Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Selam arkadaşlar,
Ben şu anda yalnızca kabin simülasyonları yapacak bir analog/dijital farketmez(prosesör değil ama) pedal arıyorum. Aradığım çok abartı birşey değil ama yalnızca kabin simülasyonu yapan bir pedal ile karşılaşmadım.

-Driveları başka pedaldan alacağım. BU pedalda olmamalı.
-Eq içermesi iyi olur ama fiyatı yükseltir gerek yok o yüzden ama olsada olur yani
-Line çıkışı/gitar amp çıkış/mixer çıkışı ayrı ayrı olmalı.
-Kabin seçenekleri fazlaca olmalı hatta mümkünse bas kabini de simüle etmeli(drivelar tam istediğim gibi oluyor)
-Markaların modellerini 1x12/2x12/4x10/4x12 vsvs.. şekillerde değişik ayarları olmalı.

Bu tip bir pedal hiçbir yerde bulamadım. Daha doğrusu ne aradığımı bilmediğim için bulamıyorum gibime geliyor. Yani kesin yapmışlardır yapmadılarsa bir şekilde yapalım parayı vururuz vallahi :)

Bulabildiğim Boss Gp-20 var Amp factory olarak geçiyor. Ama bunda drive ve eq da var ve kabin seçenekleri de çok az. Ben daha fazla kabin simülasyonu istiyorum :(

Varsa bu konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum.
Teşekkürler

-Markaların modellerini 1x12/2x12/4x10/4x12 vsvs.. şekillerde değişik ayarları olmalı.

İsteğin ilginç geldi; ufaktan biraz bakındım, bilemiyorum iş görür mü fakat şöyle birşey buldum, ama bu nerden bulunur, bu senin istediğin işi görür mü bilinmez, ama sanırım böyle şeyler yapıyorlar.

http://www.adadepot.com/adagear/gearpages/cabsims/ADA-Microcab-II.htm#

Resimlerde istediğin ayarları barındırdığı görülüyor, manual'i falan da mevcut bir araştırmaya değer belki de. Kolay gelsin.

Selam arkadaşlar ben prosesor almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım. Zoom gfx8 ve Boss gt8 arasında gelip gidiyorum bu konu hakkın bilgisi olan birisi varsa lütfen cevap yazsın en kısa sürede almam gerekli. Teşekkürler

utkuavsar demiş ki:
Selam arkadaşlar ben prosesor almayı düşünüyorum fakat çok kararsız kaldım. Zoom gfx8 ve Boss gt8 arasında gelip gidiyorum bu konu hakkın bilgisi olan birisi varsa lütfen cevap yazsın en kısa sürede almam gerekli. Teşekkürler

burda zamanında gfx8 ve gt6 arasında uzun uzun tartışmalar ve bir rekabet oldu ben eski bir gfx8 kullanıcısı olarak gfx8 iyi bir anfin varsa cok saglam ve sert bir alet olduguna her zaman katılmısımdır...tabi su vardır ki her sey senın zevkinde biter arada kaldım diyorsan bence deneyip oyle karar ver benim tercihim zoom gfx8 den yana

metalsong demiş ki:
burda zamanında gfx8 ve gt6 arasında uzun uzun tartışmalar ve bir rekabet oldu ben eski bir gfx8 kullanıcısı olarak gfx8 iyi bir anfin varsa cok saglam ve sert bir alet olduguna her zaman katılmısımdır...tabi su vardır ki her sey senın zevkinde biter arada kaldım diyorsan bence deneyip oyle karar ver benim tercihim zoom gfx8 den yana

Bende laney ampli var 120 w driver lambalı sence bu ampliyle nasıl olur.

Bende laney ampli var 120 w driver lambalı sence bu ampliyle nasıl olur.[/quote]

ben 120 wat behringerle tatmın edici saundlar alıyordum birde su varki ne tarz caldıgın da önemli dedigim gibi denemende fayda var..

Skull_KruSher demiş ki:
Selam arkadaşlar,
Ben şu anda yalnızca kabin simülasyonları yapacak bir analog/dijital farketmez(prosesör değil ama) pedal arıyorum. Aradığım çok abartı birşey değil ama yalnızca kabin simülasyonu yapan bir pedal ile karşılaşmadım.

-Driveları başka pedaldan alacağım. BU pedalda olmamalı.
-Eq içermesi iyi olur ama fiyatı yükseltir gerek yok o yüzden ama olsada olur yani
-Line çıkışı/gitar amp çıkış/mixer çıkışı ayrı ayrı olmalı.
-Kabin seçenekleri fazlaca olmalı hatta mümkünse bas kabini de simüle etmeli(drivelar tam istediğim gibi oluyor)

Bu tip bir pedal hiçbir yerde bulamadım. Daha doğrusu ne aradığımı bilmediğim için bulamıyorum gibime geliyor. Yani kesin yapmışlardır yapmadılarsa bir şekilde yapalım parayı vururuz vallahi :)

Bulabildiğim Boss Gp-20 var Amp factory olarak geçiyor. Ama bunda drive ve eq da var ve kabin seçenekleri de çok az. Ben daha fazla kabin simülasyonu istiyorum :(

Varsa bu konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum.
Teşekkürler

ax3000 g de belkı 30 tane kabin simulasyonu war ama analog olarak oyle bişey ilk defa duyuyorumm

Var tabi, yeni prosesörlerin hepsinde en az 8-10 tane ama ben yalnızca kabim simüle etmek içinde koskoca prosesöre para vermek istemiyorum.

Ax3000g ne kadar? Taksitle alabileceğim biryer varmı.

Büyük bir ihtimalle prosesör almak zorunda kalacağım.

Skull_KruSher demiş ki:
Var tabi, yeni prosesörlerin hepsinde en az 8-10 tane ama ben yalnızca kabim simüle etmek içinde koskoca prosesöre para vermek istemiyorum.

Ayrıca sadece kabin simüle etmek için yapılmış bir aletin, kabin simüle edebilen bir processorden daha iyi sonuç vermesi olasılığı da gayet yüksek... Bunu yurtdışında forumlara bir sormak lazım :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:

Ayrıca sadece kabin simüle etmek için yapılmış bir aletin, kabin simüle edebilen bir processorden daha iyi sonuç vermesi olasılığı da gayet yüksek... Bunu yurtdışında forumlara bir sormak lazım :)

Varmı önerebileceğin iyi bir yer? Şu aralar yeni siteler aramaya pek vakit harcayamıyorum. İşler biraz yoğun.

Son olarak Runny,
Ada Microcab satan bir siteye rastlayabildinmi? aradım taradım yok !!

Ben soruyorum senin yerine bikaç yere, bişeler çıkarsa buraya yazarım abi :)

EDIT: "ADA made a rack cab emulator several years ago, they pop up
on the 'bay on occasion. "

Şöyle bir cevap geldi, zannedersem Runny'nin bahsettiği şey... E-bay'i takip etmen lazım gibi görünüyor onun için de :D

Adam dedi ki, onun da bahsettiği buymuş ama simülasyon kalitesi hakkında bi fikri yokmuş... Ama mutlaka bilen başka birileri çıkar... Bi de ö.m. attım abi sana bi ara bakarsın...

merhaba arkadaşlar. 220YTL e adaptörü kullanma klavuzu dahil boss me30 buldum. almayı düşünüyorum. bu aleti nasıl bilirsiniz?. genelde metallica megadeth pentagram tarzı müzik yapacagım ve arada sırada wah ta kullanacagım. beni tatmin edermi?. fiyatına göre iyi bir aletmi?. beni aydınlatırsanz sevinirim. :)

Geri