Neden? Gitarın Üst 3 Telinden (re-la-mi) Ses Az Geliyor

L

lostsound5

Bir arkadaşımın gitarı;
Gitarın üst 3 telinden ses az geliyor. Manyetigi kaldırdım ama farketmedi.(2x hambucker) Gitar teli dadario 09. Sebebi ne olabilir? Gitarın kendi özelliği olabilir mi? (ozel uretim jackson)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sesin az gelmesinden kasıt, alttaki tellere (mi si sol) gore sesin daha az cıkması.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha once olup olmadıgından emin degil. Gitarı cok kullanmamıs, yeni farkına varıyor.

büyük ihtimalle manyetigin tele mesafesinden olabilir yada gitar çok eskiyse manyetikler yavaş yavaş işlevini yitirmeye başlamıştır yada bir amfiye dayalı duruyosa manyetik mıknatısları zamanla işlevini kaybetmeye başlıyo bununla ilgili birşey olabilir en temizi bir gitar ustasına götürmek olcaktır ama bu sebeplerden biri olabilir

Bence güzel aslında çünkü ben gitarımda bilinçli olarak bass tellerin olduğu kısımdaki manyetikleri indirdim. Çünkü solo çalmayı seviyorum genelde ve özellikle E teli başta olmak üzere bass tellerin uğultusunu susturmak çok sıkıcı ama yinede bu sorun başıma gelseydi manyetiği söküp ters takardım belki. tabi görüntüde simetrik sıkıntısı yoksa takılabilir. böylece alt3 tel ile yer değiştirmiş olacaktır.

Geri