twin pedal kullanımı konusunda..

Koşar gibi... auhauhauahau :LOL: Ben denedim onu bi ara konserde,düşüyodum nerdeyse.Çok zor sakın yapmayın.Bi de pedalı kırma ya da deriyi yırtıp yıprtma gibi olaslıkları var...

Düzenli bisiklet gezisi yapmak iyi bir antreman olabilir. Birde kulaklarınızı korumanızı tavsiye ederim. pamuk vb. veya kulaklık ile sesin şiddetini azaltabilirsiniz. Ama metronomu, ensturmanları takip etmek istiyorsanız, bir kulaklık bağlantısıyla da yapılabilir bu.

StickmasteR demiş ki:
Koşar gibi... auhauhauahau :LOL: Ben denedim onu bi ara konserde,düşüyodum nerdeyse.Çok zor sakın yapmayın.Bi de pedalı kırma ya da deriyi yırtıp yıprtma gibi olaslıkları var...

Pedal Kırma Olmazda Deriyi Yırtma Muhabbeti %100 ' ü Geçer ;)

thunderhead demiş ki:
'Death' grubunun davulcusu bi roportajinda gunde iki saat agirlikla twin calistigini soyluyordu ne kadar dogru bilemem ama bi noktaya geldikten sonra ise yarayabilir.Tipki kol kasi yapmak gibi. Agirliklari cikardiginizda sureklilik saglarsiniz tabi ban davulcumuyum? Hayir. Ama mantikli geldi paylasiyim dedim.

Ağırlık Bağlandığı Doğrudur.Benim Arkadaşımda Yapıyordu.Benim Öyle Aletlerim Yoktu :(:( // Ama Ben Aksine Bisiklet İle Çalıştım :LOL:
Rocky Vs Ivan Hesabı :LOL:

Şu an Bacak Kaslarım Utanılacak Bi Şekilde Kollarımdan Daha Fazla :LOL:

twin pedal kullanımında diğer önemli noktada sol ayağı güçlendirmek..bunun yanında oturuşunuzdan bastığınız yere kadar herşey etkili....ama bence en iyisi bunu kendiniz deneyerek bulmalısınız

davulkesh demiş ki:
twin pedal kullanımında diğer önemli noktada sol ayağı güçlendirmek..bunun yanında oturuşunuzdan bastığınız yere kadar herşey etkili....ama bence en iyisi bunu kendiniz deneyerek bulmalısınız

Yani belden Aşagı sol tarafı kullanan biri için ideal sanırım ?

yani ben :LOL:

franz_ferdinand demiş ki:
davulkesh demiş ki:
kesinlikle..

Evet Kesinlikle Doğru...Bir Gün '' Heey Bu En İyi Çalışımdı Diyip '' Ertesi Gün Aynı Yere Gittiğinizde '' abi bilmiyorum moralim bozuk heralde ondandır '' Gibi Triplere Girmeye Hiç Gerek Yok... ;)

Her Davulcu Stüdyo Boş İse 10 Dk önceden Girip Ayarlarını Yapmalıdır. Kendi Kalıbınızı Oluşturun. Başkaları Değişik Düzeneklerde İyi Çalabilir. Onları Denemeyin Nasıl Rahatsanız Öyle Yapın. Hatta Bir Gün Tek Başınıza Alıp , Sürekli Gittiğiniz Bir Stüdyo Varsa Orda Denemeniz İyi Olur...

Kolay Gelsin...

Hdi birkaç bir şey yazayım ben de...Ya şimdi hep sorulan bir soru vardır:"Ya topuk yerde mi çalcaz,havada mı?"

Bu sorunun cevabı aslında çok basittir : ikisi de.Ben her iki tekniği de çalışıp geliştirdim.Duruma göre,çaldığım tarza ve partisyona göre istediğimi tercih ediyorum.Gayet avantajlı oluyor...Bunun için şu şekilde çalışabilirsiniz (alt alta olan vuruşlar aynı anda...) :

R---R---R---R---R---R---R---R--
L--------L--------L--------L------

L---L---L---L---L---L---L---L---
R-------R-------R--------R-------

Bu ve buna benzer rudimentları metronom dahilinde kimi zaman topuk yerde kimi zaman havada çalışarak her ki tekniği de geliştireblirsiniz...

Çalışmalarda Önemli Bir Nokta Vardı Söylemeyi Unuttum. Asla Bilekleriniz Kopana Kadar Çalışmayın Boşuna Zedeler Yada Yorarsınız. Canınız Yanar 10-15 dk lık Mesai Birşeyi Değiştirmez...

ya arkadaşlar twin çalarken sol ayağım bir süre sonra kendi başına hareket ediyor :D söz geçiremiyorum...sağ ve sol tokmaklar aynı anda vurmaya başlıyor....sol ayağa söz geçirecek çalışmalar var mı bi yardım edin be :D

twin de double stroke, triple stroke, paradidle ve sağ ayağınızla 16'lık 8'lik basit rock metotlarını metronomla (özellikle rudimentleri) çalışmak çok işe yarıyo.

bir de sağ ayakla davul çalmaya başlamış fekat aslen sol ayağıyla top oynayanlar ve kullanabilenler bu işte hakimiyeti kurmada biraz daha avantajlı oluyorlar(çok şükür) :)

ama hatırlatmak gerekir, sabır, düzenli antrenman ve yavaş metronomla çalışmak.... her zaman, her zaman, her zaman

Gene Hoglan: Ben tamamen kendim bulduğum bir teknikle davulu ele aldım. Müzik şu şöyle bu böyle denip kesip atılacak bir şey değil bana göre, bir çok dvulcu var ve hepsini izlerken bunu bu şekilde nasıl rahat yapabiliyor diyorum kendi kendime. Onların da bana aynısını söyledikleri oluyor
gibi bir lafı vardı. İnsanların hevesini kırmaya gerek yok, bu sözü de iyi özümseyenler ömür boyu müzikte kendileri gibi olur ve bir yol çizer giderler.

buradaki en anlamlı , açık ve sade yoruma sahipsin kutluyorum seni...
benim durumum biraz farklı 5 yıl önce ilk oturdugum davulda twin pedal vardı :LOL: hi-hati kullanmadan twini kullanmaya başlamıştım tabii ki bu da hiç ders almadan nasıl kullanacagımı bilmeden çalmaya başlamak demektir.şu an twin pedalıma hakimimdir.ama dersiniz ki nasıl basarsın pedala inanırmısınız farketmem bile.Rahat hissettigim şekilde çalıyorum.Yinede Bi Açıklama Geregi Duydum.Eger düzenli twin çalıncaksa pedala ayagınızı tamamen koyun derim.asla kaçırmazsınız.eger atraksiyon,ani çıkış yapılcaksa benim sol topuk kalkık olur sag normaldir ;) [sag taraf çalmama ragmen ayakta solağımdır :lol]

Speedi İse Fazla Yapmam.Yapsam Bile Devamlı Gitmem , Belki de Gidemem.Ama Çift Attıra Attıra Giderim Speedle , o Ayrı ;)

Twin Çalışma Konusunda Ankaralı Arkadaşlara Yardımcı Olabilirim
Msn'den Görüşebiliriz
Profilimde Var
Tüm Davulculara Başarılar 8)
Msn kalkmasaydı görüşürdük, üzüldüm.

Geri