Sevilen/sevilmeyen reklam filmleri...

silent_guitar demiş ki:
bahsettiğiniz iki reklamı da izlemiş ve kendimden geçecek kadar beğenmiştim.
-çimento kamyonunu hergün o garaja mı koyuyor acaba?
-o sakallarla güneşin altında yanmıyor mu o cankurtaran?

yabancı reklamlardan ben de yazayım bir tane:eleman kamyonet sürücüsü.elinde reklamı yapılan gofret var,yolda bu gofreti yiyerek seyrediyor.derken virajın birinde arabasını iten bir adam görüyor.bu adam aslında,sabah sporunda,arabaya kollarını dayamış açma-germe hareketi yapıyor.bizim eleman kamyonetten inerek adamın yanına geliyor ve arabayı aşağı yuvarlıyor(olayın geçtiği viraj oldukça yüksek bir yerde)
reklamın sloganı:gücünüze güç katar! :D
sevgiler...

o sakallı amcanın olduğu reklam hariç hepsini izledim :D ve müthişti :D

Ayrıca o çimento kamyonu reklamının bir kopyası CNBC-e de yayınlanan "Malcom in the Middle" dizisinin bir bölümünde yayınlanmıştı...Fikir gene aynı, olay da biraz benzeri... :D

bir zamanlar severek izlediğim ve bu aralar peugeot'un yeni bir modeli için tekrar görmeye başladığımız bir reklamdan bahsetmek isterim.
hindistan'da yaşamakta olan bir eleman arabasını duvardan duvara vurur,üzerine fil oturtur,çekiçler,döver ve en sonunda elinde tuttuğu dergi sayfasındaki peugeot resmine benzetir ve daha sonra türkiye'de çok sık görüldüğü üzere arkadaşlarını arabaya doluşturup müziğin sesini açmak suretiyle barların önünde piyasa yapmaya başlar. :D
sevgiler...
EDIT:direksyonu bilmem ben :) gördüğümü yazdım,onu da değiştiriyorsa helâl olsun!

silent_guitar demiş ki:
bir zamanlar severek izlediğim ve bu aralar peugeot'un yeni bir modeli için tekrar görmeye başladığımız bir reklamdan bahsetmek isterim.
hindistan'da yaşamakta olan bir eleman arabasını duvardan duvara vurur,üzerine fil oturtur,çekiçler,döver ve en sonunda elinde tuttuğu dergi sayfasındaki peugeot resmine benzetir ve daha sonra türkiye'de çok sık görüldüğü üzere arkadaşlarını arabaya doluşturup müziğin sesini açmak suretiyle barların önünde piyasa yapmaya başlar. :D
sevgiler...

O reklamda direksiyon da yer değiştiriyo, gözden kaçan bi ayrıntı heralde.. :twisted:

ben doritosun şu son reklamını baya sevdim napolyon-romeo geyiği felan cidden güzel yapmışlar

aşk mı? para mı? diye güzel reklam ama anlıyamdaığım şu

elemanlar delimş yoksa hafiften bir zaman atlama muhabbetimi onu anlamadım

doritos'un son reklamıo gerçekten çok eğlenceli :)
zannedersem orada bir zaman atlama durumu var ki her iki eemanda yola çıktıklarında şöyle bir üstlerine başlarına bakıyorlar ve durumu biraz garipsiyorlar.
asrın geyiği:aşk mı?para mı? hadi bakalım...
sevgiler...

Geri