Francis Ford Coppola

Benim bildiğim Godfather serisiyle bide vampir filmi vardı.Sahne kurguları renkler seçilen oyuncular senaryolar bu kadar profesyonel yönetmen çok az çıkar.Godfather 2 ile bence yeteneğinde tavan yaptı.

Gutemensch demiş ki:
Benim bildiğim Godfather serisiyle bide vampir filmi vardı.Sahne kurguları renkler seçilen oyuncular senaryolar bu kadar profesyonel yönetmen çok az çıkar.Godfather 2 ile bence yeteneğinde tavan yaptı.

Francis Ford Coppola için sölicek çok fazla şey yok ama şu film ini tavsiye ederim
http://images.amazon.com/images/P/6305609705.01.LZZZZZZZ.jpg

As adamlarımdan Marlon Brando oynuyo tabiki Charlie Sheen ve Laurence Fishburne (18 yaşında) mutlaka izleyin Derim ayrıca sinema dergisini falan takip ediyosanız Sinemanın 50arızalı yönetmeninde 1 nuraradaydı valla bulun okuyun yazmıcam neden arızalı oldugunu

Güsel bir sinema dili var ama artık tahtını kızı Sofia Coppola'ya devredicek oyunculuğuda deniyen Sofia Coppola (The Godfather: Part III) yönetmenlikte karar kıldı (ki oyunculuğu berbat :LOL: ) onunda Bill Murray ın oynadıgı Lost in Translation un tavsiyemdir...

Sinemaya Doğru düzgün eser veren nadir yönetmenlerden :alkıs

bu adamin az bilinen RUMBLE FISH diye bir filmi var.. izlememis olan insanlara tavsiye ediyorum. nedense her yonuyle favori filmlerimden biri.

godfather ikilemesi ise (ucuncuyu filmden saymiyorum) hayatimin film(ler)i diyebilirim.

bir de mario puzo'nun the sicilian adli mukemmel kitabinin igrenc bir filmi vardir, onu da keske bu adam cekseymis diye dusunurum arada.. ve keske salvatore giuliano'yu christopher lambert degil de robert de niro oynasaymis derim.

Benim en sevdiğim Cappola filmi ise kesinlikle,zaten en sevdiğim filmlerin de başında olan, Bram Stokers DRACULA.
Tam bir baş yapıt. Hopkins'in VanHelsing rolü nefes kesici. Ayrıca baştan sona ünlüler geçidi denir ya, öyle bir şey:)
Ayrıca ek eleman olarak Tom Waits katkısı hoş olmuş ;)

evet dracula'yi unutmusum.. onemli bir eser o da.

tekrar vurguluyorum ama, rumble fish'i bulursaniz seyredin. trt'de atilla dorsay'la igrenc bir kadinin sundugu bi program vermisti bu filmi, belki yine veriyodur.

ucantekmeler demiş ki:

tekrar vurguluyorum ama, rumble fish'i bulursaniz seyredin. trt'de atilla dorsay'la igrenc bir kadinin sundugu bi program vermisti bu filmi, belki yine veriyodur.
:LOL: o onun çırağı güsel yorum yapar ya niye öle diyosun Aylin bilmem neydi adı

Gutemensch demiş ki:
Çektiği draculayı bir türlü izleyemedim.Tom Cruzun oynadığı dracula vardı bumuydu o?

olrumu hiç Tom Cruise ın oynadığı o birçok yere nam salmış
Interview The Vampire
Herkez bir ara Nick yapardı kendine Lestad (Brad Pitt) Gelmiş geçmiş en iyi vampir filmidir bu (Vampire Hunter D serisinden sonra)

B00004RFFS.01.LZZZZZZZ.jpg

Francis Ford Coppola nın kı ise şu dur;
0800177177.01.LZZZZZZZ.jpg

Gary Oldman, ki en sevdiğim aktördür, bir bu filmi bir de immortal beloved filmi ile gözümde efsane olmuştur.
En karizma Dracula da (C.Lee ile beraber) Gary Olman'ın oynadığıdır bence.
Vampirlen Görüşmeyi ise izlemedim, okudum. Filmi nasıldır bilemiyorum. Ancak bir ara tüm kızların en sevdiği filmdi. Biret Pit var, To Kurüüz var :)
Ayrıca son zamanlarda bir çok erkeğin hayallerini süsleyen Kirsten Dunst da o filmde ufacık bir kız cocuğu haliylen görünmektedir.

nienturi demiş ki:
Gary Oldman, ki en sevdiğim aktördür, bir bu filmi bir de immortal beloved filmi ile gözümde efsane olmuştur.
En karizma Dracula da (C.Lee ile beraber) Gary Olman'ın oynadığıdır bence.
Vampirlen Görüşmeyi ise izlemedim, okudum. Filmi nasıldır bilemiyorum. Ancak bir ara tüm kızların en sevdiği filmdi. Biret Pit var, To Kurüüz var :)
Ayrıca son zamanlarda bir çok erkeğin hayallerini süsleyen Kirsten Dunst da o filmde ufacık bir kız cocuğu haliylen görünmektedir.

ona giricektim bende Kirsten Dunst yaşına göre çok beyenmiştim oyunculuğunu gerçi yok canım zannetmiyorum o yüzden sevilsin gerçi biliyosun vampir film i yapmak öle kolay değil sölediğim Interview With Vampire gerek kadrosu gerek kurgusu ile beni çivilemişti yane artık biliyosun Brad Pitt posterlik holivud starlıgından çıkarak oyunculuğunu kanıtladı neyse topic kaymasın...

ama tavsiyem mutlaka izle Vampir le Görüşmeyi pişman olmassın...

Gary Oldman ı ben zaten her role yakıştırıyorum bence her rolün altından kalkabilen bir oyuncu ama ben korkuyom öle filmlerden :roll:

Genede derim lestad en karizma vampirdir (bu arada bir hata yapmışım sorry baya oldu izleyeli Lestad - Tom Cruise Louis de Pointe du Lac - Brat Pitt olucaktı)

http://www.antoniobanderasfans.com/intcv3.jpg
Kristen Dust Tatlı Vampirimiz

:arrow: Ne Dinliyorum? = Guano Apes - Living in a Lie :arrow:

nienturi demiş ki:
Benim en sevdiğim Cappola filmi ise kesinlikle,zaten en sevdiğim filmlerin de başında olan, Bram Stokers DRACULA.
Tam bir baş yapıt. Hopkins'in VanHelsing rolü nefes kesici. Ayrıca baştan sona ünlüler geçidi denir ya, öyle bir şey:)
Ayrıca ek eleman olarak Tom Waits katkısı hoş olmuş ;)

himm,tom waits "rumble fish"te de oynuyordu..O da akrabası falan mı acaba? :p

Benim favorilerim de,tabiki oncelikle baba serisi,sonra da rumble fish'tir.
Rumble fish'te ki oyunculuk,mickey rourke ve matt dillon'ın performansları gayet başarılıdır.Yönetmenin filmi siyah beyaz çekmesi ve bolca kırmızı filtre* cekimlerine yer vermesi ayrıca hoşuma gitmiştir hep.

*:siyah beyaz filmde kırmızı filtre de noluyor derseniz,dalga boyu farkı kırmızı ile fazla olan renkler siyah çıkar filmde,en belirgin olarak gokyuzunun mavi kısımları kararmışken,beyaz kısımları yuksek bir kontrast ile ortaya çıkar.

Bu adamin 70`li yillarda yaptigini hic bir yönetmen yapamaz daha. Adam o yillarda yaptigi filmlerin hepsi klasikler icinde ve gelmis gecmis en iyi filmlerden sayilmakta. Ama o yillardan sonra duruldu kendisi nedense. Bir tek iki tane duzgun film cikarabildi ve 25 yil icinde sadece 2 tane duzgun film cikararak her yönetmenin sadece ilk 10-15 yili iyidir teorisini kanitlar gibi oldu resmen. Simdi Megalapolis(yanlis olabilir isim) diye bir filmin ustunde calisiyor. Insallah bu guzel olur da göruruz hala iyi bir yönetmen olabilcegini...

ucantekmeler demiş ki:

Cnbce 2-3 hafta evvel yayınladı bu filmi. Gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle siyam balıkları ve Rusty James'in özdeşleştirilmesi çok başarılı idi. Abartmadan söylüyorum, Mickey Rourke'un canlandırdığı Motorcycle Boy, şu ana kadar gördüğüm en karizmatik karakterdi. Ses tonu, bakışları, aşmış tavırları ile.. :) "Motorcycle Boy reigns"...

O iğrenç kadının adı da Alin Taşçıyan. Hakkını verelim cidden iğrenç bir kadın, ama yorumları fena değil. Atilla Dorsay'ın kızı vardı bi ara Ece Dorsay rezil bir şarkıcı idi.

Apocalpse Now en sevdiğim filmidir bu abimizin.Bir açılışı vardır ki the doors dan "the end" ile sırf onun için izlenir.Dracula'da Türkler yine çok çakal davranmıştır.Dracula'nın sevgilisini öldürmeden "öldürdük senin hatunu" diye haber verirler.Böylece koskoca draculaya,(kazıklı voyvoda) bile kazık atmışdır şanlı milletimiz :)

rumble fish iyi bi kült film.. mickey rourke için de doğru seçim..mıckey hep bu tarz rollerde görüyom..zaten her önüne gelen filmde de oynamıyo..oynayacağı rol genelde hep aynı..adamın tarzı belli yani..

Geri