Sevilen/sevilmeyen reklam filmleri...

bonus card reklamı güzeldi artık pek gösterilmiyor sanırım deniz kızı bonuslu olan,Engin Günaydın'ın oyunculuğu özellikle mimikleri süperdi

Cumhuriyet gazetesinin kanallarda pek göremediğimiz (bugün istisnai olarak Kanalturk'te denk geldim) iki reklamı var.

İlki geriye doğru giden bir saat ve Rutkay Aziz'in efsane sesiyle "16 Mayıs'ta saatler yüz yıl geriye alınıyor.. Tehlikenin farkında mısınız?" deniyor.
İkincisinde ise siren sesi eşliğinde, yine Rutkay Aziz'in sesiyle "Mayıs 2007'de cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor. Tehlikenin farkında mısınız?" deniyor.

Çok anlamlı, etkileyici, olması gerekli ama günümüz basınının çıkarcı ve ikiyüzlü yapısı göz önüne alındığında da yayınlanmaması da doğal karşılanabilecek iki reklam.

"amaze" diye bir reklam var. akıllara zarar bi reklam bana göre. izlerken bile acayip geriliyorum. kötü reklam nasıl olur herkes görsün ister, izlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim...

Vay anasını be bundan 2 önceki üyeliğimle açtığım başlığa bak, gözlerim yaşardı :)

Ama artık Tv seyretmediğimden pek bi anlamı kalmadı hehe..

Hepinize sevgiler.

levisın reklamı var 1940'ların modasından başlayarak günümüze kadar değişen modayla birlikte değişmeyen tek şeyin levis markası olduğunu vurgulayan o güzel olmuş...

rezıl ötesı bı reklam dayanamıyorum bu reklamı görunce hangı akla hızmet bu reklam yapılmıs anlamıs deılım reklam sundan ıbaret
DABİ DABİ MISIR ÇEREZI :) 3 4 yaslarında bı velet elını bıleklerıne kadar ağzına sokarak bu mısır cerezlerını yıyor ve reklam bıtıyor.kesınlıkle ızlemelısınız...

''yıldız çiğne kaşar ol'' sloganını daha uygun buluyorum...

''TÜRKİYEDE SULAR KİREÇLİ''

ALLAH BELANIZI VERSİN LAN CALGONMUŞ TEMİZ SU AKAN YER VARMI LAN ŞU ÜLKEDE SİZDEN ANCA MAL-GON OLUR !!!

cumhuriyet gazetesinin reklamı çok çok iyi özellikle fondaki müzikle birlikte ekrana gelen 1881-2007 ve seçimlerle ilgili bi söz ve tehlikenin farkındamısın Türkiye cumhuriyetine sahip çık....

Şu an adını hatırlayamadığım bir firmanın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadına uygulanan şiddet üzerine yaptığı reklam dikkatimi çekti oldukça. Çetin Tekindor'un sesi ve ünlü tiyatrocuların oyunculuklarıyla özenle hazırlandığı her halinden belli. Kanalların böyle bir reklamı ücretsiz yayınlaması lazım aslında.

deerrudolf demiş ki:
Şu an adını hatırlayamadığım bir firmanın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle kadına uygulanan şiddet üzerine yaptığı reklam dikkatimi çekti oldukça. Çetin Tekindor'un sesi ve ünlü tiyatrocuların oyunculuklarıyla özenle hazırlandığı her halinden belli. Kanalların böyle bir reklamı ücretsiz yayınlaması lazım aslında.

ecobella home reklamıydı o evet oldukça güzel olmasının yanında düşündürücü bir reklam da olmuş...erkeklerin belki biraz empati kurup kadınları anlamasını sağlayabilir mi acaba...8 martta ya da sadece belli günlerde hatırlanmalı,hatırlatılmalı mı bunlar peki değil tabiki...ama bugün sokakta yer yer yaşlı amcaları elerinde çiçeklerle gördüm(muhtemelen işten çıkıp evlerine,eşlerine gidiyorlardı) bu güzeldi...8 martın başka bir önemi daha var aslında..?..dünya böbrek günü:) evet sağlıkta çok önemli,özellikle kaybetmeden önemini koruması gereken bir kavram...
neyse başlıkla çok alakasız konulara girdim...
bu arada bir reklam daha var
hamburger reklamı;mc donalds'ın Türk usulü hamburger;işte Türkler ilk aya çıkan olsaydı şunu yapardı..şeklinde biraz espirili bir dille aslında hafiften millet olarak tembelliğimiz de eleştirilmiş gibi geldi bana yada söz konusu mc donalds olunca acaba benim mi milli duygularım kabardı bilemiyorum... Türkler ilk aya çıksa orda halay çekerdi,yok uzaylı görse oturur onla tavla oynardı gibi..aslında düşünürsek bunları da ancak biz yaparız hakkaten diyorsun...bunu ne sakıncası var ki keşke bu tür ilkler gerçekleştirsekte uzaylılarla tavlada oynasak...ama uyuz oldum işte reklama o ayrı...

Geri