Onboard Gitar Kaydı Yapmak

henüz ses kartı alamadığım için onboard kartta kayıt yapmak istiyorum. Amfinin recording bölümünden pc ye takıyorum. Sesi açtıkça palm mute yaparken cızırtı geliyor.

Elimde minton'un zamanında pahalı oldugu bir mikrofonu var bu sekilde amfiye mikrofonlama yapabilirmiyim?

dostum en başta kayıt almaktaki amacını yazarsan daha kolay yanıt verebilir herkes...ben beste solo, riffleri unutmamak, üzerine solo yazmak vs amacıyla kayıt alacağını varsayarak yazıyorum :)

1-sesi açmayınca cızırtı olmuyorsa sesi açmayabilirsin :)
2-diğer taraftan mikrofon kaliteli de olsa ses kartı olmadan kayıt ne yazık ki yeterince iyi olmaz ayrıca pc de ses işlemesi de zor olur...korkarım ki sonuç felaket olur moral bozulur...
Önerilerim:
3-amfiyi mikrofonlamak ve pc ye kayıt almak yerine başka bir ses kayıt cihazıyla kayıt yapabilirsin...sora pc ye atıp üzerine dinlerken eşlik edilebilir...
4-clean tonda pcye kayıt alabilir daha sora efektlendirebilirsin böylece istediğin gibi ayarlama şansın olur...amfi ve kabin simülatörlerini araştırmanı öneririm her halükarda lazım olacak ses kartı aldıktan sora da gerekiyor bu bilgiler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet ses kartı almak şart biliyorum da en azından onboardda biraz iyileştirme yapabilirmiyim diye sordum. yani henüz bütcesi olmayan onboard karta sahip kisiler kayit yapabilirmi demek istedim aslinda.
clean tonda calma taraftari degilim cünkü ne caldigimi anlayamiyorum yanlis veya eksik. tesekkürler :)

çok profesyonel kayıt yapmayı düşünmezseniz fender mustang amfi serisini öneririm. Hem amfi hemde ses kartı olarak kullanılabiliyor ve inanın mükemmele yakın sonuç veriyor. Hem alt yapı oluşturabiliyor hemde üzerine kayıt yapılınabiliyor içinden de 2 tane kayıt programı çıkıyor ve nasıl mükemmel kayıt yapacağınızı açıklıyor. Ben çok memnunum. 200-300 lira ses kartına vermekten bence çok daha mantıklı

Geri