Diken

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda Borknagar tarafından 5 Şubat 2005 tarihinde açılan konu

 1. İnsallah bi aksilik olmaz bu sefer... Ağustos sonu veya eylül başı muhakkak bekliyoruz....
   
 2. Raven Müzik olarak, Diken-İsyan albumunun bu kadar gecikmeli cıkmasından dolayı tüm Diken fanlarından özür dileriz.
  Belki sizlerin haberi olmamış olabilir ancak Diken ve Episode-13 albumlerinin ilkbahar sonunda ya da sonbahar başında cıkması planlanmıştı cunku yazın album cıkarmanın ticari acıdan riskli olacağını düsünmüştük. Ne yazık ki hazırlıklarımızı ancak sonbahara yetiştirebildik. Sabrınız için çok teşekkurler.
  İsyan albumunde Raven müzikle çalışmayı tercih eden yılların grubu Diken'in bu tercihi yaparak, gerek kayıt , gerek produksyon, gerekse pazarlama bakımından doğru bir karar verdiklerini, hem kendileri hem de sahip oldukları geniş fan kitlesi açısından gösterebilmemiz için büyük bir titizlikle çalıştık. Gecikmenin temel nedeni de budur.
  Umarız bu büyük grubumuzun albümünün satış rakamları da aynı büyüklükte olur. Sevgiler.
   
 3. Arkadaşım zaten sen internetten indir diye yapıyor insanlar albümleri.İzin verde en azından gelecek albümlerinin sermayesini toplamaya çalissinlar.Bu albüm çıksa dahi karı zor olur ekmeği albümlerden değil konserlerden kazanıyor böyle grublar bilmez misin ?
   
 4. ki komando şarkısının tamamını dinleme şansım oldu eğer bu albüm desteklenmeyipte internetten indirilirse çok yazık olur üzülürüm yani.Ben demiyorum en baba metal budur en süperi budur kimse geçemez mükemmel filan ama böyle güzel albümler desteklendikçe bu tür gelişecek ve ileride yeni albümler dinlemeye devam edeceksin.Bu albümler bir daha gelmezse elinde üç beş eski parçayı çevirir çevirir dinlersin ve dersin ki hey gibi günler neymiş bu eskiler diye..

  bende çok download ettim aklın hayalin alamayacak kadar ama hakkı verilmiş türk albümlerinin herzaman arkasında oldum ve imkanlarım olduğu sürece gittim orjinalini satın aldım.

  Bence bunu herkesin benimsemesi gerekiyor kimsenin holdingi yok arkadaşlar bu işler çok zor icra edilir maddi sıkıntıları çok aşırı olur.Bir grup olabilmek bir grubu ayakta tutabilmek çok çaba gerektirir..Eski türk grublarına baksanız bir, şaşırırsınız niceleri bir demosuyla kaldı albüm bile çıkaramadı.Elinizdeki değerleri kaybetmek istemiyorsanız.Bu adamların türlü türlü emek sarfederek yaptıkları albümleri dinlemeye devam etmek istiyorsanız türkiyedeki heavy metal kavramını gerçek heavy metal kavramına ulaştırmak istiyorsanız desteklerinizi eksik etmeyeceksiniz arkadaşlar.Bunların dışında sakın ola ben heavy metal dinliyorum demeyin o zank metal ya da zort metal olur hepsi piyasa albümü olur iki satır aşk sözünü tekrarlar tekrarlar okursun herkes emre aydin olur pop şarkılarını heavy metal dinliyorum diye avutursun kendini.

  Metalin çığlılları ile kalın.O çığlığın verdiği güç sizin yaşama sevinciniz olabilir.
   
 5. Evet, bende dinlemiştim Komando parçasını. Tüylerim diken diken oldu dinlerken. Keşke herkes "Komando" gibi parçalar yapabilse. Diken'e kesinlikle sahip çıkılmalı, albümü orjinal alınmalı, imkan varsa konserlerine gidilmeli. Çünkü Türkiye'de çok az Heavy Metal grubu var. Umarım albümün çıkış tarihi yine ertelenmez.
   
 6. Yaderrock ve panik_431 sizlere tamamen katılıyorum. Dediğiniz gibi özellikle bu cıkacak albümü herkes almalı ve konserlere herkes katılmalıdır... Ancak Bu durum orjinal albüm konusu eski albümler için gecerliyse ve eskileri basılmıyorsa bu grubun tanınması acısından dezavantajtır. Eski albümleri çok soran var. Malesef yenileri basılmadığı için bir yolla ulaşmak durumunda kalıyorlar. Buda normal yeni üyeler için...Eskiden beri dikeni takip edenlerin muhakkak bu albümleri temin ettiklerini inanıyorum. Hatta kimimizin diken albümleri Arkadaşlarımız tarafından calınmıştır :D kısaca grubun bişeyler kazanabilmesi için konserler şart ve Dikeni yeni tanıyacak diken severler içinde özellikle bu albümünü orjinal almaları gerekir...
   
 7. bu arada ağustos haftasına girdik son gelişmeler nelerdir acaba. Albümün calınma ihtimaline karşı 5 6 adet almayı düşünüyorum...
   
 8. e bilmez miyim yahu; bilmez miyim ???
  ( anlamaya çalıştığın gibi; sanal alemdeki emekçi forum gençliğinden değiliz...)
   

 9. ağustos sonu bitti eylül başına gidik albüm ne zaman cıkacak acep
   
 10. Telefonla sorduk Eylül başı dediler. beklemekten usandık. neredeyse bir sene olacak lütfen cıkarın artık
   
 11. Ravenrecords'un sitesine baktım, albüm ile ilgili henüz bir haber yok. Yeter artık, çıksın Diken'in albümü. :evil:
   
 12. Eylülün ortasına geldik albüm yok mu??
   
 13. Sevgili Diken FAN üyeleri bildiğiniz gibi, Diken
  2007 yılı Kasım ayında, yeni albüm çalışmalarına
  başlamış ve kısa bir zamanda kayıtlarını bitirmişti.
  Fakat Yapımcı şirketin bir türlü verilen tarihlerde
  albümü çıkaramaması ve sizlerin uzun bir zaman
  bekletilmesinden dolayı
  Diken Fanı bir haftalığına tepki amaçlı kapatıyorum...

  Kenan Evren ŞEKER
  İLETİŞİm diken_fan@hotmail.com
   
 14. Güzel hareket. ;) Umarım Ravenrecords ciddiye alırda, albümü çıkarır artık.
   
 15. Kenan gercekten en güzel kararı almışsın kutluyorum kardeşim seni. Bişeyler yapılması gerekyordu onuda sen yaptın. Telefonla arıyoruz dalga gecer gibi cevap veriyorlar yok yaz başı yok eylül başı. TEPKİLİYİZ arkadaşım yeter artık yeter
   
 16. Arkadaşlar, daha yeni bir sitede Diken'in dağıldığını öğrendim. Doğrumu bu haber? :?

  Edit: Evet, grup dağılmış arkadaşlar! :? Albüm çıktı ama grup dağıldı. :(
   
 17. ayıp denen bişey var bukadar rezillik olmaz. insanları bekletmekten zevk alıyorlar sanki. :evil: :dan raven
   
 18. Sanırım bu seferde dağıtımda bir sorun çıkmış. :) Alıştık artık, bekleriz.
   

Bu Sayfayı Paylaş