Tech 21 PSA-1 veya ADA MP1 veya Triaxis sahip olan varmı

Merhaba

Bu yaz güzel bir set-up kurmak istiyorum. Bütçem iyi sayılır.
Drive olarak Tech 21 PSA-1 veya ADA MP1 veya MB Triaxis düşünüyorum.
Hatta şu andaki fikrim hem PSA-1 hem MP1 alacağım bunları mixer dan geçireceğim. Ama ben bu aletlerin hiçbirini daha deneyemedim. Ankaradayım, eğer aranızda bu aletlerden birine sahip olan varsa bir şekilde denettirebilir mi? Ya da en azından bi bağlantıya geçsek bi yorum yapsanız aletler hakkında. Çok güzel olur.

Şimdiden teşekkür ediyorum...

Ben ada kullanıyorum,psa-1 ve triaxis'e göre daha tercih edilesi bir preamp,niye derse herhangi biri , psa-1 headroom pedallar gibi düşük ve bence bir esprisi yok triaxis'ide dinlediğim kadarıyla mp1 dan çok daha üstün değil enazından verilen paraya göre bir artısı yok..aralarında en mantıklı olarak (kullanmamla alaka kurmayarak) ada olarak görüyorum,fakat mp1 veya triaxis kullanılacaksa iyi bir kabin similatorü kullanman gerekiyor(voicingin drive olduğu tonlar için) .Bunları gözönünde bulundurursan ve ada hakkında daha fazla blgilenmek istersen www.adadepot.com adresinden faydalanabilirsin.

Yücel'inde dediği gibi MP-1 almakla bitmez o iş.

İyi bir kabin simülatörüde lazım yada iyi bir power ampli ve 4x12 kabin/kabinler lazım.

E onlarda olunca iyi bir EQ, iyi bir efektör lazım...

Lazım da lazım :(

Ben olsam benimde tercihim MP-1 dan yana olurdu ama tek başına MP-1 hiç bir işe yaramaz.
Nerden getirtmeyi düşünüyorsun bu bahsettiğin cihazları?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
:)

Tabii ki sadece psa1 yada mp1 fln almayacağım. :)
cabin emulatörü olarak palmer düşünüyorum. (preamp çıkışına bağlanan versiyonu, modelini tam hatırlamıyorum)

şu anda aklımdaki setup:
Psa1 ve Ada MP1
Tc electronics G-force (param yetmesse buda g-major olabilir) ve G-Major (biri psa1 için biri ada için. send return kullanmak istiyorum. ama önce g-force ile deneyeceğim iyi ton alırsam send return suz g-major e gerek kalmaz)
sonra midi kontrollü mixer (daha araştırmadım)
behringer fcb 1010
bbe sonic maximizer (nasıl birşey tam bilmiyorum :p ama psa 1 le çok uyum gösteriyormuş)
birde boss un parametric bi eq su vardı ondan alacağım.
birde ıvır zıvır wireless fln gibin şeyler.

triaxis den bende biraz vazgeçtim.
yücel sen ankarada mısın? ankarada böle preamp lara sahip olan bir tanıdığın var mı yada? bi denemem lazım ada yı.

Eğer ucuz olursa almanyadan.
diğer türlü amerikadan.

ya dediğim gibi denemem lazım işte bu araçları...

kabin similatoru olarak eğer amerika'dan bir şey getirtme şansın varsa,ADA'nın Ampulator'u soundonsound.com daki prodüktörler dahi şiddetle tavsiye ediyorlar..Şöyleki şuna benzer bir beyanları vardı sanırım..Bir sürü preamp alacağınıza herhangi keyfinize bağlı preamp alıp ampulator ile kullanın demişler..Ampulator'un güzel tarafı 1 adet preamp lambası kullanıyor ve hem kabin similatoru hemde poweramp similatoru olarak kullanılıyor,yani pre+fx+ampultor alıp herhangi PA sisteme girmeniz mümkün..

Bu arada Magneto Ankara'da değilim ben...Ank.dada tanıdığım biri yok malesef..umarım çözüme ulaşman konusunda yardımcı olabiliyoruzdur.Ucuz setup değil sözü geçen ekipmanlar parana yazık olmasın...

Preamp+FX şeklinde bir çözümün dışında ise head amp+amp'in fx loop'una g-maj(force)+cab.(4x12+2x12 vs vs.) gibi bir çözüm en kökten çözüm olur sanırım.

Ve eğer heavy kökenli bir tarzsa..Pek fazla duyulmamış ama oldukça karakterli ve oturaklı Soldano ve/veya crate ayarında KRANKAMPS'i öneririm.

pic02-amps.gif

Demoları
http://www.krankamps.com/audio/loGain.mp3
http://www.krankamps.com/audio/heavystaccriff.mp3
Ayrıntılı diğer bilgiler için
www.krankamps.com a bakabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
nmmm...

Ya zaten para öyle çokta sorun değil. benim için güzel setup olsun ben veririm gerekeni.
Bu ADA-Ampulator çok güzel geldi bana. Lambalı yani... Çok hoş.
Ya hatalı olacak mı olmayacak mı bilmiyorum ama preamp olarak psa-1 den başlamayı düşünüyorum. Lambalı kullanırken garanti hasar veririm ben. Şu anda örnekleri dinleyemiyorum bu aletlerin ama dinleyeceğim.
Ama ucuz ve lambalı preamp olarak Ada mp1 almayı düşünüyorum psa-1 den 1-2 ay sonra.

Ya bu arada g-major mü g-force mu diye bi başlık açayım mı?
Yoksa yine sen yardımcı olabilir misin?
İlk rack set-up'ım olduğun için ince eleyip sık dokumam lazım. :)
Bu arada eğer ICQ yada Msn varsa oradan devam edebiliriz.

Bu arada rack olmasını tercih ederim. Krank bulması zor olur tahminen. Ayrıca benim için cidden psa-1 le başlamak güzel olur gibi geliyor. Ah bi deneyebilsem. Ki zaten aklımdaki sistem en az 2 preamp ile oluşacak.

SLO-100 fln da düşünüyorum aslında, ama rectifier tonları çok hoşuma gidiyor. Ki bu PSA-1 de var(örneklerinden dinlediğim kadarıyla).

MIDI destekli bir alet istiyorum. Yani patch programlayacağım. Şimdilik böyle olacak en azından. ileride çok çok param olunca SLO-100 fln alırım. yani para sorun değil derken toplam set-up 4500$ fln olabilir maximum. :)
Ya birde bu 3 tube mod olayı nasıl bir şey? bunu türkiyede yapsak aslında. forumda anlatıyordu az çok...

bbe esasında işleri kısa yoldan daha az ayarla çözen bir eq. ve süperde değil. aynı anda eqolayzır ile birlikte kullanılması kanımca sıkıntı çıkarır. açıkçası denemedim aam samplelar dinledim. gereksiz bişi. tizleri boost edip kafa kandıran bir yapısı var. daha iyisini sound forge la bile yaparsın.

Geri