Al Pacino

Pek ilgi cekmemis olsa da ben People I Know Filmini cok begenirim. 20, 30 defa izlemisimdir mutlaka :)
Johnny Depp ile beraber basrol oynadigi Donnie Brasco Filmi ise en begendigim filmidir. Ama nedense heryerde oldugu gibi burada da Al Pacino denince The Godfather ve Scarface´deki o kötü adam akla geliyor.
2004te William Sheakspeares´in sinemaya uyarli Almanca adiyla "Der Kaufmann von Venedig" isimli tiyatro oyununda 16. yüzyilda Venedik´te yahudi bir tüccari oynadigi filmi de cok begeniyorum ve sanirim Al Pacino simdiye kadar en en kötü karakterini canlandirmis olmali bu filmle.
Simdi filmin Türkcesini Almanca´dan ceviripte söylesem mutlaka gercegiyle alakasiz birsey olacaktir :) Yine de Venedik Tefecisi diyelim ama belki aramizda filmin orjinal ve Türkce isimlerini bilen arkadaslar vardir.

buyuk adam al pacino! de niro mu pacino mu işte butun mesele bu :) pacino bence daha iyi ama ben de niro'yu daha cok seviyorum...bi arkadas demişti de niro daha cesitli karakterle cıktı karsımıza ama bu pacino daha kotu demek değil...karısık bi durum..ben o mu bu mu demektense kapatırım agzımı ikisini de izlerim...
pacino'yu "heat" te ve seytanın avukatında gordum bittim adama....genel kanıdan farklı olarak ben godfather'da begenmiyorum pacino'yu...
de niro ise nick nolte ile bi filmi vardı..adını hatırlamıyorum ama nick nolte, de niro'nun avukatıydı ve iyi savunamadigini dusunurek de niro adama ve ailesine musallat oluyordu..o filmde de niro kazınmıstı aklıma....

Dog Day Afternoon (1975) !!!!! izlemediyseniz mutlaka izleyin derim...
manic-komik ve genç Sonny (Al Pacino) kara komedi tadında dram yaşatıyor...
bu adam kesinlikle efsane, bir Al Pacino daha yok ve tabi alternatifi de ;)

Tam bir karakter oyuncusudur, benim de en sevdiğim aktördür. Şeytanın Avukatı ve Kadın Kokusu filmlerindeki oyunculuğu ve tüm rollerini gerçekten hissederek oynaması onu tarzının en iyisi yapmaktadır.

Gerçek ismi Alfredo Pacino olan aktör; Godfather I, Serpico, Godfather II, Dog Day Afternoon, Scarface (Yaralı Yüz) ve Revolution (Devrim) filmleriyle 70'li ve 80'li yıllarda Hollywood'un en iyi baş aktörlerinden biri oldu. Kısa bir dönem Cruising ve Author Author filmleriyle eleştirilen Al Pacino, Sea of Love (Aşk Denizi) filmi ile sıkı bir dönüş yaptı. 90'lı yıllarda usta oyunculuğuna tecrübe katarak çok sevdiğim Scent of a Woman (Kadın Kokusu) ve Devil's Acvocate (Şeytanın Avukatı) filmleriyle efsane oldu.

en sevdiğim aktörlerden, gerçekten defalarca izlemişimdir godfather serisini, scarface de aynı şekilde. Şu günlerde yeni bi filmini buldum "Heat" o da bayaa ii bi film. Tabiri caizse tam bir piç bi herifi canlandırıyo. Hareketleri, mimikleri falan çok komik. İzlemediyseniz mutlaka izleyin derim

Venedik taciri'nde yine döktürmüş.shylock kadar zor bir karakterin altından kalkabilecek nadir insanlardan biri.shakespeare in önünde saygıyla eğildiğimiz kadar al pacino nun önünde de eğilmeliyiz.

ilk dönem filmlerinden "serpico"yu izleyin. hatta ilk dönem filmlerinin hepsini izleyin. yetenekli bir oyuncunun nasıl da farklı rolleri giyindiğine dikkat! serpico"da hippi görünümlü hırslı bir polisi canlandırıyordu...

pacino_serpico.jpg

De niro ve Pacino 2008'de bombayı patlatıyor. The Righteous Kill'de Heat'ten sonra ilk kez aynı filmde rol alacaklar. Aslında heyecanlı olmam gerekir böyle bir durumda fakat pek umutlu değilim açıkçası. Bu arada ilk dönem filmlerinden Scarecrow da izlenmelidir filmde diğer başrol oyuncusu da Gene Hackman. Ben aslında Cruising'i izlemek istiyorum.Baya bi olaylar olmuş film vizyona girdiğinde. Yasaklanmış falan. Görmek lazım tabi.

Geri