Rüya

serox demiş ki:
Ya işte ben de inanmazdım ama yaşadığım şeyleri bi söylesem aklın şaşar... Şimdi afişe etmek istemiyorum kardeş :D
hiç sorma ya...bir arkadaşım avusturya da biri istanbul da ben de antalyada...aradaki mesafeleri siz hesap edin...ve bu 3 kişi aynı rüyayı aynı gece görüyor...noluyo ya... 8O

napalm demiş ki:
serox demiş ki:
Ya işte ben de inanmazdım ama yaşadığım şeyleri bi söylesem aklın şaşar... Şimdi afişe etmek istemiyorum kardeş :D
hiç sorma ya...bir arkadaşım avusturya da biri istanbul da ben de antalyada...aradaki mesafeleri siz hesap edin...ve bu 3 kişi aynı rüyayı aynı gece görüyor...noluyo ya... 8O
çünki uyku yarı ölümdür ve insan uyuduğunda ruh bedenden ayrılır rüyanda nerde olduğunu görüyosan ruhun o ana ordadır,demekki arkadaşlarında aynı duyguları hissetmiş ve hapiniz aynı anda birbirinizi görmek isteyince bir araya gelmişsiniz

bi de 8-10 saniye sürmesi olayı var.halbuki rüyalar saatlerce sürmüş gibi anlatılıyor.

bazıları gerçekten gelecekle ilgili ip uçları veriyor,bunu inkar etmek zor.

Yabancıların Lusid rüya, bizim dilimizde kontrollü rüya (veya askeri testlerde "canlı rüya" ) diye tabir edilen şeyi yapmak o kadar zor değil.

Zor değil derken kastettiğim "bir defalığına da olsun yapmak istiyorum diyorsanız" işiniz çok kolay. Bir teknik var, şu ana kadar uygulayanların
%90'ı ilk denemelerinde başardılar. Size kıyağım olsun...

-Lusid rüya yaşamak istediğiniz günü belirleyin.
-O gün alkollü veya laktoz içeren (süt ürünleri..) yiyecek,içecekleri kullanmayın.
-Akşam 8-9 gibi uyuyun. (Uyuyamam ben o kadar erken saatte diyenlere sözüm , yatağa yatın gözlerinizi kapatın , 30-60 içerisinde uyursunuz..)
-Gece 3-4 gibi kalkın (alarmınızı kurmayı unutmayın)
-Evin içinde 1-2 dakika kadar gezinin (susadıysanız su için veya ihtiyacınız varsa tuvalete gidin)
-Tekrar uyuyun.
-Rüyada olduğunuzun farkına vardığınız an uçmaya başlayın (bir yerden atlayın, süzülün vs)

Bu tekniğin her aşamasının arkasında çok sağlam nedenler var, şimdilik yazamayacağım kadar uzun.

Yapın , sonucu alın (rüya kontrol etmek dünyanın en eğlenceli olayıdır, üstüne tartışılmaz) , başardıktan sonra merak eden olursa tekniğin mantığını anlatırım.

şaka gibi ama rüyamda alesten alacagım puanı görmüştüm.Kime söylesem olur mu öyle sey diye dalga gecmişlerdi.Sınav acıklandıgında o gülenlere bu sefer ben gülmüştüm :D haa sunu da ekleyim,ne dogru sayımı biliyordum ne de yanlış sayımı.Rüya deyip geçmeyin :D

Rüyamda Fatih Ürek Iron Maiden'ı söylüyordu, nedir bunun anlamı :)

Bu arada rüya gelecekten haber verirmiş, ruh bedenden ayrılırmış falan hepsi hikaye, uyurken düşünüyosun rüya oluyor işte.
Her yıl kaç kişi alesten öss'den aldığı puanı görüyordur kim bilir. Bunların %5'i tutunca rüya geleceği gösteriyor oluyor, yok artık lebron james. kaç alacağını aşağı yukarı kestireceğin için tutturma ihtimalin en az %10 zaten. ha küsüratıyla tutturduysan bişe diyemem.

rüya olacağı haber vermez,zihnimiz olanların bir tekrarını bi nevi etüdünü yapar o kadar.da benim büyük ir sorunum var ruya göremiyorum :S çok nadir dir ruya gördüğüm (yada ben anımsayamıyorumdur).

Yorumum, genellikle aynı anda hem zihnin etüdü, hem de zihin kapalıyken kişinin kendi kendisiyle hesaplaşması olduğudur rüyaların. En nihayetinde kişinin yakın zamanda bolca üzerine düştüğü duygular/düşünceler/vs. su yüzüne çıkar. Kendi rüyalarımı analiz ederek, en azından, bu sonuca vardım.

Kount demiş ki:
Yorumum, genellikle aynı anda hem zihnin etüdü, hem de zihin kapalıyken kişinin kendi kendisiyle hesaplaşması olduğudur rüyaların. En nihayetinde kişinin yakın zamanda bolca üzerine düştüğü duygular/düşünceler/vs. su yüzüne çıkar. Kendi rüyalarımı analiz ederek, en azından, bu sonuca vardım.

rüya "bolca üzerine düşülen" duygulardan çok derinlerde yer edinmiş düşünce parçalarının dışa vurumu sanki. insan rüyasında bolca üzerine düştüğü bir şey yerine ender olarak üzerine düştüğü ancak bilinçaltında önemli bir yer edinmiş bir olayı da görebilir. mesele bilinçaltında bence.

Çok taze ruyam var, bu sabahtan :D

Bir odada yakın arkadaşlarımla beraber iki veya üç kişi oturuyoruz, sohbet halindeyiz. Ben anlatıyorum; "bakın şu anda ruyadayız, benim ruyamı yaşıyoruz aslında, lucid dreaming diye bir olay var, kontrol edilebiliyor" diyorum. "İnanmıyorsanız mesela birazdan her yer duman olacak, ben ne istersem o olur" da diyorum ve odayı sise boğuyorum (aferin, çok iyi düşünmüşsün sis mis, uçmak aklına dahi gelmemişken).

Şimdi lucid dreaming hadisesine hep merakla yaklaşmışımdır, daha önce hiç beceremedim ama böyle bir şeyi. Denediğimi de söyleyemem aslında. Merak ettiğim şey, acaba bir senaryo olarak sadece bunların konuşulduğu bir ruya mı gördüm, yoksa lucid dreamimiz hayırlı mı olsundur :D

Geri