Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

ornapsen demiş ki:
:D bu da kabin simülatörü galiba ,yani hem gdi21 hemde ultra g diyorsun öyle mi? peki bunlar düşük volumlerde iyi performans verir mi ? Evde çaldığım zamanlar sesi kısarak çalıyorum. Bir de bu behringer markasını satan bir dükkan var mı? İstanbulda yani. İnternette bulamadım ben.

bu arkadaş satıyor gdi21 pedalı ben vermiştim ona gayet temizdi.güvenilir bir arkadaş düşünürsen rahatlıkla alışveriş edebilirsin.

http://www.turkrock.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1533531#1533531

link için teşekkür ederim ama geç kalmışım satıldı sanırım :(. İstanbul'a gittiğimde inceleyecem artık hem ultra g yi hem de gdi21'i hem de sansamp markasını.

be4iforget demiş ki:
Digitech HardWire™ pedallar nasıldır beyler ozellikle TL-2 yi merak ettim kullanan var mı bunlardan ??

tl-2 yi bilmiyorum ancak Digitech hardwire sc-2 valve distortion pedalını aldım 1 ay filan önce. hakikaten iyi bir pedal. klasik ama kaliteli tonlar verebilen bir distortion pedalı.
ama metal yapılacak kadar sert değil. öyle olsaydı zaten tl-2 yi çıkarmazlardı :D
şuradan ses örneklerini dinleyebilirsin:
http://www.digitech.com/hardwire.php

halilpazarlama demiş ki:
vertigo demiş ki:
darkgenesis demiş ki:
pod xt live da switch tune ozellıgı varmıdır?

yani switch tune derken , böyle bir tuşa bastiginda "E" sesi veriyorsa birden "Eb" vermesi olayı ise, yok :)
gt8de var :D

Peki aynı havayı veriyor mu , yani sanki gitarlar yarım ses geriye çekilmiş gibi..Diger gitarist arkadaşım kullanıyor GT8 ama hiç denemedik açıkçası ??

tıpkı manyetik simulasyonları gibi (h->s - s>h) buda gerçeği gibi asla sonuç vermez hatta ciddi ciddi kullanan hiç kimse görmedim.bence prosesörlerdeki gereksiz özelliklerden biri.2 gitar kullanıp sap ve entonasyon ayarını ona göre yapmak en akıllı tercih yada sadece birini tercih edeceksin. :D

slm arkadaslarr yardımınıza ıhtıyacım var...ben 5 yıldır klasık calıorum ama yenı dahıl olcam grupta elektro calcam...anadolu rock yapan bı grup arkadaslar bu...dolayısıyla da yenı bı elektro ve pedallar almam gerekıo...bole bı tarz ıcın ılk etapta ısımı gorcek pedallar nelerdır arkadaslar yanı hangılerını alsam yeter bana cok fazla param yok...cevaplarınızı beklıorum tesekkur edıorurm...

MErhaba. Analog setrup nasıl kurulur. Yani anlamadığım şey şuki aldığımız pedalları birbirine bağlayarak en son anfiyemi çıkıyoruz. Naıl oluyor. Bende marshall mg 15dfx anfi var ayrıca marshall jh-1 var sadece analog olarak. mesela bunun yanına boss ds1 alsam birbirinemi bağlıyacağm. beni aydınlatırsanız sevinirim. Ve ayrıca hangi pedalları almamı önerirsiniz.

ornapsen demiş ki:
boss'un ekolayzır pedalı true bypass mı acaba ?

hiç bir boss pedalı true bypass değil. birşey "buffer" teknolojisine sahipler, demin okumuştum fakat unuttum :) true bypass olmadığı için ton yediği söylense de, 10 pedallık bir setup'ın hepsinin true bypass olması da sorun çıkartırmış. bu yüzden bir equalizer veyahut tuner pedalının truebypass olmaması setup'ın yararınadır diye duymuştum :)

bygitar54 demiş ki:
slm arkadaslarr yardımınıza ıhtıyacım var...ben 5 yıldır klasık calıorum ama yenı dahıl olcam grupta elektro calcam...anadolu rock yapan bı grup arkadaslar bu...dolayısıyla da yenı bı elektro ve pedallar almam gerekıo...bole bı tarz ıcın ılk etapta ısımı gorcek pedallar nelerdır arkadaslar yanı hangılerını alsam yeter bana cok fazla param yok...cevaplarınızı beklıorum tesekkur edıorurm...

selam... bana kalırsa öncelikle bir elektrogitar ve amfi alman gerekiyor.
bütçen ne kadar bilmiyorum ama ondan sonra herşey alacağın amfinin özelliklerine kalıyor eğer amfinin driverları seni tatmin ederse onu kullanabilirsin hatta üzerinde efektler olan amfilerde vardır marshall mg serileri gibi... (üzerindeki efektlerin kalitesi konusunda yorum yapmıyorum fakat ilk aşamada idare edeceğine eminim)
pedal konusuna gelince işte burada insanoğlunun yüzyıllar boyunca cevap bulamadığı ve tartışmaları binlerce forumda sayfalarca sayfalarca süren bir soruyla karşı karşıya kalacaksın
analogmu prosesörmü? :D :D :D

işte bu soruya cevap bulup kararını verdiğin zaman tekrar buraya yaz yardımcı olmaya çalışırım...

DuMaNnN demiş ki:
MErhaba. Analog setrup nasıl kurulur. Yani anlamadığım şey şuki aldığımız pedalları birbirine bağlayarak en son anfiyemi çıkıyoruz. Naıl oluyor. Bende marshall mg 15dfx anfi var ayrıca marshall jh-1 var sadece analog olarak. mesela bunun yanına boss ds1 alsam birbirinemi bağlıyacağm. beni aydınlatırsanız sevinirim. Ve ayrıca hangi pedalları almamı önerirsiniz.

selam kardeşim anladığım kadarıyla sen daha yolun çok çok başındasın
analog setup seninde dediğin gibi onlarca pedalı yan yana ön öne arka arkaya dizip birbirine kısa jacklarla bağladığın ve tam oldu benim setupım budur dediğin anda kullandığın herhangi bi pedalın bi üst modelini görerek varını yoğunu onu almak için harcadığın zaman zaman ben neden bu kadar pedal hammallığı yapıyorum hepsini satup bi prosesör yada kafa amfi alayım dediğin adamın ocağına incir ağacı diken dipsiz bir kuyu gibidir
fazla bulaşmamakta fayda vardır

alacağın pedalların özellikleri ihtiyacına göre değişir sana tavsiyem bu konuyla ilgili bol bol döküman okuman...

nedense kendimi ekşisözlük yazarı gibi hisettim :D :D :D

Şuna analog setup değil de pedallardan oluşmuş bir setup (ekipman vs.) veya stomp box setup diyelim. Zira analog pedal diyoruz ama bir bakıyoruz içerisi dijital delay, chorus, reverb pedalları ile dolmuş.

chorus ve delayde digital severim :D
analog chorus ve delay bluesy sound oluşturuyor sistemde.çok alım satım çok para kaybı demek bu yüzden evladiyelik ekipman üzerinde odaklanmak en mantıklısı.bir bakmışınız bir kamyon pedalınız var ama istediğiniz sesi vermiyor harcadığınız parada cabası :D

sansasyon demiş ki:
gece kondusu sarayı
bunu kullanır alayı
biri bana anlatsın
nedir bu analog delay olayı.... :D:D:D:D
dijital devre yoktur anadan
tekrar süresi yavaş kalır yaraman
tap süresi falan boşuna araman
reverbten hallicedir analog delay

bluzcusu analogcusu kullanır
dijitali paul gilbert elinde şahlanır
kalitelisi pahalıdır emme