Marshall Mg15dfx Ses Gidip Gelmesi Sorunu Hakkında Yardım.

Arkadaşlar yaklaşık 8-9 senelik mg15dfx amfim var.Son zamanlarda bazı gariplikler yaşıyorum.

- Gitar çalarken amfinin sesi çok nadirde olsa azalıp artabiliyor kendiliğinden.

- En büyük sorun ise,son 1-2 senedir sesi çok boğuk çıkıyor.İlk başta kullandığım mt2 pedaldan şüphelenmiştim fakat gitarı direk amfiye girdiğimdede aynı sorunu farkettim.Gitardanda olacağını sanmıyorum çünkü Stüdyolarda vs.. hiçbir problem yaşamıyorum. En tuhafı ise; 1-2 saat kadar çaldıktan sonra ses acaip bir şekilde eskiden olduğu gibi güçlü tona erişiyor.Sanki ısınıyorda kendine geliyor gibi oluyor fakat tüplü amfide değil sonuçta transistörlü.

- Volume potuyla falan da oynuyorum,sesin seviyesi yükselip alçalıyor fakat o güçlü tonu alabilmem için yaklaşık 1-2 saat aralıksız çalmak gerekiyor.

Ankara'da yaşıyorum,kendi kendime halledebileceğim bir sorunmu yoksa kimse göstermemi önerirsiniz ? Birde en önemlisi bu aletin sorunu nedir? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
 
Pot bozulmuş olabilir, ya da içinden bir yerlerde bir sorun vardır. Açın içindeki lehimleri kontrol edin. Ben bile bu tamir işlerinden anlamamama rağmen son dönemde kendi çabamla bir kaç amfiyi tamir ettim böyle.
 
Pot bozulmuş olabilir, ya da içinden bir yerlerde bir sorun vardır. Açın içindeki lehimleri kontrol edin. Ben bile bu tamir işlerinden anlamamama rağmen son dönemde kendi çabamla bir kaç amfiyi tamir ettim böyle.

potlarda olsa olsa oksitlenme vardır fakat sesin artması belli bir süre çaldıktan sonra meydana geliyor,yani amfiye herhangi bir darbe yada temasla bir değişiklik olmuyor.Dediğim gibi resmen ısındığı zaman değişiyor sesi 2 saat kadar sürebiliyor bu.Lehimlerde vs.. de bişiy olsa gidip gidip gelmeler olur yada hiç sesi çıkmaz diye düşünüyorum.Ben daha çok herhangi bir parçasının ömrünü doldurduğu gibi bir hisse kapıldım ama o parça nedir ?
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler