Elektro Akustik Gitara Elektro Gitar Prosesoru

Ne amaçla alacaksın? Distortion açmak istiyosan olmaz, delay, reverb açıcam diyosan da delay reverb vb. pedal al ya da Yamaha AC Stomp bulabilirsen.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
belirli bir amacim yok o yuzden multi efect bakiyorum aslinda akustik gitar icin uretilenler var zoom boss vs ama zoom nasil bir marka pek bilgim yok boss akustik icin uretilen ad-3 modelininde ton cesitliligi az gibi duruyor yoksa onu alirim
bu arada size bir soru daha sorabilirmiyim ben su anda gitar rig5 adli programi onboard ses karti ve edifier da5000 pro ses sistemi ile kullaniyorum sorum su ki sizce bu program mi daha iyi ses verir yoksa multi pedallar mi

Aslına bakarsan akustik gitar için pedal, processor vs. çok gereksiz bence. Akustik gitar amfisi alabilirsin bi tane mikrofon girişli olanlardan, her ihtiyacını karşılar. Ben öyle kullanıyorum şahsen. Ses kartı konusunda hiç bi fikrim yok malesef, pek alakam yok bilgisayarlarla.

peki akustik gitar amfisi ne ise yarar ses yukseltme desen zaten 5.1 e bagliyorum yukseliyor bas treb mid ayari desen onlar zaten preampin ustunde mevcut cikabilecegim butcede (500tl)bu ozellikler disinda +bir ozelligi olan amfi varmi bilmiyorum.simdiye kadar hic amfi falan kullanmadim sesi degistirirmi bilmem cahillik boyle birsey heralde

Yanlis anladiniz ben kendi acimdan degerlendirince o sonuca vardim sonucta butcem max500 tl bu fiyata ne bir fender acustasonic nede marshalin dogru duzgun bir amfisi alinamiyor bende dedimki zaten hoparlor mevcut tek ihtiyacim efekt veren bir alet sonra her aksesuarda oldugu gibi pedalda akustik gitar icin uretilenler daha pahali bende elektro gitar pedali olurmu diye sordum ama biraz arastirinca pek verimli olmadigini duydum bu nedenle buyuk ihtimalle zoom a2 prosesor alacagim a2.u1 e o kadar fark vermeye degmez benim icin sonucta ev kullanicisiyim bu arada bu pedal hakkinda goruslerinizi alabilirmiyim

haklisiniz o yuzden bugun gittim bir tane ses karti aldim 3tlye amac macbook pro 13 te 1 tane jack var onada gitari baglayinca disari ses alamiyorum bu yuzden ucuz bir ses karti aldim garage band '11de sanal amfiler var akustik gitara ozel amfilerde var yaza kadar bunlarla idare edecegim bu aralar cok alisveris yaptigim icin bi amfide agir kacar belki dogum gunu bahanesiyle aileye de yukleyebilirim aslinda aklimda iki amfi var biri fishman loudbox digeri ise
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4785&gid=1412
bu ikisi arasinda tercihiniz ne olurdu
son olarak bu akustik gitar icin lambali amfi yokmu gerci amfide lamba ne ise yarar onuda pek bilmiyorumya

Ben de zaten bu ikisi arasında tercih yapabiliyodum bütçe olarak. Fishman'ı seçtim ama muhtemelen ön yargılarımdan ötürü bunu seçtim... Uzun uzun karşılaştıramadım zaten ikisini, sesini de açma imkanım yoktu alırken. Sahnede monitör olarak kullandığım için Fishman'ın eğimli olması daha kullanışlı bana göre, Marshall'ın da zaten elektro gitar amfisini de sevmem...

peki roland micro cube nasil gider akustik gitarla onun akistik kismida varmis dediler ustune bakinca akustigini gordum acaba bizim gitarlara uyarmi

arkadasim senide fazla yoruyorum ama bu son sorum bu gitara sound hole manyetik almayi dusunuyorum dean markleyin onlari onerirmisin

ekleme:daha dogrusu bilgisayara baglayip caldigimda elektro gitar amfi modellemelerinde ugultu yapiyor (buna feedback deniliyor galiba)ama ugultu su sekilde tellere elimi bastiriyorum yine devam ediyor ses deligine elimi yarim kapatiyorum artiyor tam kapatiyorum azaliyor bu sekilde galiba esik alti manyetikten kaynaklaniyor simdi ben bu manyetigi alsam (hambucking) elektro gitar amfi modellemelinde bu ugultu kesilirmi
ve de biraz olsun hard rock tonlari alabilirmiyim

O uğultu dediğin tahmin ettiğim şeyse önlemenin yolu soundhole kısmına takılan plastik parçalardan geçiyo, tam adı "soundhole cover" ya da "feedback buster" MyDukkan'da vardı bi ara, bi bakman gerek.
Planet_Waves_Sound_Hole_Cover_s.jpg

Böyle bi şey.

Bak bu maceracı deneysel takılmış:
1-1472.jpg

Dean Markley'in soundhole manyetiği yurtdışı fiyatına oranla çok pahalı. Ben şu an L.R. Baggs M1 kullanıyorum, bu modelin yurtdışı fiyatı da pahalı ama kendinden pahalı preamfi sistemlerinden daha başarılı bana kalırsa. Bi kaç gün önce kadar gelseydin http://turkrock.com/threads/17582/ bu ilandaki Lace'i satabilirdim ama satıldı malesef. Bu model single ama baya temiz sesi var.

Bak burda James üstad yüzyılın solusunu atıyo soundhole manyetikle demekki uygun ekipmanla hard rock çalınabiliyomuş. :)

Geri