Sahibinden.com Get

İnternette araştırma yaptım fakat bir bilgiye ulaşamadım o yüzden buradan sormak istedim.Sahibinden.com dan GET ile bir ürün sattım diyelim.Para sahibinden.com a gidiyor ordan havale yapıyorlar ama benim hesabım yok bankalarda.Ailemden başka birisinin hesabına aktarılabiliyormu veya bankadan başka bir yol varmı ?

Ailenden biri olması farketmez yeterki bir hesap olsun hesabım bölümüne iban numaranı yaz sen oraya aktarırlar satıştan sonra başka bir yolu varmı onu bilmiyorum ben bu şekilde yapmıştım

Ailenden biri olması farketmez yeterki bir hesap olsun hesabım bölümüne iban numaranı yaz sen oraya aktarırlar satıştan sonra başka bir yolu varmı onu bilmiyorum ben bu şekilde yapmıştım

Bir de üyelik bilgilerinde görülen Ad Soyad bilgilerin ile IBAN NO'da görülecek olan Ad-Soyad bilgilerinin aynı olması gerekiyor diye biliyorum.
Örneğin; dayının-amcanın hesap numarasını vereceksen, üyelik kısmındaki ad soyad bilgilerine de onun ad soyad bilgilerini gir. Bu tarz bir şeyler hatırlıyorum.

Sahibinden'de GET ile iki tane satış yaptım, 16 Ocak 2012'de onay verilmiş alıcı tarafından, bugün ayın 23'ü idi, halen banka hesabımda para falan yok.. Ne iştir arkadaşlar? Daha önce satış yapıp da başına böyle birşey gelen var mıdır?

Sahibinden'de GET ile iki tane satış yaptım, 16 Ocak 2012'de onay verilmiş alıcı tarafından, bugün ayın 23'ü idi, halen banka hesabımda para falan yok.. Ne iştir arkadaşlar? Daha önce satış yapıp da başına böyle birşey gelen var mıdır?

Bu tarz olay sürekli yaşanıyor Sahibinden'de buda satıcıları olumsuz yönde etkiliyor. Ben şu ana kadar 8 ürün sattım Güvenli E-Ticaret sistemi ile paramız tamam güvende ama belirtilen gün 3 iş günü ama bunu geçtiği an sinir küpüne dönüyorsunuz resmen. Müşteri temsilcisi ile irtibata geçtiğinizde ise " ya kardeşim 5 gün oldu param gelmedi" gibi bir söylemde bulunduğunuzda sizi 3 gün daha beklemeye mahkum ediyorlar :) Bu yüzden tasvip etmiyorum . Genellikle insanların güven konusunda problem yaşaması bu işlenceyi satıcıya yaşatıyor :) ama isteyen referanslara dayanarak isteyen elden eş dost yordamı ile alışveriş olayını gerçekleştirmesi daha hayırlı :) (Tabi bu benim şahsi görüşüm)

Ben de çoğu kez sahibinden'i kullanıyorum tanımadığım birinden alışveriş yapacağım zaman, ama bana param hep zamanında yattı. Hatta geçen gün arkadaşın biri aynı şehirde olmamıza rağmen kartla almak istediği için GET ile aldı ürünü, kargo hanesine "Diğer", sonra "Elden Teslim" yazdım, kargo numarasını da 11111111111 diye bir şey girdim. Ürünü teslim etmeye gittim, yanımda da tablet götürdüm, arkadaş ürünü denedi etti, sonra onay vermesini istedim aletten. Ertesi gün hesabımdaydı para. Tahminimden de hızlı oldu. Ama orası da büyük bir şirket sonuçta, aksaklıklar olabilir malesef.

komisyon çok fazla bence sanalpazar kullanmalı böylece komisyon yarıya düşüyor nerdeyse.
ben sahibinden ilan açıyorum mesaj gelince,alıcıyı sanalpazar tavsiye ediyorum alışverişe ordan devam ediyorum
hem daha hızlı hem daha güvenli hem daha az komisyon

Aynı fikirdeyim. Sanalpazar daha avantajlı satışlar için. Sahibinden'e GET'siz ilan açın iletişime geçenleri sanalpazar'a yönlendirin ben öyle yapıyorum. %12 komisyon nedir arkadaşım ya resmen soygunculuk.

Geri