Zakkum

Severim bu grubu çok şey ifade ediyor insana şarkı sözlerini özellikle hangi ruhla yazdılar bilmiyorum ama ben o ruhla dinliyorum Zakkum'u :)

Nu gruba ne diyeyim gerçekten bilmiyorum.Öncelikle kendilerini hiç sevmiyorum,bunu söylemem gerekir.Ama aynı zamanda da cesaretlerini tebrik edesim var.Hatta ediyorum...

parçaları çok güzel..tarzları konusunda yorum yapmak çok saçma diye düşünüyorumm..
ahtapotlar,hebenneka,ağlat beni,hipokondriyak hepsi ama hepsi mükemmel parçalar...
İmza günündede albüm imzalatmış olmak ve bütün üyelerle tanışmış olmakta çok güzeldi.. :D

aslında şarkılarındaki melodiler hiç fena değil.ama ilk izlenimim biraz imaj grubu oldukları yönünde.çikolata parçasıyla çıkış yapmaları olmamış bence çünkü şarkının sözleri ve klip kötü.hele klibin o sonları...hiç olmamış

Zakkum'u Türkiyenin bircok sehri bu kucuk capli turneyle taniycak ve ben artik cok mutlu olucam cunku herkese laf anlatmaktan biktim. :(
onyargilarin degisecegine ve herkesin bir zakkumfani olacagina adim gibi eminim artik :)

ANKARA / 26 Nisan Perşembe
Mekan: Tunalı Gölge Music Hall
Saat: 22.00
Adres: Tunalı Hilmi Cd. Buğday Sk. 6/1 Kuğulu Park Karşısı (0312 426 45 91)

İZMİR / 27 Nisan Cuma
(Zakkum&Teoman)
Mekan: Ooze Venue
Saat: 21.30
Adres: Kazım Karabekir Cd.No:46 Bornova Ata durağı Bornova (0232 388 78 70)

BURSA / 28 Nisan Cumartesi
Mekan: Resimli Bar
Saat: 22.00
Adres: Ünlü Cd. Heykel (0224 223 68 51)

ESKİŞEHİR / 29 Nisan Pazar
Mekan: 222 Park
Saat: 22.30
Adres: İsmet İnönü Cd. No: 103 İnönü (0222 320 11 11)

İSTANBUL / 1 Mayıs Salı
Mekan: Beyoğlu Hayal Kahvesi
Saat: 21.00
Adres: Büyükparmakkapı Sok. No:19 Beyoğlu İstanbul Avrupa (0212 244 25 58)

afiskonser3.jpg

Canlı performans süper.
Albüm süper.
Vokal süper.
Davul süper.
Gitar güzel bas güzel.
Sözler şahane.
Besteler keza.

Bu gruba diyecek bir şey bulamıyorum. Yusuf tam bir sahne adamı, başarılı bir lider, Cem her kelimesiyle insanın midesine kramplar sokma kapasitesine sahip, konseri oturduğu yerden yönlendiren bir ehlikeyif, Eren Yaralısın ve Kapat Perdelerimi gibi iki harika bestenin yaratıcısı, Emre tam yerine koyduğu slap'leriyle şarkıyı yükselten bir basçı, sahnede yaptıkları "gösteri" ise, mükemmel. Konser diyemiyorum çünkü Zakkum konserleri ancak 'gösteri' kelimesiyle anlatılabilir. Eğlenmek ve kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız, işte bu, başka bir yere gitmeye gerek yok. (İyi ki diyecek şey bulamamışım.. :roll: )

the_wall demiş ki:
albümün son parçası hipokondriyak ta hani baştan sayılmaya başlanıyor.. 1, 2, 3, diye.... Şarkının sonunda 326 diyor ama şarkı "326" dendiğinde 5,58 saniyede.. Halbuki 326 ya kadar saydığınızda 5,34 dakika / saniyede olmanız gerekir... Yani ya sallamışlar saniyeleri ya da arkadaş yanlış saymış..

bu arada şarkıda bahsedilen "paranoyak" olabilirim. Bu konuda derin düşüncelerim var...

ya sanırım onlar saniye değil.. metronom klikleri esas alınmış orada.. saniyenin metronoma uyması ve şarkı içinde sırıtmaması için, şarkının saniye ile aynı metronomda olması lazım gelirdi ama değil.. yani sen yanlış bir yöntemle saymışsın...

Geri