Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Digitech Df7 nin içinde boss ds1, ts9, proco rat, little muff gibi pedal tonları dizmişler 7 tane ama bu tonlar sizce gerçeğine yaklaşıyor mu ?

bir de whitesnake, motley crue gibi 80ler hard rock dönemine uygun en iyi distortion pedalları hangileri olabilir?

Hamsiii demiş ki:
bir de whitesnake, motley crue gibi 80ler hard rock dönemine uygun en iyi distortion pedalları hangileri olabilir?
diğer sorunu bilemem de, ds-2 dediğin dönem için iyi gidiyor. hem fiyatı da gayet uygun. turbo ve normal arası geçiş için bir de footswitch bağlanınca epey iyi bir yelpaze tutturabiliyorsun. biraz daha paran varsa bir rat2 de iyi olabilir.

kelle demiş ki:
boss me-50 hakkında?

cabin sim olmamasından ötürü amfi kullanmadan direk line dan cikislarda nasıl bir seyler oluyor.
cabin sim olmamasını ultra-g yahut ada cabinet ile kapatabilirmiyim. Kullananlar nasıl kullanıyor.
birebir deneme imkanım olmadı.

boss me-50 ultra g ile hiç de fena sound vermiyor. aslında me-50 de tek tip bir amfi simulasynu var ama kulaklık çıkışını kullanırsan. ben kulaklık çıkışını ultra g ye bağladığımda daha iyi netice alıyordum. ama çıkış stereo olduğu için ya stereo jack-kablo kullanacaksın ya da bir tarafa stereo jak kablonun diğer ucuna mono jack bağlayacaksın (stereoyu monoya çaevireceksin)

persembe demiş ki:
daha önce bununla ilgili başlık açıldı mı bilmiyorum ama şu pedal boardın güzelliğine bakar mısınız...

http://www.behringer.com/PB1000/index.cfm?lang=eng

5531PB1000_big.jpg

Behringer bir şeyi unutmuş bence.Kendi pedallarında adaptör girişi yanda iken boarddaki pedallara nasıl elektrik vermeyi düşünüyor da öyle sık yerleştirmiş pedalları.Pil kullanın diyor heralde. :?

murat arkadaşın sorusunu bölmek gibi olmazsa digitech rp80 hakkında yorumu olan var mı? nasıl bi prosesör sizce? wah yetersiz falan dediler? nasıl yani?- teşekkürler şimdiden..

benimde bir sorum olucak. Mxr dime dist. in cok iyi ve sert tona sahip oldugunu okudum arkadasların yorumlarında. ben bu pedalı almayı düşünüyorum ama bende evde kulandıgım marshall mg15cdr amfi var. sizce bu pedal ve amfiyle nasıl bir sonuç elde edebilirim. yani en azından beni tatmin edermi. teşekkurler.

FreAq demiş ki:
murat arkadaşın sorusunu bölmek gibi olmazsa digitech rp80 hakkında yorumu olan var mı? nasıl bi prosesör sizce? wah yetersiz falan dediler? nasıl yani?- teşekkürler şimdiden..

iyi bi alet değil zaten orası ortada. ama ben iyi bişey düşünmüyorum diyosan al. ama wah pedalı sadece görüntü için konmuş. basmadığın müddetçe çok iyi :) aletten alacağın drive lar kötü olacak. ama ondanda iyi bi ton alabiliyosun drive + compress + eq ayarlarıyla...ama ses dijitalliğinde 10 numara bi alet :D

bence ucuz bişeyler arıyosan üzerine az bi para daha koyup vamp2 al derim.. arasında 50,60 ytl oynar 2.elde

samedii demiş ki:
benimde bir sorum olucak. Mxr dime dist. in cok iyi ve sert tona sahip oldugunu okudum arkadasların yorumlarında. ben bu pedalı almayı düşünüyorum ama bende evde kulandıgım marshall mg15cdr amfi var. sizce bu pedal ve amfiyle nasıl bir sonuç elde edebilirim. yani en azından beni tatmin edermi. teşekkurler.

dime ın çok sert bir pedal olduğu doğru ama hacimli bir tonu yok booster kullanmadan istediğin performansa ulaşamazsın.

dostlar selam elime oldukça eski bir pedal geçti ibanez session man 2 ss20 pembe renkte harmony central dışında hiç bilgi bulamadım hakkında sesi aşırı çamurlu acaba arızalımı yoksa karakteristigimi böyle kullanan bilen dostlar varsa iki kelime yorumunuzu esirgemeyin lütfen

mfikret demiş ki:
samedii demiş ki:

dime ın çok sert bir pedal olduğu doğru ama hacimli bir tonu yok booster kullanmadan istediğin performansa ulaşamazsın.

dotum bu booster hakkında biraz bilgi verebilirmisin rica etsem :roll:

booster genel bir kavram. yani pedalı boost ettiğin herhangi bir şey için demiş onu mfikret. bu ekolayzır olur yada başka bir drive pedalı olur. ben mt2 yi mxr10 band ile boost ediyorum mesela.alet çığlık atıyor hönkürüyor :D

herkese selam , bu aralar güzel bir drive pedalı düşünüyorum ve kararsızım aslında,jackson dk2 var,amfi olarakta vs30r , şöyle hacimli güzel tonlar vercek bir pedal arıyorum,aslında prosesör de var aklımda , ama sanırım pedal alacağım , sansamp gt 2 var düşünüyorum,sizce nasıl gider,daha önceeden mt 2 kullanmıştım arkadaşın,tonlar hoşuma gitmişti aslında, riffler falan tam istediğim gibi değil di,solo tonları iyiyidi,sizin tavsiyeleriniz ne olur ?

Geri