Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Sayın Dave Mustaine_64,
Benim tarzım Pink Floyd. Bu yaşlı kurtlara hastayım.Uzun zamandır dinliyorum onları. Tam benim ruhuma uygun tınıları kullanıyorlar. Hangi kategoriye giriyor, pop mu, rock mı ayırt edemiyorum ama benim hoşuma gidiyor. Selam ve sevgilerimle..

melihbozkurt84,
pod2.0 bir cok kişi tarafından driveları oldukca basarılı olarak bilinen bi alettir v-amp ı onların arasına almıyorum pod xt floor board yerine biras biriktirip ömrün boyunca sana yetecek bi alet alabilirsin POD xt live gibi usa dan alıcaksan zaten xt live al ama turkiyeden alim saglam olsun diyorsan pod 2.0 cok iyi ama kablo ve tasıma guzlugu zevk bırakmas adamda bnde xt live için birikimini arttır pişman olmayacaksın

arkadaşlar zaten eniştem ara sıra amerkikaya gidiyo.ordan getirtcem İnşallah.para biriktirme konusundada ii bi akustik gitarım var ona case ile 350$ veriyolar.amerka fiyatı pod xt live in bildiğim kadarı ile 400$ civarı.yani aksutiğimi satmam gerekli kısacası.ama onada kıyamıyorum.onun için pod 2.0 gibi alternatiflere yönelmiştim.sizn dediklerinizden sonra biraz daha düşünecem açıkcası.İnşallah akustiği 350$ civarına satarımda param yeter pod xt live e.

peki bide bişey sorcam pod xt live in akustik gitar similatörleri ne kadar başarılı.internetten duyduğum kadarı ile başarılı duruyodu ama tabii orda solo çalmışlar.ritmlerde akustik seslerini verebiliyomu?kullanan bilen varse bi yardımcı olursa sevnirim.

ve tabii başka görüşleri oaln varsa bekliyorum?

haaa bide amerikada gt8 pod xt live den daha ucuz.ne dersiniz?gt8 mi iyi pod xt live mi?

cevap veren arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorumm.

kendinize iyi bakın.hepinize kolay gelsin.müzikle kalın.:D

ben çaldım ve dinledimde hala alamadım şu mereti ama denedim klasik gitar ve akustik gitar modellemesi gayet başarılı tabiki akustik gitar keyfi veremez.Ama kayıtlarda akustik gitar ihtiyacınız olursa mesela sarkıya en yakın calmak için fade to black sarkısı akustik gitar ile baslar sende ayarlarsın akustikle baslar sonra electroya gecersin boyle durumlarda şiddetle tavsiye ediyorum sevgi saygı hak edene...

arkadaşlar ilgilenen herkese çok teşekkür ederim.yani hala karasızım akustiği satmadıkça o aleti alamıycam.ama akustiğin keyfide farklı.yani tabii kayıtlarda sizinde dediğiniz gibi akustik gitar similatörünü kullanbiliriz.hatta bence canlı performanstada kullanılır.ama evde çalarken o koca gitarı kucaklayıp çalmakla similatörden çalmak farklı keyifler.tabii bide şu var prosesörsüz elektro bişeye benzemiyo.yani bi tane edinmek lazım.üfff kararsızımm.siz olsanız napardınız?

bu arada en son kararım pod xt live.İnşallah alırsam onu alcam zaten.

ilgilenen herkese teşekkür ediyorum.ve yeni sorumada cevap bekliyorum arkadaşlar.:D

hepinize kolay gelsin.kendinize iyi bakın.müzikle kalın.:D

arkadaşlar hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bi insana çok yakınım:)bir processor yada multi effects gibi bişey almak istiyorum....tek pedal denedim olucak gibi diil...mt2 ve metal master kullanıyorum...kayıtlardada kullanabiliceğim sert doldun tonlar verebilen analog pedallara en yakın tonu verebilen bi alet önerebilirmisiniz?buarada pod ses çıkışı 32 bit die duydum..aslında düşünülecek bi alet....DİGİTECH gnx2-3-4 yada BOSSgt6-8,ME 50 yada POD XT LIVE.....bunlar arasından hangisi seçilebilir?sert bi sound arıyorum....

Billie_Joe
MesajTarih: Sal 12.07.2005 16:28 Mesaj konusu:
bu arada melihcim cevaplamayı unutmuşum boss gt8 i denedim xt live ın yanında rp 50 gibi kalıyor drive ları ve amfi simleri ona gore

yani billie_joe benim soruma yanıt verirken senin sorunada yanıt vermiş aslında bi bakıma.:D

bencede o saydığın aletler içinde pod xt live fark yaratır.ben gt 8 ve pod xt live arasında çelişkiye düşmüştüm.ama cevap yukarda.:D

KaRaBaSH demiş ki:
melihbozkurt84,
bence pod2+footswitch, tabii eğer çok müthiş profesyonel işler yapmayacaksan. biliyorum "profesyonel iş" lafı birilerini rahatsız edecek ama bence gt6, podxt gibi aletlerde aşırı fazla detay var. bu yüzden pod2 daha kullanıcı dostu geliyor bana.

Abi vallaha ne yalan söyliyim ben de sana katılıyorum, pod 2.0 analog pedal gibi bişey :) efekt fln kullanmıyorken özellikle acayip basit bir alet :) gt6, xt kullanmak biraz daha dertli yani :)

Berkay,

Evde deneik, 2.0 ile benim xt arasındaki farkı biliyosun ton açısından, bence -her ne kadar katılmasam da- XT'lerin detaylarıyla uğraşmak iyi ton elde etmek için pek de külfetli bir iş değil, haksız mıyım? Ki sen bir de bilgisayar müh.'isin böyle detaylar seni sıkmamalı :)

Jeff_Loomis demiş ki:
Berkay,

Evde deneik, 2.0 ile benim xt arasındaki farkı biliyosun ton açısından, bence -her ne kadar katılmasam da- XT'lerin detaylarıyla uğraşmak iyi ton elde etmek için pek de külfetli bir iş değil, haksız mıyım? Ki sen bir de bilgisayar müh.'isin böyle detaylar seni sıkmamalı :)

Haklısın, ben her zaman belirtiyorum zaten 2.0 ile XT arasındaki farkı :) Benim esas vurgulamak istediğim nokta konser olayı aslına bakarsan :) Biliyosun line girdiğin zaman , ortamdaki sistemin karakterinden çok etkileniyor tonun ve tonunun bir konser öncesi kısa soundcheck süresinde yeniden yapman zor oluyor :) 2.0.'da pek de zor değil ama XT'de eminim baya zor olacaktır, gt6 vs.'de de. Bir de 2.0. büyük sistemlerde evde olduğunudan daha başarılı...

Ayrıca hiç processor kullanmamış birisini düşün 2.0da bile bir miktar zorlanacaktır. pedal alıp kullanamayan insanlar genelde rastlanan bir şey, pedalı alıp 3 ay sonra kullanmaya başlamayı kimse istemez sanırsam...

Jandor demiş ki:
zoom gfx8 aldım bugün yarın elime geçer kargoda
sizce yeterli olurmu
iyi bi processormu?
çok kötü processor :D
içinde ukte kalsın,

delay chorus reverb flanger ..... gibi efektleri süper bkz:Marilyn manson - Zim Zum , sonraki gitaristi Rack efektleri pedallar toplam yaklaşık 50 kadar efekt kullanıyor ama ben zim zumun tonunu daha çok beğeniyorum
ama Amfiye bağlanıp çalınmalı kanaatimce zim zum gibi
(neck EMG85 bridge fender in en yüksek çıkışlı manyetiği neyse, neckten senin istediğin tonları alırdı)

Ya elimde Zoom 606 Guitar bide Digitech GNX 1 var ama digitechden zaten memnun diilim Zoom da idare ediyo..
Ben şöyle sert tonu olan bi prosesör istiyorum Megadeth falan tarzı çalabileceğim , ince yerlerden çalarken kulak tırmalayacı ses çıkartmayan bir prosesör. Bir de solo falan atarken Petrucci nin genelde kullandığı bi ton varya onun gibi birşeyler de olmalı .. Veya nasıl elde edebilirim böyle bir ton ? Bir de Marshall MG 50 DFX var..

O istediğin tonları elde etmek için rack sistem kuracaksın :) Sadece efektörle o tonları elde etmek hayalden başka bişey değil. Ben de senin gibiydim eskiden, çok heyecanlıydım ama adamı fena akıllandırıyorlar bu forumlarda :)

Bak rack sistem de yetmiyomuş :D Al sana Petrucci'nin "Six degrees"de konserlerde kullandığı sistemin dökümü :)

3 - Mesa Boogie Mark II C+ heads
1 - Fulltone Fulldrive 2 overdrive
1 - Korg/Tone Works DTR-1 Digital Tuner
1 - Eventide DSP7000 Ultra harmonizer
1 - Crybaby DCR-15R rack wah (Dunlop)
1 - Furman PL-pro
1 - Digital Music Corp Dual Stereo line mixer
1 - Digital Music Corp GCX guitar audio switcher
1 - Mesa Boogie amp switcher
1 - DBX 166A Compressor/limiter
1 - T.C. Electronics M2000 effects processor
1 - T.C. Electronics M3000 effects processor
2 - T.C. Electronics 2290 effects processor
1 - custom rack interface by Mark Snyder
1 - Furman AR-Pro AC line regulator
1 - Custom Audio Electronics RS-10 pedalboard
3 - Ernie Ball volume pedals
2 - Mesa Boogie traditional rectifier 4x12 cabinets with celestion vintage-30 speakers
2 - Axess Electronics CFX4 Control Function Switchers
1 - Custom Axess Electronics Line Level Guitar Audio Buffer
2 - Axess Electronics GRX4 Guitar Router Switchers
1 - Framptone Talkbox through a Mesa Boogie Nomad

Bi de bu resme bak bakalım :D :

jpmainracks.jpg

Geri