Hss Fender Için Manyetik Önerisi

Merhabalar;
HSS Fender için yeni manyetik almak istiyorum.Aklımdan geçen manyetikler, Air Norton S, HS-2, Fast Track 1, Dimarzio AT-1, Air Classic Bridge
Bunların arasından veya diğerlerinden hangi 3'ünü seçmeliyim?
Tarz olarak çok sert müzik yapmıyorum, rock, fusion, blues, örnek olarak, Richie Kotzen, Malmsteen, Andy Timmons vs.. benzeri tonlar.

Seni sadece Lace Sensor Hot Gold serisi paklar. Ben kullanıyorum. Zaten 50 yıldır Fender'e manyetik yaparlardı son yıla kadar. Orjinal sitesinden bakabilirsin. En muhteşem manyetiklerdir bana göre. Tam senin tarzına uygundur.

sl1_02.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağolasın Atlalay, Önerini düşüneceğim.
Bunun dışında bir de SSS için pickup araştırıyorum.

Bridge: The Chopper : output :260mV - tre:7 mid:6 bas:6
Middle : Air Norton S :eek:utput - 280mV - tre:5 mid:7 bass:6.5
The Cruiser Neck : output - 140mV - tre:8 mid:4.5 bas:5

Tecrübesi, fikri olan arkadaşlar içeri buyursunlar...

chopper kullandım.bridge de çok başarılı...tizleri midleri bass ları dengeli bir manyetik....çok başarılı...tavsiye ederim...hatta video da ki gitarımda bridge de idi..hoş kamera mikrofonu tonu tam yansıtmıyor ama fikriniz olsun...

Fender dedigin tiz olacak ama biraz simdi degil mi :).Misal benim kopru tonum da tiz geliyor biraz gitar Fender tuse maple.Ben de bu sebeple amfi ve pedal ayarlarimda biraz bas yuklenirim ayriyeten ekipmanimin geri kalanini da bas karakterli olarak tercih ettim ki guzel bir denge yakalayabileyim.Ama kisisel zevk tabi bence tiz bir gitar olmasi her sekilde iyi birsey cunku hani bir Fender'iniz varsa patlamalar vesaireler bas acigini kapatiyor , en azindan benim icin.Istedigim zaman da bir les paulden alamayacaginiz tiz tonlari alabiliyorum(funky tonlar mesela).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
seymour duncan deyince aklıma hep sert tonlar gelıyor. Dimarzioların arasına da SD sıkıştırmak istemiyorum şu an, belki ibanezin pickupları değiştirirsem düşünürüm.
Dimarzio ya mail attım. Bir kaç saat sonra cevap geldi.
Benim aklımdaki pickupların yerlerini değiştirmiş, Area 67 eklemiş, bu şekilde daha faydalı ve çok yönlü ton aralığı elde edebilirsiniz dedi.

SSS için;
Bridge : Air Norton S - Dp 180
Middle : The Cruiser - Dp 186
Neck :The Chopper - Dp 184
HSS için;
Bridge : Air Classic Bridge - Dp 191F (F-spaced)
Middle : Area 67 - DP419
Neck : Fast Track 1 - Dp 181
Büyük ihtimal bu şekil dizicem.

DiMarzio boyle tavsiyeler veriyor mu maillere? "Abi ben gitar topluyorum, 2-3 manyetik soylesene ne dersin?" seklinde :D

İlk mesajda belirttigin isimlere yonelik olarak YJM signature manyetik de deneyebilirsin.
Ayni sekilde Seymour Duncan SSL-4 de deneyebilirsin.

Verdi Valla:D hemde 2 3 saat içinde, kendi seçimlerimi yazdım, tarz belirrttim, gövdeler hangi ağaçtan hepsini yazdım.bir de Hss gitarın köprüsü F.rose, onu belirtmemiştim. ama köprüye f-spaced yazmış. Düşünüyorum acaba nette arattı mı beni diye:D
Yjm nin kullanıdığı dizilimi kullanmak istiyordum ilk baştan sonra forumlarda cleanleri başarılı değil yazıyordu, ondan sonra soğudum zaten.

Dimarzonun arasina SD sikistirmak yerine hepsini Seymour'dan secsen hepsin misal bence daha iyi olur.Ben mesela stratima dimarzio kesin takmam diye dusunuyorum.Hani paf tipi manyetikler olsun veya daha sert karakterli manyetikler olsun her sekilde seymouru tercih ederim.Ayrica butcene gore butik manyetiklere bakip nokta atisi yapabilirsin istedigin tona cok daha yaklasacagim garanti olur bence.

bende hss strat kullanıcısıyım ve fr li benimde fenderim, köprüde duncan sh8 invader mevcut orta ve sap manyetiklerim ise texas specials oldukça memnunum her tarz yapabiliyorum 80s hard rock tan blues a kadar düşünebilirsin :)

Fender dedigin tiz olacak ama biraz simdi degil mi :).Misal benim kopru tonum da tiz geliyor biraz gitar Fender tuse maple.Ben de bu sebeple amfi ve pedal ayarlarimda biraz bas yuklenirim ayriyeten ekipmanimin geri kalanini da bas karakterli olarak tercih ettim ki guzel bir denge yakalayabileyim.Ama kisisel zevk tabi bence tiz bir gitar olmasi her sekilde iyi birsey cunku hani bir Fender'iniz varsa patlamalar vesaireler bas acigini kapatiyor , en azindan benim icin.Istedigim zaman da bir les paulden alamayacaginiz tiz tonlari alabiliyorum(funky tonlar mesela).

hocam ben bundan tb11 düşünüyorum. ne dersin?

Duncan'ları düşündüm biraz,
Bridge : SH-4
Mid : SSL-4
Neck : SL-59 1 yapsam nasıl olur mesela...
SSL-4 hum-canceling değil, gürültü yapar mı, tonları çok sert olsun da istemiyorum.

Duncan'ları düşündüm biraz,
Bridge : SH-4
Mid : SSL-4
Neck : SL-59 1 yapsam nasıl olur mesela...
SSL-4 hum-canceling değil, gürültü yapar mı, tonları çok sert olsun da istemiyorum.

SSL-4 icin high output yaziyordu Seymour Duncan'in sitesinde.
Middle icin biraz iddali diye dusunuyorum. Ayni sekilde kopru ve/veya sapta kullanilirsa daha verimli olur yine dusuncem dogrultusunda. Tabi sen HSS demissin ben humbucker'i atlayarak direk single tercihlerimi yazdim YJM ve SSL-4 seklinde. Bunlarin sectigin humbucker manyetige uyumlari onemli.

Signature Yngwie Malmsteen gitar caldim, beni tatmin etti manyetikler. Tatmin etti absurd bir soylem oldu gerci Malmsteen'in gitarina :) Benim zevkime uygun diye duzelteyim.
Seymour Duncan SSL-4 kullanmadim ama az da olsa arastirdigim ve internetten izledigim videolarda yine benim zevkime uygun bir sounda sahip oldugu kanisina vardim.

Strat, superstrat toplama dusuncem vardi bir zamanlar. 2 single seklinde (humbucker ve orta manyetik istemiyorum o gitarda).

Lace Sensor
YJM signature
Seymour Duncan SSL-4

arasinda kalmistim, son karari verememistim. Hepsi kaliteli ve isim yapmis manyetikler. Dunyaca unlu gitaristler kullaniyorlar. O yuzden secmesi oldukca zor :rolleyes:

Manyetikleri sipariş ettim. Chopper,Area61,Pro Track. Akkafa ile bayağı bi kafa patlattıktan sonra bunları seçtik. Bir hafta içinde elimde olucak inşallah. Hss için manyetikleri daha sonra alıcam. Manyetikleri alınca video paylaşırım.

Geri