Al Pacino

Ne yazık ki daha önceleri sinemayla çok fazla ilgilenmediğim için çok geç tanıdığım bir aktör. Gerçek anlamda ilk kez Şeytanın Avukatı filminde izledim. Daha önceleri izlediysem de TRT seslendirmesiyle izlemişimdir :)

Gerçekten müthiş bir oyunculuk bana kalırsa. Hayran oldum diyebilirim. Şimdi harıl harıl Al Pacino filmi arıyorum :D

Benzer karakterler oynadığını ben de farkettim. Fakat sinemada bir karaktere uygun bir oyuncu bulundu mu her filmde önce o isme teklif gidiyor. Türk sinemasında da örneğin Münir Özkul'a hep benzer roller verildi fakat bu onun iyi bir oyuncu olduğu gerçeğini değiştirmiyor bana kalırsa.

8) AL PACİNO dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aktörü aslen italyan kökenlidir en iyi filmleri.......
1-scarface
2-godfather 1-2-3
3-carlitonun yolu
4-şeytanın avukatı
5-serpico
AL PACİNO yapılan tüm prestijli anketlerde 1. sıradadır 2. malum kişi deniro oynadıgı kötü film yok denecek kadar azdır metod oyunculugunu çok iyi kullanan AL PACİNO geniş bir tiyatro kariyeride vardır
Aslına bakılırsa tiyatro yaşamı sinema yaşamından daha aktifdir binlerce oyun yazıp yönetmiştir. oynadıgı yönetmenligini yaptıgı ve senaryosunu kendi yazdıgı looking for richard üniversitelerde ders olarak okutulmaktadır ayrıca AL PACİNO hollowood ta hakkı oskarda en çok yenen aktördür ve sadece kadın kokusuyla oskar vermiştir akademi bunu yapmalarının sebebi filmin öyle çokta ahım şahım olmasından degil o yıl da oskarı AL PACİNO ya vermeselerdi zaten hayranları akademiyi basacaktı
Halbuki kadın kokusundan önce scarface godfather carlitonun yolu serpico da oskarı sonuna kadar haketmişti diger taraftan anlamadıgım bir sebebten dolayı sürekli deniroyla kıyaslanan AL PACİNO aslında denirodan hem sinemada hemde tiyatro açısından iki gömlek daha kalitelidir deniroyu sevenlerde vardır ama bir yılda iki film çeviren buldugu her role atlayan en son saydıgımda 90-95 tane filmi olan ve bir oynamadıgı yeşilçam kalan denironun AL PACİNO gibi bir üstadla karşılaştırılması çok saçma
Her yönüyle çok iyi olan AL PACİNO oynadıgı filmlerde agırlık mafya filmleri olunca dünyada ve türkiyede denirodan daha popülerdir halbuki başka rollerde de süper oynayan bu efsane adam sanırım hayranları onu hep mafya babası görmek istedigi için hep öyle görünür
Ayrıca topiçin. 2. sayfasında tom hanks avatarı kullanan bir üye AL PACİNO nun filmlerde bagırarak oynadıgını söylemiş bu onun sinemadan hiç bir şey anlamadıgının göstergesidir
Bir daha dünyaya AL PACİNO gibi bir efsane nin gelecegini hiç zannetmiyorum nede olsa adı Al Fred James pacino......... 8)

offf.Al pacino'yla ilgili yazılabilecek o kadar çok şey varki,bi başlasam sonunu getiremem heralde...

bi çok insanın da kabul edeceği gibi o gelmiş geçmiş en iyi aktördür...Bunu kabul etmiyenlerin kıstasını merak ederim...

Mikado demiş ki:
offf.Al pacino'yla ilgili yazılabilecek o kadar çok şey varki,bi başlasam sonunu getiremem heralde...

bi çok insanın da kabul edeceği gibi o gelmiş geçmiş en iyi aktördür...Bunu kabul etmiyenlerin kıstasını merak ederim...
8) merak etmene gerek yokki arkadaşım onlar zaten sinemadan anlamayan kişilerdir AL PACİNO gibi bir efsane gelmez bir daha 8)

Baya ilginç yazılar yazılmış neyse bende pacino yu çok severim önceki mesajlarımızdan da anlayabilirsiniz ama bir oyuncunun en iyi olduğunu kim neye bakarak karar verebilir . Eğer bu şekilde olsaydı o zaman britney spears da en iyi şarkıcı derim olur biter.Örneklerde verilen populerlik olayı çok yalnış. Bir insanın şu en iyi oyuncudur diyebilmesi için bile tüm oyuncuları izlemiş olması gerekir ki (Henry Fonda, john wayne ne bilim ispanyol sinemasından bir oyuncu ,yadakore sineması ) bu sadece benim fikrime göre şu şahıs en iyi oyuncudur deme hakkını verir.aksi takdirde kişi şu ana kadar izlediklerim arasında en çok bu oyuncuyu beğendim demelidir.Deniro ile kıyaslanmasına gelince gerçekten saçma olmuş ikiside benim izlediklerim arasında en üst düzeye çıkan aktörler arasında ikiside oynadığı her filmde rölünün hakkını veriyor nerdeyse ama sanki bana göre deniro biraz daha kendini ispatlamış gibi sebep ise çok farklı rolerde onu görmem belki pacinonun da böyle rolleri vardır ama en azından ben hiç görmedim.Genede bu kıyaslama çok saçma hatta komedi.Bide mesajlarımızda kişisel sataşmalardan uzak durulmalı yada moderatorler bu konuda bişiler yapmalı.

CorvusTheHeretic demiş ki:
bir oyuncunun en iyi olduğunu kim neye bakarak karar verebilir . Eğer bu şekilde olsaydı o zaman britney spears da en iyi şarkıcı derim olur biter..

tabikibi bi oyuncun,bi şarkının ya da ne bileyim bi grubun vs. en iyi olduğuna karar verebilmek pek olacak bi şey değil...sonuçta iş zevkler ve renkler muhabbetine gelince orda kalıyosun -ama- turkrock da ya da başka bi ortam da bi anket vb. bişey yapılsa Al Pacino'nun çıkacağına eminim...ki bi sitede yapılmış olan bi ankette görmüştüm Al Pacino oyların neredeyse yarısını almıştı...

bi de insanların onu sevmesinin en önemli yönü belkide ona karşı büyük saygı duyulması olabilir.Çünkü adam yıllardır bu piyasanın içinde ve Allah var 'bu filmde Al Pacino çok kötüydü' dediğimi hiç hatırlamıyorum ve bundan sonra da böyle bişey söliceme hiç ihtimal vermiyorum...

kimse dolduramaz yerini ya scarface en iyi filmi bence carlitonun yoluda süperdi ne yazsak adı yinede önde gider bütün filmlerini izledim ne çıksa da izlerim bence tek oscar az ona (gerçi oscar nası bi kıstas bilemeyiz tabe)

Bu adam gibi biri bidaha dünyaya gelmez,gelemez benim şu ana kadar izlediğim en iyi filmi carlito'nun yolu dur.Gerçi filmde sadece o değil bir diğer usta oyuncu sean penn'de coşuyordu.

bana sorarsaniz arkadaslar,ben robert de niro derim,ama al pacinoda tabiki muhtesem bi oyuncu, en begendiim rolleri..tony montana+scarface

mickeyblue demiş ki:
Adam 40 yaşında 20li tıfıl rolü oynardı ya...

O bişe değil millet...Adam hala yeni aile babası rolleri oynuyo küçük bi araştırma yaptım elemanın yaşı yanlış hatırlamıyosam 66'ydı...

Bu arada "De Niro"yla karşılaştırma yapılmasıda normal çünkü ben hep hangisi daha iyi diye düşünmüşümdür hala karar veremedim...bence dünyaya gelen en iyi 2 aktördür kendileri, (bu arada "De Niro"da 63 yaşındaydı yanılmıyosam)

AL PACİNO veya ROBERT DE NİRO farketmez adamlar mükemmel söyletecek eleştiricek nokta bırakmıyorlar...Her filmleri sırf onlar var diye izlenir ve o filmi de yaşarsın çünki adamlar yaşatıyo...AMA hayatımda beni en etkileyen filmin ŞEYTANIN AVUKATI olmasında şüphesiz Al Pacinonun şapka çıkartılacak oyunculuk yeteneğinin çook büyük payı var... ;)

OUT OF ORDER (GEÇİCİ Bİ SURE İÇİN SİSTEM DIŞI)

Gerçek anlamda "Şeytanın Avukatı" filmiyle tandığım Al Pacino'ya son iki gündür televizyondaki filmlerde rastlar oldum. İki gün önce Simone ve bu gece de Any Given Sunday filmleri.

Çok iyi bir aktör ve oynadığı filmlerdeki rollerini inanılmaz bir özenle oynadığını düşünüyorum. Karakter tahlilleri ve göndermeleri çok çok başarılı bir oyuncu.

Saygılar...

Bu adam aktör değil bu adam oyunculuğun tanrısı o godfather filmlerindeki hali neydi öyle ya o ne bakış o ne mafyavari duruş robert deniro al pacinonun yanında halt etmiş ayrıca sayısız tiyatro oyunu varmış başkaları gibi her yıl 3 film çevirmiyor yani deniro gibi size tavsiyem looking for richardı izleyin...

Herkes o kadar güzel şeyler yazmış ki ;) gerçekten bu kadar büyük bir yetenek olamaz,arkadaşımız demiş ya bu adam aktör değil diye,aynen öyle...Sanki oynamıyor,hayatı yaşıyor,sahneyi kokluyor 8)

Hayatımın en önemli filmlerinden (Scent Of O Woman) birine imza atması Al Pacino'ya olan saygımı ve sevgimi her daim en üst seviyede tutacaktır... ;)

ORADA_OLMAYAN_ADAM demiş ki:
8) AL PACİNO dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aktörü aslen italyan kökenlidir en iyi filmleri.......
1-scarface
2-godfather 1-2-3
3-carlitonun yolu
4-şeytanın avukatı
5-serpico
AL PACİNO yapılan tüm prestijli anketlerde 1. sıradadır 2. malum kişi deniro oynadıgı kötü film yok denecek kadar azdır metod oyunculugunu çok iyi kullanan AL PACİNO geniş bir tiyatro kariyeride vardır
Aslına bakılırsa tiyatro yaşamı sinema yaşamından daha aktifdir binlerce oyun yazıp yönetmiştir. oynadıgı yönetmenligini yaptıgı ve senaryosunu kendi yazdıgı looking for richard üniversitelerde ders olarak okutulmaktadır ayrıca AL PACİNO hollowood ta hakkı oskarda en çok yenen aktördür ve sadece kadın kokusuyla oskar vermiştir akademi bunu yapmalarının sebebi filmin öyle çokta ahım şahım olmasından degil o yıl da oskarı AL PACİNO ya vermeselerdi zaten hayranları akademiyi basacaktı
Halbuki kadın kokusundan önce scarface godfather carlitonun yolu serpico da oskarı sonuna kadar haketmişti diger taraftan anlamadıgım bir sebebten dolayı sürekli deniroyla kıyaslanan AL PACİNO aslında denirodan hem sinemada hemde tiyatro açısından iki gömlek daha kalitelidir deniroyu sevenlerde vardır ama bir yılda iki film çeviren buldugu her role atlayan en son saydıgımda 90-95 tane filmi olan ve bir oynamadıgı yeşilçam kalan denironun AL PACİNO gibi bir üstadla karşılaştırılması çok saçma
Her yönüyle çok iyi olan AL PACİNO oynadıgı filmlerde agırlık mafya filmleri olunca dünyada ve türkiyede denirodan daha popülerdir halbuki başka rollerde de süper oynayan bu efsane adam sanırım hayranları onu hep mafya babası görmek istedigi için hep öyle görünür
Ayrıca topiçin. 2. sayfasında tom hanks avatarı kullanan bir üye AL PACİNO nun filmlerde bagırarak oynadıgını söylemiş bu onun sinemadan hiç bir şey anlamadıgının göstergesidir
Bir daha dünyaya AL PACİNO gibi bir efsane nin gelecegini hiç zannetmiyorum nede olsa adı Al Fred James pacino......... 8)

metod oyunculuğunu en iyi uygulayan en iyi aktor Marlon Brando'dur...hatta en iyi oyuncular kim die sorulduunda brando dememiştir sinema eleştirmenleri...nie die soracak olursak?bana en iyi oyuncu'yu sordunuz...brando tanrıdır die bi cewapla karsılık verebilirm...al pacino'nun godfather oyunculuğu aslında hiç iyi değildir...1. filmde polis şefi ve uyuşturucu satıcısı salazzo(turk)'yu vurduğunda kendine güveni geldiğini adam gibi oynadığını soylemiştir..adam dunyanın en iyilerinden biridir doğru ama de niro ondan bi gömlek üstündür...dikkat edin de niro her tür filmde oynamıştır...komedi,dram,macera,polisiye,korku...her filmde oynamıştır...oyunculuk dersi dersek heat filmi derim...ama bir o kadar da mütevazidir...al pacino'ya, heat'te kendine önerilen iyi adam rolunu vermistir....
1.Marlon Brando
2.Robert De Niro
3.Alfred Pacino

derim ben....

Brando'nun filmlerde hiç bi sahneyi tekrar çekmediğini söyleyim...Godfather'da Brando'nun kamerası hep açıktı ve bi sahne bi daha hiç çekilmedi...zaten en ufak bi hatasında yonetmen francis ford coppola kovulacaktı...
neyse konu al pacino:)süper oyuncudur...ama 1 numara değil...şu anda bi tiyatro oyunu oynayacak...

en iyi mi değil mi bilmem fakat ,seyretmesi en zevkli aktör al pacino dur.kadın kokusu filmi süperdir.kör bir adamın böylesine iyi tango yapabilmesi sadece bir usta işidir.de niro yu da severim fakat sanki biraz eksik gibi.bu arada her seyirci bir eleştirmen olabilir.kime göre neye göre...genelleme yapmayınız.

Geri