Kabinsiz Lambalı Amfiyi Kulaklıkla Kullanmak?

T

Tranquility

Evet böyle bir sorunum var öncellikle kulaklık çıkışı olan lambalı bir amfi alacağım ve bir süre kabinsiz olarak kulaklık ile kullanmam gerekiyor ve gerektiği yerde mixere bağlayacağım aletin uçma ihtimali gibi bir şeyler duydum böyle bir ihtimal var mı merak ediyorum teşekkürler.

Evet böyle bir sorunum var öncellikle kulaklık çıkışı olan lambalı bir amfi alacağım ve bir süre kabinsiz olarak kulaklık ile kullanmam gerekiyor ve gerektiği yerde mixere bağlayacağım aletin uçma ihtimali gibi bir şeyler duydum böyle bir ihtimal var mı merak ediyorum teşekkürler.

Dogru duymussun. Lambali amfiler kabin cikisinda bir sey yokken calistirilmazlar. Kulaklik cikisini kullansan bile yine de bir kabine takman gerekiyor.

bu durum amfiden amfiye farklılık gösteriyor. bazı amfilerde doğrudan miksere yada kulaklığa çıkış yapmak için özel devreler bulunuyor ama pek yaygın değil. dikkatli olmakta fayda var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Alacağım amfi blackstar ht-5h kitapçığında böyle bir uyarı yok, ayrıca standby konumunda kulaklıktan ses alabiliyor muyuz?

Blackstar HT-5H kitapcığından alıntıdır.
14. Standby
This switch enables the operation of the power amp stage and speaker output.
Always turn this on at least 30 seconds after the Power switch (15). For silent
recording or practise this switch should be put in the standby position. This will
disable the power stage, but the emulated output will continue to work

Ben denedim kulaklıkla, bir sıkıntı yok. Emulated çıkışla miksere girenler de duydum ama onu denemedim.
Bu arada yeni sevkıyat geldi mi do-re'ye? Ben yazın aldığımda zaten totalde 3 tane falan gelmişti ht-5r, şimdi herkes bir sevdasında ama satan yok, nereden alacak bu insanlar merak etmiyor değilim.

düzeltme: ht-5h yazmış arkadaş, yazdıktan sonra gördüm. sorum aynı şekilde devam, HT-5 serisi bulunabiliyor mu bakkalda?

Onu gördüm:) Evde olmasa ben alırdım onu, ayrı mesele. Benimkini de aldığım fiyattan fazlaya koysam 1 gün durmaz eminim. Ama şu anda satan yok ikinci el de olsa. Bir kaç kişi daha yazmış "Blackstar ht-5 alacağım" diye, nerede satılıyor diye merak ettim ben de. Çevremde almak isteyenler var zira, menbaa neresi:)

Vox NT2h kafa.
Distribitör sitesinden alıntıdır: "Kulaklık çıkış jakı Lil' Night Train'in tube sesinin doğrudan kaydedilebilmesi yanında gece sessiz çalışabilme imkanı verir. " Denemedim ama böyle ifade etmişler. Sessiz çalışabilme dendiğine göre kabinsiz çalışması lazım. Bu sırada mixerden kasıt sahne ise 2 waat olduğundan sesi açtığında drive'a girecektir muhtemelen harici analog pedalda bağlarsan clean headroom u yuksek bir amfi seçmekte fayda var görüşündeyim. Tabi onlarıda evde kullanmak güç anca attenuatör gerekir.

Blackstar HT-5H kitapcığından alıntıdır.
14. Standby​
This switch enables the operation of the power amp stage and speaker output.​
Always turn this on at least 30 seconds after the Power switch (15). For silent​
recording or practise this switch should be put in the standby position. This will​
disable the power stage, but the emulated output will continue to work​
Teşekkürler :) ve bu arada ht-5h do-re müziğin sitesinde gayet mevcut yani stokta kalmadı gibi bir şey yazmıyor.​

Geri