Kaan ve Kapris

Slm
Albümü sordum bugün. Dedim ya önce istanbul'a ertesi gün de ankara'ya geliyormuş yeni çıkan albümler. Yarın almaya gideceğim.Herkeze reklemınızı da yaptım.Artık bilemiyorum gülhan bey bir imza atarsınız herhalde :)
Şaka bir yana umarım herşey istediğinizden daha da güzel olur. Umarım beklenilen ilgiyi de (sizi tanımayanlar için) görürsünüz. Kendinize iyi bakın
GÜLGÜN

yaa bi ara dargınıma ilk klibi çekeceğinizi biliyoduk noldu bi sorun falanmmı çıktı bi ara şafak sönmez diye bi elmanın şarkının müziğini arakladığını falan duyduk nedir abi o olay

Bence albümün demo kayıtları ile kendisinin çok bir alakası yok. Sanki prodüktör ve aranjörlerin elleri-kolları bulaşmış bu işe :D Ama yine de Kapris'i sevdim ben. Serter'e ve Günhan'a selamlar. Ilgın'a da selamlar tabii. Söz manyetiklerimi verecem sana :D

Başarılar!

euphrates demiş ki:
Bence albümün demo kayıtları ile kendisinin çok bir alakası yok. Sanki prodüktör ve aranjörlerin elleri-kolları bulaşmış bu işe :D Ama yine de Kapris'i sevdim ben. Serter'e ve Günhan'a selamlar. Ilgın'a da selamlar tabii. Söz manyetiklerimi verecem sana :D

Başarılar!

Olayı 1. Ağızdan ben de duydum.Tamamen kendi birikimleri değil parazitler olmuş haliyle :)
Ayrıca Günhan Bey ; Sürünüyorum adlı parçaya ne zaman klip çekiyorsunuz ? :LOL:
Umarım daha iyi yerlerde görürüz sizi...
(Böyle davulcuları olduğu için Kapris çooook şanslı çook ;) )

Doğruyu söylemek gerekirse tabi albümün tamamını bilmiyorum forumdan görüp merak etmiştim denk geldi izledim klibi. Oldukça kötü bir çalışma olmuş. Düzenlemeler vesaire yaylılar.Şarkı bende "Ayna" ayarı bir grup izlenimini yakalamaya çalışan prodüksiyon vesaire izlenimi yarattı.

sacit süha dilek'i "s müzik / raks"dan beri tanırım... mfö "mvab", af'ın ilk albümleri ve hakan kurşun'nun ilk albümünü de çıkartmıştı...

90'ların ortasındaki o günleri sanırım altın çağıydı... bir grubun piyasaya sunumu konusunda çok başarılıydı çünkü, iyi bir ekiple çalışabiliyordu... sanırım şu sıralarda "kurmay" tayfası o kadar iyi değil...

sacit bey piyasanın eski ve deneyimli bir prodüktörü. bundan 8 yıl kadar önce onunla bir kaç kez görüşme fırsatım olmuştu. bende uyandırdığı izlenim ülkenin en üretken bir kaç prodüktörü arasında yeralabileceği idi. (biraz klasik düşünen biri olduğunu ekleyelim) ancak yukarda belirttiğim gibi; galiba şu sıralarda türküola'da iyi bir takım kurabilmiş değil.

hal böyle olunca iş geliyor dayanıyor "kaan ve kapris"in albümüne;

albümü dinledim. ilk dinleyişte beni "dur şu parçayı bir daha dinleyeyim" dedirten bir çalışma olmadı...

albüm daha kapak'taki ilk dinleyiciyle buluşmasından kaybediyor... artık rock müziğin estetik anlamda fotoğraf ve grafik konusunda da bir izdüşümü var. bunu bilmeyenlerin eline bir albüm emanet edilmemeli.

müzikal anlamda bu gün yükselen rock sound ve lirik temalara baktığımızda (burada lafım k&k'ya değil, genel anlamda söylüyorum) artık çıplak kulakla neredeyse algılanamyacak ayrıntılara kadar inildiği ve ikinci tekil şahısa yalakalıktan uzak çalışmaların sunulduğunu görüyoruz.

haluk levent ve ayna'nın ekol olduğu tarz artık gerilerde kaldı... grupların da kendisini prodüktörüne çok iyi ifade etmesi ve haklı olduğuna ikna etmesi gerekiyor...

aksi taktirde "patron ne derse o olsun, yeter ki albüm çıksın" diye düşünülürse, prodüktöre de yazık olur gruba da.

sevgiler

:arrow: :arrow: ben kaan ve kapris grubunu çok beyendim yeni çıkan gruplarda iii ama bu daha çok eski müzikleri hatırlatıyor. arabeskide andırıp bu şekillde yansıtmaları gayet hoş. zaten kimse inkar etmesin hepimiz orhan gencebeyın yada ferdi tayfur gibi arabeskçilerin cover şarkılarını çok sevmişizdir zaten. o yüzden bunlarda iiiiii :)))))) :LOL:

Geri