Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

bu pedallar switchless, yani ayağını koyduğunda çalışmaya başlıyor; çekince bypass oluyor

morley leri tam bilmiyorum sanırım switch li modelleri de mevcut yani önce basıyorsun switche sonra pedala koyuyorsun ayağını
crybaby i aktif hale getirmek için burunun ucuyla hafif yükleniyorsun ve klik sesi hissediyorsun, aynı şekilde kapatıyorsun
bazen kendini net duyamadığın gürültülü anlarda yanında bateri crashle giderken mesela tereddüt ediyorsun acaba wah açıkmı şu an diye
küçük bir ışık koyabilirlermiş belirteç olarak
kısacası 535qnun özellikleri(belirli bir ölçüde wah karakterini belirleyebilme)+ ışık + kapalıyken volume pedal işlevi olan bir pedal varsa mükemmel olarak niteler, onu almayı denerdim wah pedal alacak olsam bugün

Bad horsie de yaylı bir mekanizma var ayağını üzerine koyup pedalla wah yapmaya başladığın anda devreye giriyor ve kırmızı ledi yanıyor

bıraktığın anda kendiliğinden sıfır pozisyonuna geliyor ve kapanıyor

yalnız bu kapanma öncesi 1sn gibi bir süre ayarlamışlar (bu içeriden azaltılabiliyor)
yani wah yaparken tam yukarıya gelince kapanma-açılma durumu olmuyor.

diğer switchless olmayan morleylerde topuk kısmının hemen yanında switch var önce buraya basıp wah 'ı açıyorsunuz

ses örnekleri morleypedals.com da mevcut

bana morley her zaman daha rahat gelmiştir ayağımı koyduğumda falan pedalın açısı vs

evet
ben açmadım hiç (gerek duymadım) ama içeride küçük tornavida ile ayarlanan zımbırtılar varmış

aslında her türlü ayarı içeriden değşitirilebiyor wah efekti vs

Merhaba arkadaşlar..

Acilen bir volume pedalı almak istiyorum.. Ve gerçekten iyi birşey almak istiyorum.. Ee bir kere alınsın sonuçta.. Ernie Ball 6166 varmış fena değil gibi yapılan yorumlar.. Ben hiç anlamam volume pedalından..

Tavsiyeleriniz gerekmektedir..

Şimdiden teşekkürler..

Korg AX1500G nasıl bir alet bilen biri var mı ? 250$ a 2.el buldum bi tane de sizce nasıl fiyat?ben aslından pod 2.0 veya xt istiorm ama bununla kıyaslarsak nasıl bir sonuç çıkar yardımcı olursanız çok sevinirim..

Korg AX1500G nasıl bir alet bilen biri var mı ? 250$ a 2.el buldum bi tane de sizce nasıl fiyat?ben aslından pod 2.0 veya xt istiorm ama bununla kıyaslarsak nasıl bir sonuç çıkar yardımcı olursanız çok sevinirim..

arkadaşlar merhaba....

benim v-amp2 im var..fakat aletten yeterince verim alamıyorum galiba..
sorun şu:processoru muzik setine bağlıyorum benim. ama özellikle distortion sesleri inanılmaz kötü çıkıyor.bide arkadaşın amfide denedim sesler gayet iyi çıktı..

acaba vamp2 yi amfiyle çalmalıyım..
yada yüksek wattlı bir hoparlörlemi...

umarım derdimi anlatabilmişimdir...

teşekkürler

v-amp 2 isimli cihazı çok fazla bilmiyorum ama isminden anladığım kadarıyla (virtual amp?) sanırım bir amp modeler yani amfi kullanmaya gerek kalmasın diye kullanılabilecek bir cihaz tıpkı pod gibi
muzik setine ne girersen gir kotü çıkar ses diye tahmin ediyorum benim evdekinde öyle oluyor en azından
fakat bir amfi simülatörünü amfiyle kullanmak da çok mantıklı değil
bir barda çalacaksan mesela alıyorsun pod'u barın sistemine giriyorsun direk (ya da bazı mekanlar direct box lar veriyorlar bir tür regülatör sanırım teknik bilmem pek)
gayet güzel tonlar çok rahatça elde edilebiliyor
amfi ile kullanmak için daha çok efects processor özelliği ağırlıkta olan şeyler tercih edilebilir boss'un bazı ürünleri me-50 gibi ya da rack mounted (hani muzik seti gibi dizerler üstüste) şeyler meşhurları TC Electronic dir ama çok pahalı cihazlar onlar
kısacası senin amfi simulatoru cihazın evde kayıt için bilgisayara direk girilerek kullanılabilir iyi sonuç verir diye tahmin ediyorum hep pod ayarı bir alet olarak varsayıyorum v-amp i
ya da işte mikser üzerinden power amp lı sisteme girersen iyi sonuç verecektir işte yüksek wattlı hoparlörlerle
ama evde kullanacam güzel de ses istiyorum diyorsan küçük bir amfi alsan da işini görür heralde
bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım kolay gelsin

meraba arkadaşlar foruma yeni uye oldum:)size bişiy sorcam ya ben processor alcam ama gt-8 we xt live arasında kaldım bunların hangisi ne açıdan iyidir veya artıları eksileri flan.....ben her tur muzik yapıyorum yani belli bi kategoriye gore değerlendirmeyin metal blues flan diye....teşekkurler

Geri