Diken

4 parçayı aralıksız çalabilen ve geçişleri hiç sırıtmadan gerçekleştirebilen izlediğim ilk grup oldu diken. konser sonrası konuşmalarımızda bütün konseri o şekilde bitirseydi -oha yani :S- şeklinde konuştuk aramızda. devrim olurdu :)

hacettepe üniversitesi 3. uluslararası rock festivalinin ilk günü 24.nisan.2007 de ankara'da sahne alıyoruz. bilet fiyatları şu şekilde:

günlük: 4 YTL
kombine : 10 YTL

hacettepe öğrencileri için:

günlük: 3 YTL
kombine : 7 YTL

soneg7.png

ankaralı rock severleri bekliyoruz ;)

Borknagar demiş ki:
hacettepe üniversitesi 3. uluslararası rock festivalinin ilk günü 24.nisan.2007 de ankara'da sahne alıyoruz. bilet fiyatları şu şekilde:

günlük: 4 YTL
kombine : 10 YTL

hacettepe öğrencileri için:

günlük: 3 YTL
kombine : 7 YTL

soneg7.png

ankaralı rock severleri bekliyoruz ;)

Benim asla kaçırmayacağım bir gün :)

Orphaned Land'ı her ne kadar sevmesemde Rotting Christ var ve onun yanında da Diken muhteşem bir şey bu yahu :)

evet oraya sadece diken için gitmiştim..bunu taylan abi'ye söylediğim de hiç şaşırmamış olması gerekirdi aslında..

sadece ama sadece yaklaşık on yıldır dinlediğim grubu dinlemek için gelmiştik..hayatımda yer alan bir parçayı, yaşamımdaki bir dönemi dinlemek için vardım orada..
aşağıda tek kelimem bu diye seslendim..duymadın..belki duysaydınız, çalardınız..
keşke daha uzun kalsaydnız..

bişeyler oldu, seyircilerde iyi değildi sanırım..ve müzik sistemi..erken bitti..hemde çok erken..doyamamışken..

oraya çıkan diğer türk gruplar, onların seyircileri, dinlemeye gelenler daha doğru dürüst dinlemezken bu müziği taylan ayık vardı..

birşeylerin ters gittiğini anlamıştık..yarıda kesildi şarkı..kimse umursamazken, yanınıza gelmek istedik..sizleri mutlu edecek bişeyler söylemek istedik.. oraya sadece sizin için geldiğimizi..

dinlediniz..sarıldınız bize..yakındınız..içtendiniz..
herşey için teşekkürler..

özledim sizi tek kelimem bu..

hacettepe'den birkaç kare ;)

ahmet - gökhan (ben) - selim

ahmetgkhanveselimsm6.jpg

selim - tarkan (witctrap & art niyet) - gökhan - taylan - alper - hakan

selimtarkangkhantaylanaxq2.jpg

ankara seyircisi :))

kalabalkew4.jpg

gökhan - taylan - hakan

grup1ju8.jpg

gökhan - taylan

grup2benvetaylanpy9.jpg

gökhan - taylan - hakan

grup3fh4.jpg

taylan - hakan - gökhan - alper

taylanhakangkhanvealperxb9.jpg

bendeniz :))

benpe2.jpg

shela demiş ki:
evet oraya sadece diken için gitmiştim..bunu taylan abi'ye söylediğim de hiç şaşırmamış olması gerekirdi aslında..

sadece ama sadece yaklaşık on yıldır dinlediğim grubu dinlemek için gelmiştik..hayatımda yer alan bir parçayı, yaşamımdaki bir dönemi dinlemek için vardım orada..
aşağıda tek kelimem bu diye seslendim..duymadın..belki duysaydınız, çalardınız..
keşke daha uzun kalsaydnız..

bişeyler oldu, seyircilerde iyi değildi sanırım..ve müzik sistemi..erken bitti..hemde çok erken..doyamamışken..

oraya çıkan diğer türk gruplar, onların seyircileri, dinlemeye gelenler daha doğru dürüst dinlemezken bu müziği taylan ayık vardı..

birşeylerin ters gittiğini anlamıştık..yarıda kesildi şarkı..kimse umursamazken, yanınıza gelmek istedik..sizleri mutlu edecek bişeyler söylemek istedik.. oraya sadece sizin için geldiğimizi..

dinlediniz..sarıldınız bize..yakındınız..içtendiniz..
herşey için teşekkürler..

özledim sizi tek kelimem bu..

Oraya gelen seyirci çoşkulu değilmiş Taylan Ayık'ta bu da doğal popüler müzik kültürünün dinleyicisi çoğunluktaydı hatta müzikten anlamazken sırf etkinlik büyük diye gidenlerde çoğunluktaydı benim izlenimlerim neticesinde...

Diken grubunun sahneden inmesinin iki sebebi var ilk olarak 21:30 sularında çıkmaları yani sahnede geç yer almaları ve bununla birlikte Taylan Ayık'ın yaşadığı bir talihsizlik yani gitarının telinin kopması ve değiştirmeye kalksa Rotting Christ sahneye geç çıkacak endişesi bununla birlikte seyircinin ilgisizliğide eklenince Diken grubuna erken inmek zorunda kalmışlar, duyumlarımız böyle..

Neyse artık başka bir zamana Diken grubunu doya doya dinleme ümidiyle...