Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Benimde gönlümden orjinal adaptör geçiyor ama işte bulabilirsem oda :D

Mxr ile electro-harmonix in türkiye distribitörü varmı acaba orjinal adaptörlerini isteyebilceğim? Bulamazsam mecburan 9v lukları boardla birlikte kullanırım. 24v içinse ayrı birtane güvenilir bir markadan almaya çalışıcam ( tabi hangi marka güvenilir bilemiyorum çin dışında üretilen bir adaptör bulamadım :( )

OBA demiş ki:
Benimde gönlümden orjinal adaptör geçiyor ama işte bulabilirsem oda :D

Mxr ile electro-harmonix in türkiye distribitörü varmı acaba orjinal adaptörlerini isteyebilceğim? Bulamazsam mecburan 9v lukları boardla birlikte kullanırım. 24v içinse ayrı birtane güvenilir bir markadan almaya çalışıcam ( tabi hangi marka güvenilir bilemiyorum çin dışında üretilen bir adaptör bulamadım :( )

Mxr için Kıvılcım, Elektro Harmonix için Zuhal' e sormanızı öneririm. Çin üretimine ise takılmayın. Bazı güçlü markaların üzerinde "Made in China" yazması ürünün kalitesizliğini değil üretimin daha ucuz olduğundan dolayı fabrikanın Çin' e açılmasını gösterir =)

Kolay gelsin.

slm arkadaşlar elimdeki pedallar
hepsi boss

cs-3 - ds-2 - sd-1 - ce-5 - ge-7

ilerdede boss blues driver ve delay almayı düşünüyorum
sizce sıralamayı nasıl yapmalıyım ?

Dip gürültüsünde En iyi çözüm pil bence fakat markalarda fark ediyor.duracel normal seviyede mustang çabuk bitiyor.aklımdakiler bnlar çok fzla çeşt dnedm şuanda kullandığım ve memnun kaldığım motoma diye bir marka.

boss pedal setup için sizce hangisi ?

Behringer Pedal Board PB1000

boss bcb-60

ikiside fiyat olarak hemen hemen aynı ama Behringer daha fazla pedal kapazitesine sahip ? boss alacaktım ama kararsız kaldım şimdi ??

Merhaba arkadaşlar, Behringer pedalları nasıldır?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8189&gid=720

Bu setle Blues tonları elde edebilir miyim? Boss marka pedalların tanesi neredeyse bu üçünün fiyatı kadar. Amfim Marshall MG30FX üstünde chorus, phaser, flanger, delay var. Özellikle flanger ve delayi çok kullanıyorum, ancak hepsini aynı anda kullanamıyorum. Bu setteki delay pedalının amfimin üstündeki delayden kötü olma ihtimali var mı? İnternetten bu pedallarla ilgili videolar izledim ancak çok da yeterli olmadı.

Microcube ile ts9 iyi anlasir mi? Calisma amfisine gore ortalama bi marshall drive elde edermiyim? Veya onerebileceginiz baska pedal varmidir? Yurt disindan gelecek, o yuzden trde olmayan modeller de soliyebilirsiniz :)

huseyin2550 demiş ki:
Merhaba arkadaşlar, Behringer pedalları nasıldır?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8189&gid=720

Bu setle Blues tonları elde edebilir miyim? Boss marka pedalların tanesi neredeyse bu üçünün fiyatı kadar. Amfim Marshall MG30FX üstünde chorus, phaser, flanger, delay var. Özellikle flanger ve delayi çok kullanıyorum, ancak hepsini aynı anda kullanamıyorum. Bu setteki delay pedalının amfimin üstündeki delayden kötü olma ihtimali var mı? İnternetten bu pedallarla ilgili videolar izledim ancak çok da yeterli olmadı.

Setteki iki pedalin isine yariyacagini zannetmiyorum. Tube amp modelerden pek bisi beklenemez bence ;) vibrato da eger kullanmicaksan sirf delay icin gereksiz. Bu set yerine eger 3 efekt de lazimsa pocket pod veya vamp2 alabilirsin. ayni paraya gelir. Line 6 kalitesi + modeller + delay, reverb, chorus, flanger envai cesit ne ararsan var :)

Lakin sadece delay icin dusunuyorsan daha kaliteli delaylara bakmani tavsiye ederim. Add+ analog delay behringerden dha iyi sonuc verir. Maksimum 120 tl. Boss olsun dersen dd3-dd6-dd7den butcene uyani sec. Sonra istedigin pedal varsa ona da para kalir.

Muzikli gunler..

envyboy demiş ki:
Microcube ile ts9 iyi anlasir mi? Calisma amfisine gore ortalama bi marshall drive elde edermiyim? Veya onerebileceginiz baska pedal varmidir? Yurt disindan gelecek, o yuzden trde olmayan modeller de soliyebilirsiniz :)

Ts 9 daha ziyade tüplü amfileri zorlayarak drive elde etmek için yapılmış bir edevat. Micro cube ile de bir drive elde edersin tabi de, o kalitede bir ton elde etmek için çok daha düşük bütçeli pedallar daha çok işe yarar. Bana kalırsa micro cube ile analog pedal kullanmak bile hata. Amfinin üzerindeki brit combo ve classic tonları zaten gayet yeterli.

ghostknight demiş ki:
envyboy demiş ki:

Ts 9 daha ziyade tüplü amfileri zorlayarak drive elde etmek için yapılmış bir edevat. Micro cube ile de bir drive elde edersin tabi de, o kalitede bir ton elde etmek için çok daha düşük bütçeli pedallar daha çok işe yarar. Bana kalırsa micro cube ile analog pedal kullanmak bile hata. Amfinin üzerindeki brit combo ve classic tonları zaten gayet yeterli.

Tamamen katılıyorum. Roland amfiler bana görede pedallar ile hiç iyi gitmiyorlar. özellikle analoglarla.

Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda Zoom G2.1Nu processor alacağım İnşaallah. Bu processor'un USB bağlantısı var ve bilgisayara kayıt yapılabiliyor. Merak ettiğim şey şu: amfimin kulaklık çıkışı küçüklerden, 6.5 değil de 3.5"(inc ya da mm. artık herneyse) oluyor galiba. Yani bildiğiniz MP3 çalar kulaklığının jakı. Ben bu çıkışa kablo taksam kablonun öbür ucuna 3,5'i 6,5'e çeviren bir çevirici alsam yani şu üründen

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=7126&gid=1999

daha sonra da bu dönüştürücüyü processore bağlasam kaliteli kayıt yapabilir miyim? Ancak burada söylemek istediğim olay, processor devre dışı olacak yani sinyal üstünde herhangi bir işlem yapmayacak sanki ses kartı gibi çalışacak. Böyle bir şey mümkün müdür? Analog pedallar da True Bypass filan gibi olaylar var sanırım, gerçi bununla da alakası yok galiba. Diyeceksiniz ki madem processor alıyorsun, amfinin efektlerini ne yapacaksın. Her ne kadar çoğu kişi tarafından pek beğenilmese de Marshall MG30FX amfimin drive tonları benim hoşuma gidiyor. Peki diyelim ki bunu yapabildik, processorden efekt alabilir miyim? Yani amfimden overdrive kullanıp, phaser vs. olaylarını processorden alsam olur mu?

Kısacası
gitar -> amfi -> processor -> laptop (usb)
mümkün müdür? Hatta ileride analog alırsam
gitar -> analog pedal -> amfi -> processor -> laptop
olur mu? Processor analog pedalın tonunu öldürür, analogun bir anlamı kalmaz dediğinizi duyar gibiyim. :D

Geri