Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

evet efsane pedal electro harmonix small clone elime geçti arkadaş güzel kullanmış çok temiz ama adaptör ucunu uyduramadığı için hep pille kullanmış.şimdi benim sorum bu alet 110wattlık sisteme göremi çalışıyor ayrıyetten ben bu uca göre adaptör nasıl bulurum :D yardım edin :D pil kullanmak istemiyorum.usa malı bu veletler , üzerindede hiç bir şey yazmıyo ama türkiyede de adaptörsüz olarak satılıyor.yani mantıklımı sizce türkiyeye veya avrupaya böyle yollansın.220 olabilirmi acaba adamlar pedalı handmade gibi yapmışlar zaten hiç bi yerinde bişi yazmıyo sadece 9v made in U.S.A diyo :D tam bi kapalı kutu :D

halilpazarlama demiş ki:
evet efsane pedal electro harmonix small clone elime geçti arkadaş güzel kullanmış çok temiz ama adaptör ucunu uyduramadığı için hep pille kullanmış.şimdi benim sorum bu alet 110wattlık sisteme göremi çalışıyor ayrıyetten ben bu uca göre adaptör nasıl bulurum :D yardım edin :D pil kullanmak istemiyorum.usa malı bu veletler , üzerindede hiç bir şey yazmıyo ama türkiyede de adaptörsüz olarak satılıyor.yani mantıklımı sizce türkiyeye veya avrupaya böyle yollansın.220 olabilirmi acaba adamlar pedalı handmade gibi yapmışlar zaten hiç bi yerinde bişi yazmıyo sadece 9v made in U.S.A diyo :D tam bi kapalı kutu :D

Abi aletin üzerinde 9V yazıyor sen hala 220V mu bu diyosun o nasıl iş? :D

Adaptör 110 veya 220 uyumlu olur voltajı 9v olarak verir yine pedallara. Amerikada satılan ile burda satılan pedal arasında bir fark yok yani voltaj değeri olarak.

Perfectionist demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Abi aletin üzerinde 9V yazıyor sen hala 220V mu bu diyosun o nasıl iş? :D

Adaptör 110 veya 220 uyumlu olur voltajı 9v olarak verir yine pedallara. Amerikada satılan ile burda satılan pedal arasında bir fark yok yani voltaj değeri olarak.
abicim ne bileyim arkadaş dedi amerikan pedalı o , dönüştürücü lazım dedi oda 30-35 ytl dedi ürktüm , ama :D

"For optimum performance, use a 9V battery, although a 9V 100ma tip-positive AC adapter with an 1/8" plug can also be used (not included)."

Yazıyor manuel'da. Yani internal power supply yok alette. Kafan rahat olsun bence :D

small clone icin gerekli ucu buldugun yeri soylersen ben de almayi dusunuyorum bi ara. bu arada, zaten cevaplanmis ama gene de soyleyeyim; pedal zaten 9v la calisiyor. yani alternatif akimli sehir elektirigi gerilimini 9v a ceviriyor. sehir elektirigi 220 olsun 110 olsun farketmez. %100 rahat ol :).

ghostknight demiş ki:
small clone icin gerekli ucu buldugun yeri soylersen ben de almayi dusunuyorum bi ara. bu arada, zaten cevaplanmis ama gene de soyleyeyim; pedal zaten 9v la calisiyor. yani alternatif akimli sehir elektirigi gerilimini 9v a ceviriyor. sehir elektirigi 220 olsun 110 olsun farketmez. %100 rahat ol :).
tekrar teşekkürler o zaman :D valla burda atilla abi (ADD Pedals) adaptör yapıyo 10 uçlu , işte 8ini normal 2sini EH inkiler gibi yaptırıcam.ancak öyle oluyor sanırsam.EH neden böyle gereksiz bişey yapmış anlayabilmiş değilim :D

selam arkadaşlar..bu aralar behringerin ultra g modeli aklıma takıldı..özelliklerini ve kullananların memnuniyetini okudum..fakat almadan önce sormak istediğim bir soru var..bildiğim kadarıyla bu alet kabin simulasyonu yapıyor..peki sansamp gt 2 ile kullanıldığında bana ne gibi artıları olabilir..veya eksileri de olur mu?

@halilpazarlama aslında bir diger yontem de, direkt pedaldaki guc girisini degistirmek de olabilir. 2 legimlik isi var. da bakalim belki onunla ugrasmak daha kolay gelir.

guitarist76 demiş ki:
selam arkadaşlar..bu aralar behringerin ultra g modeli aklıma takıldı..özelliklerini ve kullananların memnuniyetini okudum..fakat almadan önce sormak istediğim bir soru var..bildiğim kadarıyla bu alet kabin simulasyonu yapıyor..peki sansamp gt 2 ile kullanıldığında bana ne gibi artıları olabilir..veya eksileri de olur mu?

Getirisi çok olur götürüsü olmaz yada benim aklıma gelmedi negatif birşey.

Ben GT2 ile değilde PSA1 ile kullandım bir süre. Gayet işe yarıyor. Ses daha çok mikrofonlanmış bir amfiye benziyor diyim. Yani sonuç olarak yaptığı şey 4x12 karakteristiğini koruyarak midleri öne çıkarmak.Bazı frekanslarıda traşlıyor biraz.

Memnun kalırsın baya bence. Özellikle miksere girmek için, ses kartına bağlayıp birşeyler kaydetmek için çok pratik bir alet. Ekliyeceğin bir kaç fx ile gayet tatlı tonlar alabilirsin GT2 ile kullandığında.

bence esas tartışılması gereken yada benim merak ettiğim gt2yi başka drive pedallarıyla yada amfinin drive katıyla birlikte boost olarak veya gt2nin clean kanalını amfi gibi kullanarak dist veya drive kullanabilp kullanamayacağımız.ton çamur oluyor gibi yorumlar okudum merak ettim. :D

halilpazarlama demiş ki:
bence esas tartışılması gereken yada benim merak ettiğim gt2yi başka drive pedallarıyla yada amfinin drive katıyla birlikte boost olarak veya gt2nin clean kanalını amfi gibi kullanarak dist veya drive kullanabilp kullanamayacağımız.ton çamur oluyor gibi yorumlar okudum merak ettim. :D

gt2 yi ultra g ile beraber kullanırsan amfiye yakın bir ton elde edersin

Rica ederim... Yalnız incelerinden almamanı öneririm. Kaç adet kalınlık ölçüsü var bilmiyorum ancak en küçüğün bir büyüğü sanırım iş görür :) Bu arada ayrıca askerler için eşyalar satan ufak tefek dükkanlar oluyor, oralarda da mevcut ;) Kolay gelsin...

Evet haklısın elimde bir parça cırt cırt var baya ince (2mm kadar) crybaby'nin ayaklarından alçakta kalıyor ve board'a yapıştırmıyor. Bunun için bana bayağı kalın bir cırt cırt gerekecek sanırım umarım bulabilirim. :)

hayır hayır cırt cırtla alakası yok durumun bu başka bişi :D şu çekomastikler varya lavaboların küvetlerin kenarlarına tabancayla sıkılan. board da pedalın ayaklarının denk geldiği yere biraz damlat sonra pedalı üzerine oturt kurusun o şekilde kalır.

Geri