Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

işin kötüsü tek çözüm boya ya da çıkma bir knob çünkü herhangi bir yedek parça mevcut değil bu pedallar için.daksili denemediğimi sanmayın pedalı devreye sokarken ayağım deydi çıktı gitti hop döndüm başladığım yere.öyle kırtasiyede bulabileceğimiz boyalarla olacak bir iş değil bu en iyisi bir de bi boyacıya gidiyim.(bu arada ne boyacısı onu da belirtirseniz sevinirim.)Ya da işime yaramayan en ucuz pedalı alıcam yine eh marka knoblarını değiştirip satıcam=)(ciddi ciddi düşünüyorum bunu da)

Canım işte boyacıya de ki, "kuruyunca kolay çıkmayan, silinmeyen bi boya lazım" diye. Adam sana bişeyler çıkarır heralde. Ben de tam bilmiyorum ne tür bi boya kullanabileceğini ?

dericilerin kullandığı gümüş kalemler var onlardan bul bir tane arkasını kes mürekkebini kalın sür yanlız kuruyunca kolay çıkmıyor iz yapıyor dikkat et ben manyetiğe şekil çizdim hala çıkartamıyorum :)

beyler gitarı bağlarken wah pedalını processorden önce mi sonra mı bağlıyorsunuz diye bir soru sorsam. Bende Dunlop cryBaby var önce bağlayınca jimi hendrixin sarkıları için çok iyi oluyor, proccesordan sonra bağlayınca direk metal tarzı bir ses yakalıyorum ve en güzeli gitarı ciyak ciyak bağartıyorum benim proccesorde
wah pedalı için ayrı bir giriş var ama bağlıyorum bir işe yaramıyor. Zaten proccesor dediğimde digitech rp50 :)

Ya ben izmirden trigondan aldım distortiondan sonra giriceksin cry baby dediler ama pedalı yukarı kaldırınca çok boğuklaşıyor. aşşağı basınca güçlü tiz güzel bir ses cıkıyo bu yüzden ben yarısına kadar kaldırıp basıyorum pedala ama amfinin sesini şöyle bir yarı kadar açınca iyi oluyor birde cry baby e uygun bir ton kullanmak lazım proccesorde sanırım hepsi güzel olmuyor

Erdem, bence wah kullanılan şarkıları iyice dinle ya da wah olayını enine boyuna anlatan kitaplar var. Onlardan oku. Yanlış anlama ama bana biraz teori eksiğin varmış gibi geldi... Wahla çok şey yapılır ama ne yapacağını bilmen gerek.
Dediğin gibi her tonla wah çalınmaz ama wah topuktayken tabiki boğuk bir ses gelecek...
Bu arada ben de önce wah sonra processor bağlıyorum. Wahı ilk aldığım dönemde deniyordum önce processor sonra wah falan... O ton da fena değil ama zamanla anlayacaksın ki clean tonu wahlamak daha mantıklı... Çünkü distortion grafiğinde edge/köşeler var... Bunların wahlanması hoş olmuyor. Clean tonda ise daha yuvarlak bir eğri var grafikte... Böylece wah da daha rahat çalışıyormuş gibi hissediyor insan... Yani wahlama gücü artıyor...
Yine de katı kurallar olmuyor bu durumlarda ama teori ve pratikte wahı önden bağlamak daha iyi... Kolay gelsin...

wah'ı açarsın pedalla oynarsın işin bitince kapatırsın
bazı gitaristler devamlı belli bir pozisyonda açık tutup bir çeşit ton kontrolü gibi de kullanabiliyorlar ama asıl amaç wah latmak

plastik knob konusundada boya tutmuyorsa üzerine bıçakla çentik at daha sonra bu çentiği boya o zaman çıkmaz bence

arkadaşlar eylüle dooru boss gt6 almayı düşünüyorum...

ankarada evrensel müzikte var 625€ istiyolar internette araştırdım fiyatı 395$

ikinci el fiyatı nedir bu aletin??

internetten spariş edip getirten var mı?
hangi siteden nasıl getirdi, sitede görünen fiyatı neydi kaça mal etti??

getirmek için tavsiye edebileceğiniz bi site var mı?(daha önce tavsiye ettiği siteden spariş vermiş olanların cevaplamasını rica ederim)

bu internetten daha ucuz ama vergisi falan var işte yurt dışından getirtince vergi alıyorlarmış. Dünya kadar gümrükten almak sorun diyorlar internetten alışveriş diye bir yer var orayı oku

Ne zamandır Zoom sitesine bakmıyordum... Gördüm şok oldum... Eski 505, 707 ler gibi kolay kolay .ok atılmayacak gibi duruyorlar... Değerleri oldukça yükseltmişler, dizaynlar da oturmuş ama yine de dinlemek, kurcalamak lazım...
Yepyeni GFX serisi yapıyorlar derken daha ileri modelleri göstermeleri ilginç... G2 piyasaya sürülmüş... Diğerlerini bilmiyorum... Alttaki iki tanesi çok can yakacak... Dual preamp...
http://www.zoom.co.jp/english/news/news086/news086.html

Selamlar
roland gp-16 için midi foot controller almak istiyorum. ama ilk defa böyle bir rack olayına girdiğim için ne almak gerekir, hangisi daha uygundur, nereden bulunur? :roll: gibi bir takım sorunlarım var. bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Genelde Behringer FCB1010 kullanıyor insanlar... Çoğu alet ile uyumlu olduğu söyleniyor. Ben kullanmadım yorum yapamayacağım. Bir de Line6 FBV Shortboard var, onu da PODcular kullanıyor... İstersen bu isimler için arama yaptır. Kolay gelsin...

Geri