Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

bende danelectro fab chorus,fab echo,fab flange
dj14 fish and chips 7 band eq pedal ve danelectro surf&turf compressor almayı düşünüyorum(danelectro hastasıyım:)
pedal işine daha yeni gireceğim için pek fazla bilgim yok.
bana bunların hepsini bir nasıl kullanacağımı öğretebilecek biri varmı acep?
uğraşın şu mazlum kardeşinizle biraz öğretin şu pedal işini:D

Su boss gt-8 deki (sanırım gt6 da da var) send return ozelligine sahip başka processorler var mı?? varsa marka modellerini alabilir miyim?

şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bir sorum olacak.Bazı bar konserlerinde amfi olamamasından dolayı direk mixere girme gibi bi rezilliği nasıl aşabiliriz.
Sans Amp TRI A.C gibi bir alet işimi görürmü?Yada siz ne öneriyorsunuz?Ben distortion olarak mt2 kullanıyorum.Yani sadece amfi modellemesi istiyorum.

Behringer Gdi21 dene. Ucuz hemde. Sansamp gt2 nin kopyasıymış. Bide sansamp ın yanında drive pedalı kullanınca cok gürultu oluyomuş. Tam bilmiyorum ama gdi21 de böyle bişey yokmuş galiba.

assault demiş ki:
Arkadaşlar bir sorum olacak.Bazı bar konserlerinde amfi olamamasından dolayı direk mixere girme gibi bi rezilliği nasıl aşabiliriz.
Sans Amp TRI A.C gibi bir alet işimi görürmü?Yada siz ne öneriyorsunuz?Ben distortion olarak mt2 kullanıyorum.Yani sadece amfi modellemesi istiyorum.

Evet işini görür, bende onu kullanıyorum. Yanlız triactan sonra bir de ekolayzır takarsan o zaman canavar olur, herkesi yer, seni de yer ortalığı kan götürür, ölümcül bir savaş başlar, Abede füze atar, saddam dirilir, blair yeniden seçilir, bush xmendeki wolverine dönüşür.

Dark_Fate demiş ki:
Behringer Gdi21 dene. Ucuz hemde. Sansamp gt2 nin kopyasıymış. Bide sansamp ın yanında drive pedalı kullanınca cok gürultu oluyomuş. Tam bilmiyorum ama gdi21 de böyle bişey yokmuş galiba.

Ben kullanıyorum gürültü yok, kesiyor hatta dipsesi. Digitech bas driverden başka cayırtı pedalı denemedim, Ordan bi yanlış varsa affola.

kafasizatli demiş ki:
dj14 fish and chips 7 band eq pedal ve danelectro surf&turf compressor almayı düşünüyorum(danelectro hastasıyım:)

Hem danelektro hastasıyım diyorsun, hem de pek bilgim yok diyorsun. Anlamadım ben :D . Ama bence pedal seçerken önyargıyı kaldırmalısın. Behringer boss demeden, fiyatına bakmaksızın, araştırarak, deneyerek almalısın bence. Malum Türkiye'deyiz bize pahalı bu aletler.

insan_devresi demiş ki:
kafasizatli demiş ki:

Hem danelektro hastasıyım diyorsun, hem de pek bilgim yok diyorsun. Anlamadım ben :D . Ama bence pedal seçerken önyargıyı kaldırmalısın. Behringer boss demeden, fiyatına bakmaksızın, araştırarak, deneyerek almalısın bence. Malum Türkiye'deyiz bize pahalı bu aletler.

ben pedallar hakkında bilgim yok nasıl bağlarım diyorum sen ne diyorsun ya!!!

Arkadaşlar selam ben bişey sorucam Boss GT-6 da çeşitli feedback efektleri (simülatörü mü desem ?) var benimde bi analog set-up ım var . . . GT-6 daki o feedback leri ykalayabileceğim bi alet edevat varmıdır acaba ?

Dark_Fate demiş ki:
Ama 200 ytl fazla verecek kadar fark var mıdır aralarında?
Bence vardır. Ama bir gitarist olarak senin karar verebileceğin bir şey bu. İkisinide deneyip aralarındaki farkın 200 ytl edip etmeyeceği senin belirleyeceğin bir şeydir sonuçta. O farka değmeyeceğini düşünüyorsan gerçekten değmez. Değeceğini düşünüyorsanda gerçekten değer. Umarım anlatabilmişimdir.

leonjohancool demiş ki:
Dark_Fate demiş ki:
Bence vardır. Ama bir gitarist olarak senin karar verebileceğin bir şey bu. İkisinide deneyip aralarındaki farkın 200 ytl edip etmeyeceği senin belirleyeceğin bir şeydir sonuçta. O farka değmeyeceğini düşünüyorsan gerçekten değmez. Değeceğini düşünüyorsanda gerçekten değer. Umarım anlatabilmişimdir.

Neden bu kadar sert cıkıştın anlıyamadım ama ben sadece bir soru sormuştum 200 ytl verecek kadar fark varmıdır diye. Yani sana göre değiyormu bunu sormak istemiştim. Ben tabiki ikisinide denemedim. Amacım sadece bi fikir almaktı. Ama yanlış anlaşıldı heralde :LOL:

Dark_Fate demiş ki:
leonjohancool demiş ki:
Dark_Fate demiş ki:

Neden bu kadar sert cıkıştın anlıyamadım ama ben sadece bir soru sormuştum 200 ytl verecek kadar fark varmıdır diye. Yani sana göre değiyormu bunu sormak istemiştim. Ben tabiki ikisinide denemedim. Amacım sadece bi fikir almaktı. Ama yanlış anlaşıldı heralde :LOL:
dostum sert çıkışmak gibi bir şey yok :) sert mi görünüyor, alla alla :LOL:

Abi internet ortamında sözcüklere vurgulama yapılmayınca bazen sanki birbirimize kızıyormuşuz gibi oluyor.Ama tabi burası öyle bir site değil.Neyse.

Birşeyi merak ettim.Sansamp ile mt2yi birlikte açınca gürültü oluyor mu?
Çünkü daha önce iki distortion pedalını birlikte kulandım çok gürültülüydü.Sansamp'ta kendi distor. var.Yoksa onu devre dışı bırakıp sadece simülasyonu kullanabiliyormuyuz?

Açıkçası ben Tri A.C. kullanırken genellikle drive'ı Tri A.C. den aldım ve başka pedallara ihtiyaç duymadım. 3 ton hafızası sayesinde ayağımın altında her zaman 3 tane drive pedalı var hissi veriyordu. Fakat başka drive pedallarıyla kullanıldığı zaman eğer doğru ayarlamaları yapamazsan gürültü oluyor biraz. Bence bu konuda GT-2 biraz daha önde. Drive'ı başka pedaldan alacaksanız GT-2'yi öneririm.

Geri