Paulo Coelho

Bugün dünyanın en çok okunan yazarları arasındadır Paulo Coelho... 1947' de Brezilya da doğmuş olan Coelho 1988 de simyacı nın yayınlanmasıyla başarılarla dolu bir yazarlık hayatına başlamış oldu...
Benim sevdiğim yazarlar arasında olan bu yazarla ilgili yorumları, eleştirileri merak ediyorum...

ülkede zaten çok sevilen bir şarkı sözü yazarıymış kitaplarından önce de
ben de çok severim seçtiği konular çok iyi olmasa bile anlatımı çok akıcı ve anlaşılır, okuyucuyu kendine çekmeyi başarıyor.
Fakat 'Simyacı' beni ne kadar şaşırtıp etkilediyse 'On Bir Dakika' da bir o kadar hayal kırıklığına uğrattı hala bu adamın yazdığından endişem var

• Konu Sahibi Konu Sahibi
on bir dakika yı ben de okudum , haklısın simyacı dan sonra biraz garipseniyor fakat yine de bitirebilmiştim... şairane anlatımı hoşuma gidiyor benim.. 5 sayfa okiyim, ardından aklıma bişiy geliyo ve elime kalemi alıp yazmaya başlıyorum bu kadar ilham verici bana göre... 2 hafta önce kehanet gecesi ni bitirdim...!!! o da güzeldi...

Ben on bir dakikayı okudum ve beğendim ama simyacıyı daha okumadım...
Veronika Ölmek İstiyor'da da akıcı anlatımı kitabı bayaa çekici kılıyor.
Yaşam duygusunu "varoluşçuluk"a değinerekten iyice benimsetiyor, aynı zamanda intiharı da masum kılıyor ve de insana Slovenya'nın nerede olduunu öğretiyor :)
adamın uslubu baya hosuma gidiyo aslında, şimdi de Piedra Irmağının Kıyısında yı okucam insallah...

On bir dakikayı yakın bir zamanda okumuştum simyacıyıda seneler önce ilk cıktıgı zamanda almayı cok istemistim ama hala okuyamadım..ama on bir dakika cok hosuma gitmisti..zaten kitabın önsözünde böyle bir konuyu neden ele aldıgını anlatıyor konun hakkınıda oldugunca iyi veriyor..cok güzel yazmıs konuyu gercekten..

aslında en iyi kitablarından ilk sırada olanı simyacıdır fakat aynen çok tavsiyeler oluyo... yok şu kitap yok bu kitap bir de dersler var artık bakacağız... sonuçta kitaptan vazgeçilmez....

simyacının harika bi roman olduğu zaten ortada!!!
bu tür kitapları sevenlere mutlaka 'Işığın Savaşçısının El Kitabı'nı öneririm...

"veronika ölmek istiyor" daki çözümlemelere bir daha bakmak bir konu hakkında edinilebilecek en fazla düşüncenin ne kadar olabileceğinin cevabı benim için...o kitabı 3 kere okudum ve her defasında hiç okumamışım gibi hissettim...kitaplarını seviyorum...

tamam arkadaşlar şimdi herkes kitabta kendini etkileyen bölümleri(aklında kalan bölümleri!) söylerse kimse durduramaz kimseyi...!!! o yüzden...!!! =))) ee daha daha!!! ;)

Geri