Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

bass ve tizi istediğin gibi ayrlıyabiliyorsun.sınırlama yapmak yanlış olur.sert müzik olan heryerde bu pedal kullanılır bence.8 aydır emg lerle birlikte kullanıyorum.ve bozulmadığı sürece kesinlikle değiştirmeyeceğim bi pedaldır ML-2.eğer bozulursada alacağım pedal yine ML-2 olur:)

agmed demiş ki:
yutup123458 demiş ki:
ayar çekebildikten sonra istediğini yap.hardcore death..takıl kafana göre.

Evet pedalın adı da zaten Boss Death Metal :D Hiç bilmiyosan bari ismine baksaydın. Bence Death için pek uygun değil de Melodik Death için biraz uygun olabilir.
arkadaşım çok cahilce konuşuyorsun. adı death metal pedalın he.ismiyle baksaydım bere he :):):):):) önünde saygıyla eğiliyor ve susuyorum

yutup123458 demiş ki:
agmed demiş ki:
yutup123458 demiş ki:
ayar çekebildikten sonra istediğini yap.hardcore death..takıl kafana göre.

Evet pedalın adı da zaten Boss Death Metal :D Hiç bilmiyosan bari ismine baksaydın. Bence Death için pek uygun değil de Melodik Death için biraz uygun olabilir.
arkadaşım çok cahilce konuşuyorsun. adı death metal pedalın he.ismiyle baksaydım bere he :):):):):) önünde saygıyla eğiliyor ve susuyorum

Orda bi şaka vardı da görememişsin :D Pedalın adı Metal Core olduğuna göre demek ki ton yapısı olarak Metal Core tarzı baz alınmış. Bu da ne demek pedal bass karakterli demek.

Meraba arkadaşlar. Prosesör arayışlarındayım fakat ne almam gerektiği konusunda tam bir fikrim yok. Kesin bir bütçe sınırlamam yok ama 400-600YTL fiyat aralığındaki aletler daha çok işime gelir. Sizce uzun süreli kullanabilceğim, dijital tonlardan uzak ve kullanışı rahat olan, değişik kombinasyonlar yaratablileceğim bir prosesör olarak hangisini seçmeliyim?

Küçük bir araştırma yaptım, digitech RP300 önerdiler yada bossme50 seçeneği tanıdılar. Fakat ikisini karşılaştırdığımda hangisin önde gelebilceği konusunda bir fikrim yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

BurakERDINC demiş ki:
Meraba arkadaşlar. Prosesör arayışlarındayım fakat ne almam gerektiği konusunda tam bir fikrim yok. Kesin bir bütçe sınırlamam yok ama 400-600YTL fiyat aralığındaki aletler daha çok işime gelir. Sizce uzun süreli kullanabilceğim, dijital tonlardan uzak ve kullanışı rahat olan, değişik kombinasyonlar yaratablileceğim bir prosesör olarak hangisini seçmeliyim?

Küçük bir araştırma yaptım, digitech RP300 önerdiler yada bossme50 seçeneği tanıdılar. Fakat ikisini karşılaştırdığımda hangisin önde gelebilceği konusunda bir fikrim yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

daha çok para biriktir gt10 al =) ileride değiştirmek isteyeceğin bir ekipmana boşa para basma =)

bence budur
iyi çalışmalar

BurakERDINC demiş ki:

Yaptığın araştırma neye göre? Yani eğer Amfi simülasyonlarına ihtiyacın varsa önerdikleri Boss ME-50 işine yaramaz. Bence biraz daha biriktirip 650Ytl civarına POD XT Live alabilirsin. Digital soundlardan oldukça uzak.

çok teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Yapıtğım araştırma fiyat aralığna göreydi; Fakat şimdi anladım ki benim uzun vadede ihtiyacımı karşılayabilcek gitarlar bu aralıktakiler değil. O yüzden biraz daha birikim oluşturup Boss GT 8 veya 10 almaya karar verdim. Fakat bu noktada da sorgulamam gereken değerler var. Gt 8 için kullanımın çok zor oluğunu söylediler. Onun yerine Loop özellikle 10 önerdiler. Mantıklı bir yargı fakat GT8 in kullanımı ne derece zor olaiblir ki?

BurakERDINC demiş ki:
çok teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Yapıtğım araştırma fiyat aralığna göreydi; Fakat şimdi anladım ki benim uzun vadede ihtiyacımı karşılayabilcek gitarlar bu aralıktakiler değil. O yüzden biraz daha birikim oluşturup Boss GT 8 veya 10 almaya karar verdim. Fakat bu noktada da sorgulamam gereken değerler var. Gt 8 için kullanımın çok zor oluğunu söylediler. Onun yerine Loop özellikle 10 önerdiler. Mantıklı bir yargı fakat GT8 in kullanımı ne derece zor olaiblir ki?

Aklına gelemeyecek kadar çok karmaşık. Kullanımı en zor prosessor diyebiliriz. Ben aslında biraz da o yüzden POD XT Live önerdim.

Kill Em All un tonları için nasıl bi pedal almalıyım..ordaki gibi tiz bi ton istiyorum ama pedallarda tizleri açında ses dijitalleşiyor.metal militia,four horsemen örnek olursa bu şarkılardaki tona yaklaşmak istiyorum.gitarım schecter hellraiser c1

Siriusx demiş ki:
Kill Em All un tonları için nasıl bi pedal almalıyım..ordaki gibi tiz bi ton istiyorum ama pedallarda tizleri açında ses dijitalleşiyor.metal militia,four horsemen örnek olursa bu şarkılardaki tona yaklaşmak istiyorum.gitarım schecter hellraiser c1

Boss MT-2 veya proco rat 2 veya proco you dirty rat. bu pedallari deneyebilirsin.

proco rat lara baktım ancak bu pedallar daha çok booster gibi duruo.mt-2 önerirmisiniz kill em all için yoksa başka bildiğiniz pedal varmı.o albümdeki gırç gırç eden tonu istiyorum :D

25 sene oncesini bugun 1 pedalla yapmak cok zor. İs ne yazik ki pedalda bitmiyor. Kullanilan amfiler, gitarlar, manyetikler ve yapilan miksler mastering'ler sonucu o tonlari duyuyoruz. Alacagin hicbir pedalla birebir o sesi elde edemezsin. Bence kapsamli bir arastirmaya gir, o donem kullandiklari amfileri,gitarlari ve manyetikleri arastir. Kullanmislarsa hangi pedallari kullanmislar ara. Ancak bunlar sonunda o sese hangi pedalin daha yakin olabilecegini anlayabilirsin. Kullanmis biri olarak sadece MT-2 ile Metallica vari bir ses zor.
Kolay gelsin :)

ozamanlar marshall jcm800 kullanıp proco rat la boost ediyolar.gibson gitarlarında ya seymour duncan invader yada gibson manyetikleri var.bende maun gitar +emg..digitech in son pedalları var hardwire diye.metal distortion aslında benziyo gibi.ben zaten o tonu birebir asla yakalayamam.sadece çaldığımda benzesin istiyorum.bunun dısında ne önerirsiniz?

Geri