Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

bende emg hz ler var , EMG81-60 almayı düşünüyordum.
Metal zone u benim marshall 30w a mı gireyim
line6 POD V2 mi?
geçenlerde biri pod manyetiklerin özelliğini öldürür dedi kafam karıştı yine

GKN demiş ki:
Bu pod bildiğimiz line6'nın pod'u di mi? Bunu kim söyledi çok merak ettim..Nasıl varmış bu karara?Tamamen saçmasapan bişey söylemiş,olmaz öyle şey,aksine poddaki manyak gibi drivelar sayesinde(bende de pod xtlive + emg 81-85 var) manyetiğin kalitesi ortaya çıkıyor

Canneerr demiş ki:
GKN demiş ki:
Bu pod bildiğimiz line6'nın pod'u di mi? Bunu kim söyledi çok merak ettim..Nasıl varmış bu karara?Tamamen saçmasapan bişey söylemiş,olmaz öyle şey,aksine poddaki manyak gibi drivelar sayesinde(bende de pod xtlive + emg 81-85 var) manyetiğin kalitesi ortaya çıkıyor

gidip dövücem zaten:)
ama senin ki XT fark edermi bilmiyorum,

şimdi gitarın karekterine göre ses veriyor değil mi?
Synth olayı yok yani , gelen elektrik dalgasınına uygulanıyor,
+ oktavdan la ya basılıyor gibi algılanmıyor, benim kulaklar anlamayabilir.

Washburn bd75 anfinin sesi marshall mg30dfx ten iyi diye tutturmuştum

arkadaslar..

500$a yakinparam var ve.. 200$ ina clean tonu saglam bir anfi alip..350$gibi bir par ilede guzel bir prosesor almayi dusunuyorum..

mesela rp14d(250$ temiz buldum),rp21d(380$ di sanirim), yada gt3 (350$, gt6(fiat yok satanda yok zaten=)

bu pedallardann birisini almayi dusnuyrum..

yada bir jcm 900 kombo 50watt lik bir anfisini mi alsam diye dusunuyorum cooooook kararsizim lutfen yardim edin..

nasıl yani..şimdi blues yaparken ertesi gün metal mi çalıcaksın?Tam olarak sevdiğin tarzı anlatmaya çalışırsan insanlar ona göre sana yardımcı olabilirler..

hims
ritimlerim; sepultra death kadar sert..

sololarimda slash kadar tok olmali ne bilim.. yani

bluescalmam da metal tarzi diyebilecegimiz her tonu yakalayabilmek isterim.

heh şimdi söyliyim o zaman kendi düşüncelerimi...Eğer illaki processor istiyosan o paraya hem processor hem amfi alma derim ben çünkü çok orta bi rakam yani ya alacağın amfi pek iyi olmayacak ya da processor,sadece iyi bir processor alıp(örn:pod vs.) direk mixere girer çalarsın konserlerde...Eğer processor şart değilse güzel bi amfi alıp 50-100watt arası marshall falan olabilir,buna da sert bi analog pedal yanına da hatta bi tane de efekt için, ne biliyim chorus falan olabilir,paran kalabilir..Yani özetlersek ya podxt vb. nitelikte bir processor al ya da iyi bir amfi + 2 tane falan analog pedal...

pod xt live memnuniyetiniz nedir ?
Hem çok sert dolu ve bol gainli distortion tonları,hemde çok guzel harmonicler kullanabilecegim solo tonları alabilirmiyim.Gt-6 veya gt -8 e gore nasıl artıları var ?

Ayrıca ''earthquake25'' kardeşin ne pedalı istiyo 100 tane analog pedal çeşiti var, buraya sorularınıza cevap verilsin diye yazı yazıyosunuz hem de 2 kelime yazmaya üşeniyosunuz, yaz ne istiyo, ne çalıcak, efekt mi distortion mı vs. açıkla bilgisi olan birisi cevap versin..

selamlar.. tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim..

ev için ampli (marshall mg30dfx) ve drive pedalı almayı düşünüyorum..
bu ampliye en uygun drive pedalı tavsiyeleriniz nelerdir?

• çok sert olmayan ama özellikle temiz bir drive tonu istiyorum..
• daha çok blues, klasik rock, hard'n heavy ve türevleriyle ilgiliyim..
• sololarla daha haşır neşir olduğumdan tizler çığlık gibi olmalı..

çok şey istiyorum farkındayım fakat şu anda beni tatmin edebilecek en iyi kombinasyonu söylerseniz çok güzel olur..

(anfi tavsiyelerinize de de açığım)

Geri