Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

emretiryaki demiş ki:
semih520, bu yüzden o yazıyı yazdım.
Kibarca; "Herkesin yazdığını, söylediğini dinleme." demek istedim.

Bir çok ürün sınıfı var.
İyi yanı, herkesin aradığının başka başka olması, herkesin bütçesinin aynı düzeyde olmaması.

Benim aklıma şu an gelen; paranı uzun vadede değer kaybetmeyeceği bir forma sokup biriktirmeye devam etmen ve amfin ile idare etmen.

Hem bütçeni genişletip gerçek bir müzik aleti alma şansın olur...
Hem de zaman geçtikçe, teknik yazıları okuyup yorumları kendin yapacağın bir noktaya gelirsin.

Denersin, görürsün, gezersin, dinlersin...
Gerçekten ne istediğini tam olarak bulabilme sürecin de pahalıya patlamamış olur.

Biliyorum, beklemek zor; ama, amfin de seni idare edebilir bu arada.

Çünkü, şu anda bahsi geçen cihazlar sana bir haftadan daha fazla süre gitar çalma zevkini en üstte yaşama imkanı vermeyecek...

"Herkes" adındaki kişiye sorunca, öyle şeyler anlatıyor ki, insana alınacak ürün kalmıyor :D

anlatmak istediklerimi benden iyi anlatmışsın güzel kardeşim. sevgiler.

arkadas elimde marshall jh-1,,,marshall compressor,,,boss super chorus,,,boss GE-7 ve digitech rp 80 prossor

bunları dizilimin de bir turlu emin olamadım prosorun sadece delay,reverb,wah pedal vs. sini kullanıyom..
dogru bir dizilim icn yardımcı olursanız sevinirim...

normalde gitar-comp.-jh1-chorus-ge7-amfi diye dizerdim ben olsam. rp80i ise en çok neyini kullanıyosan ona göre yerleştir. en çok wah ise başa, en çok delay/reverb için ise sona yerleştirmen faydalı olur. ama rp80 ton kaliteni ciddi derecede düşürür bunu unutma.
gene de başka arkadaşlar daha iyi buldukları dizilişlerle seni aydınlatabilirler tabii.

benim zevkime göre de:

gitar
kompresör
jh1
ge7 (daha bi istediğim ses üzerine chorus atma şansı)
chorus...

wah'ı jh1'den önce ya da sonra yapabilirsin, tadına göre...

ama analoglarla başlamışken rp80 sırıtıyor KaRaBaSH'ın dediği gibi bence de.

semih520 demiş ki:
hocam boss ların iyi olduğunu biliyorum ama alabileceğim boss me 30 şu anda.bir sürü yerde yorumlara(yabancı sitelerde var) bu aletin çok kalitesiz olduğunu söylüyorlar.Özellikle beğenmedikleri şey distortionmuş.....

Tek tek alet yorumlamıyorum tabi, valla kararı sen verecen, demek istediğim, aradığını bulmak yolunda Boss (veya o ayarda markalar, Boss fanatiği değilim sonuçta) tarafında şansın daha yüksek, Zoom/Digitech yukarıda yazıldığı gibi 2 hafta sonra eee bu kadar mı bunun olayı, dedirtecek aletler, bir ton işine yaramayacak ziyuvv ziyuvv uzay gemisi gibi efektlerle doldurmuşlar aleti. Şahsi görüşüm o ikisinin verdiği od/ds fazla yapay, yani bilgisayar oyunlu oynar gibi ses çıkıyor aletten.

slmlar çok kısa birşey sorucam acaba zoom 505 II ye digitech death metal baglayıp onun sesini kullanabilirmiyim drive olarak yani zoom a analog baglayıp ordan mixere girebilirmiyim tsk

ersin_n demiş ki:
hımm ozmn bi anfi simulatorue almam lazım zaten setup a dogru gidiyor olay yavastan :) cok tesekkurler

Amfi similatörü dediğiniz dı box değil mi? Dı box lardan hangisi kalitelidir?
Ne gibi özelliklere bakmak lazım?Bir de behringer ultra g nin midleri öldürdüğü çabuk bozulduğu gibi açıklamalar var arkadaşlardan.Sn ratio, frekans aralığı,XLR(balanced) and 1/4 girişleri, güç kaynakları nasıl olmalıdır.Active direct box ,passive direct boxne oluyor.Gerçekten işe yara mı bu aletler?Para vermeye değer mi?Tabi rp 200 den tube amp distortion çıkarmasını beklemiyorum.
Soruyu sormamın nedeni , bende digitech rp 200a olması.Başka bir amfi de benim gitarla zoom 707 denemişti bir arkadaş, distortionları rp200 ün kine göre daha iyi idi.Ama benim kullandığım amfiyle ,zoom 707 nin kullanıldığı amfi hem watt olarak hem marka olarak farklıydı .Marshall ,behringer ,laney, line 6,roland, falan değildi uyduruk bişeydi.Yani kriterler birebir aynı değil ,fakat distortion olarak zoom 707 nin rp 200 den daha iyi olduğunu düşünüyorum.Efekt olayını bilemeyeceğim.(Anlattıklarım kriter olarak alınmamalıdır.)

arkadaşlar ben analog bi setup yapmaya başladım od-3 eklemeyi düşünüyorum sizce nasıl?yada overdrive olarak hangi model önerirsiniz bide fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz!!!

erenimo demiş ki:
arkadaşlar ben analog bi setup yapmaya başladım od-3 eklemeyi düşünüyorum sizce nasıl?yada overdrive olarak hangi model önerirsiniz bide fiyat konusunda bilgi verebilirmisiniz!!!

od-3 çok karakterli olmayan bir overdrivedır ama iyi bir overdrivedır. sadedir. ayarlarla boğmaz seni. özellikle booster olarak veya karakterli, amfide de düzgün ton veren gitarlarla çok başarılı. sıfır fiyatı atmayayım ama 90 dolar civarı olmalı..

ayri baslik actim kilitlendi buradan acmam daha uygun heralde
distortion pedali almak istiyorum..ama bir turlu karar veremedim...sert yonlar ariyorum,guzelce ritm de atabileyim,ama en onemlisi solo atarken parlak tonlar!!!
mxr doubleshot var ilk olarak aklimda,cift distortion falan var iyi gibi geldi
marshall jh-1 odulluymus ton yelpazesi baya bir genismis...ama dist.. kotu overdrive i iyi diyorlar
boss mt-2 sert sesi iyi gibi...ama okadar sevemedim..
birde dod vfx86 nasildir??..
carl martin 'ler cikti birde cok iyi dediler...
ben ne yapsam ne alsam...??
:arrow: birde son olarak boost nedir?

bende mt-2 ye bir türle ısınamadım 2-3 ay oldu alalı.Sansamp gt-2im var bide onu kullanıyorum hep..ben mi kullanamıyorum yoksa bu alet gerçekten bu kadar basit mi? Bi de çok dip gürültü yapıyor alet zapdedemiyorum korkunç bişi.olmazsa satıcam gt-2 ile dist.ı idare etçem.mt-2 yerine de chorus alırım daha makbule geçer

DOD Corrosion FX70C modeli distortion pedalı. Harmony Central da bir yorumda bu aletin 90ların başında sınırlı sayıda üretildiği yazıyor. Alet Amerikan malı. Sert tonlar almak istiyorsan süper bir alet üzerinde volume bass treble ve gain ayarı var. Gaini yarıdan sonra açtığında sanki kompressör kullanıyormuş gibi tele dokunduğun anda sesi alıyor ve sustain i artıyor. Ritmlerde ve sololarda bence gayet başarılı bir pedal eğer burada bu pedalı deneyen veya kullananlar varsa onlarda yorumlarını yazsınlar ben sana msn adresimi de yolladım istersen msn den daha detaylı konuşuruz.

digitech rp 80 kullanan varsa ve distortion tonunda sağlam bişeyler bulabildiyse ritm ve solo olarak ayrı ayrı öğrenmek istiyorum.clean tonları fena değil ama dist. tonları pek iyi değil sanırım,maddi imkanlardan dolayı şu aralar pedalıda değiştiremiyorum.kayıt olayına girmem lazım acele.pls help

Geri