Derbeder (Grunge)

ben forumda müziğinize eleştiriden çok, kişisel sataşmalar gördüm. :!:

yaklaşık 7-8 ay(yanılıyo da olabilirim) önce garage'da dinlemiştim sizi. tarz olarak grunge demişsiniz.sanırsam repertuarda değişiklikler yaptınız. sıradan bi grup gibi gelmiştiniz bana.yani konserden sonra derbeders grubu aklımda kalıcı bi iz bırakmadı. biraz farklılıklar yapmak iyi gelebilir. bestelerinizi dinleyemedim henüz. hazırladığınızda dinlemek isterim. kendi müziğinizi ortaya koymak daha iyi tanıtacaktır sizi. kalıcı izden kastım da buydu aslında. yanlış anlaşılmasın. cover şarkılar yerine kendi bestelerinizle grubun tarzını yaratıp, kabul ettirebilirsiniz.

başarılar ..

barker demiş ki:
zorknemesis demiş ki:
ses kaydedicisiyle bile deme ben tek geçerim o programı mesela bir örnek: http://rapidshare.de/files/9421353/Fas-On_-_Hayat.mp3.html
Fas-On'un hayat adlı bestesi...

o sizin beste değil ben biliyorum kimin olduğunu.bu şekilde dağıtmayın :p

onursalcım sen orkunun besteleriyle karıştırıyorsun bu beste bizimdir ve bestemize güvenioruz bu kayıt sadece evde denemek için yapılmıştır adilcanın bu nu buraya vermesinin amacı bahadır yaptıgı kayıt kötu olunca suçu ses kaydedicisine atmasından ses kaydının sorumlu tutmasıdır besetdiki olay bize aittir:) isteyenler gelsin tekrar çalalım arştıralım görsünler biz birilerinin bestesini çalıp kendimizin gibi gösterecek kadar düşmedikkk bestenin yeni vokalli hali de gelio yolda o zaman da dinleyip yorumu yaprsınız
saygılar başarılar...

Grup olarak ba$arılar dileklerimizi iletiriz arkada$larımıza. Kolay Gelsin Sizlere... Bizlerede :)

Birde arkada$lar bu basamaklar hepimizin tırmanması için yapılmı$, basamaklar adım atılarak çıkılır. Sen kötüsün sen iyisin demekle bu i$ler olmuyor.

Bu arada Sevgili Derbeder Kayıdı ve $arkıyı beğenmedim ama ben biliyorum ki ( sizi hiç dinlemedim ) sizden bundan daha iyi bir grupsunuz. E tabi bu benim arkada$lar en kötü ihtimalle 70 milyon eksi 1 olur :)

Saygılarla... Kolay Gelsin..

Çağda$.

ya arkadaşlar bu parçayı yani bir derdim varı evde dünya turnesine felan çıkalım bu parçayla diye kaydetmedik;esti kafamıza çaldık.Niye bu kadar kendi yaptığınız çalışmalarınızla bunu kıyaslama gereksinimi duyuyosunuz bi anlam veremedim.Bide şu var repertuarımız sevdiğimiz dinlemekten zevk aldığımız grupların parçalarından oluşuyo ama kendi çalışmalarımız biraz daha blues melodileri olan ama ALTERNATİVE duruşumuzu bozmuycak türde olucak grunge'dan kastımız budur.Bütün gruplar kardeşimizdir.

psycho_cat666 demiş ki:
derbeder gitar son noktayi koymustur bence bu anlamsiz tartismaya
Biraz külhanbeyi tarzı olmuş derbeder gitar'a yakışmamış...

Geçen odtü de dinledim grubu baya iyilerdi umarım daha da iyi olurlar..
Kolay gelsin başarılar...
Bu arada Maxmash e katılıyorum ev kayıdı iyidir.Ama bide Allegro'nun kayıdını deneyin derim..
Saygılarımla.

Teşekkür ederiz.bu yazdıklarından şunu anlıorum sen bizi ilk defa canlı dinlemişsin.önceki fikirlerinin bizi dinlemeden ortaya çıktığını düşünüorum.ikincisi odtü elemelerinde gayet iyi çaldığımızı düşnüorum ki jüriden gelen tepkilerde çok olumluydu. jüriye olan düşüncelerimde soru işaretleri ortaya çıkmaya başladı.ama şundan eminim kaybeden biz değiliz.yakında görüşmek üzere....

grubun tarzını grunge olarak lanse etmişsiniz.

grunge coverları mı yapıyorsunuz yoksa bestelerinizin grunge soundunda olduğunu mu düşünüyorsunuz?eğer ikincisi ise bunun kriterleri nelerdir?

cevaplarsanız sevinirim.başarılar derbeder'e...

sorun için saol.sahnede çaldığımız parçaların grunge ağırlıklı olması için özen gösteriyoruz.yani asıl olan bi grubun şarkısının aynısını çalmak cover değildir,bu konuda çoğu arkadaş yanılgıya düşüyor.cover kendi hoşlandığın tınılarla,sabit olan bi parçayı kendi kafanda kurduğun gidişat yada akor dizini ile (Metronom) ortaya çıkarmaktır.bestelerimiz tabi ki grunge niteliğindedir.aslında hoşlandığımız,kullandığımız tonlar, hoşlandığımız sahne duruşu ve düşünüşü bize grunge ı benimsetmiştir.grunge rifleriyle örülü besteler yapmaya özen gösteriyoruz.ama belli olmaz bi şarkı da araya blues bi solo koyarız ya da bi bestemiz alternetive_grunge olur.umarım açıklayabilmişimdir.teşekkürler...

debeder üyeleri grup çok iyi parçalar müthiş olmuş falan diyeceğim diyemiyorum. çünkü sizin parçaları dinleyemedim beyler ya! ama eminim iyidir.Faruk, kardeş bu utanç verici ama bulamadım yaw!! :evil: neyse ben seni istediğim zaman dinlerim nasıl olsa.ben uğraşmaya devam edeyim bari... bu arada ben Halit :LOL:

grup ferformansının cok fazla takıp edemıyorum..benim sozculerım bahadır a... muzık konusundakı hırsına we gayretıne hayranım..bence tam bı muzısyen..hayatımda tanıdımm ender ozel ınsanlardan bırısın..senı sewıorum guzel ınsn..muzıktekıheyecanını hıcbır zamn kaybetmemen dılegıyle..eS

Geri