The Crow(Brandon Lee)

bu sitede onlarca kişinin avatarında brandon lee olurda nasıl onunla ilgili bir başlık olmaz anlamış değilim çok iyi bir film gerçekten çok etkileyici önyargıyla kesinlikle yaklaşmayın ve bulduğunuz yerde izleyin Bruce Lee nin oğlu Brandon Lee(bruce lafını duyunca ben şahsen önyargıyla karşılaşmıştım ama siz yapmayın :D) ilk filmde çok iyi oynamış 2. filmin çekimlerinde vurularak öldürülünce efsane olmuştur 2. ve 3. filmleri izlemedim ama izliycem gerçi Brandon suz ne kadar iyidir bilemem

evet kesinlikle müthiş bir flim ve Brandon Lee'nın oyunculuğu da mühteşem...CroW serisinn ilk flimi ölümsüz aşk çok gezel ama diğerleri o kadar başarılı değil...ama 3 flimde mekan konu ve müzikleri görülmeye ve izlenmeye değer...ehrkese taysıye ederim...
son oalrak flimden küçük bir söz...
'' binalar yanar,insanlar ölür,gerçek aşk ölümsüzdür...''

• Konu Sahibi Konu Sahibi
izleyeyim ben bir onları ya bu arada eric abimizin çatıda gitar çalıp daha sonra gitarını parçaladığı sahne süperdir CroW-06- avatarında sahnede çok güzeldir o çaldığı şarkı bende var ve gayet hoş :) hatta kuracağım grupta düzenleyip çalmayı büşünüyorum bu arada the 69 eyes ın adına yazdığı brandon lee şarkısıda süperdir

s_hifty demiş ki:
izleyeyim ben bir onları ya bu arada eric abimizin çatıda gitar çalıp daha sonra gitarını parçaladığı sahne süperdir CroW-06- avatarında sahnede çok güzeldir o çaldığı şarkı bende var ve gayet hoş :) hatta kuracağım grupta düzenleyip çalmayı büşünüyorum bu arada the 69 eyes ın adına yazdığı brandon lee şarkısıda süperdir

yww yaww...demek o şarki sende var çatıda çaldığı..acaba bana yollayabilrmisin...msn yoluyla...tam bir crow hayranı olarak çok sevinirim....Bu arda avratımı dövme olarak vücüdüma kazıtcam...

Ben sevmedim.Genelde sevenler ''şu görüntü çok iyiydi'',''hani şöle yapmıştı ya süperdi'' gibi şeyler söylüyorlar.Filmin konusu ve kurgusu geri planda kalmış biraz sanırım.Adamın karizmatik olması etkiledi bence insanları bu kadar.Siyahlar giyen,garip makyajlı ilginç bir karakter olduğundan seven çok oldu.Tabi bir de ''ben gothicim abi'',''abi beni kimse anlamıyo'',''ben geceleri yaşıyorum'' havasında olan salak özentilerin favori filmidir.Bence bu filmden önce izlenmeye değer yüzlerce film var,ne talihsizim ki ben bu filmi izledim,keşke zamanımı boşa harcamayıp başka bir film izleseydim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hım ben aslında ne gothicleri nede gothic makyajlıları sevmem ama filmin konusu falan çok hoşuma gitti bu arada üzülme film zaten 1,5 saatti

Filmin atmosferi falan iyi de, konu falan klişe, senryo iyi dğeil. Niye sevdik peki, tabi ki elinde siyah elektro gitarla gezen gerçek aşk yüzünden dirilmiş karizmatik esas oğlan için.
D.N: Crow: The Salvation isimli film tam bir rezalet.

2. ve 3. filmi izlemedim ama 2. filmdeki oynayan elemanı gördüm çok komikti eheuhe 3. filmdeki daha komikmiş galiba izliycem ama roth-azad bu arada sevmemizin tam nedeni odur işte

Bu arada Filmin müzikleri hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Gruplar pek bana hitap etmese de, ilk albümden The Cure-Burn harika bir şarkıdır. Keza pantera-the bedge de öyle... Bir kaç şarkı daha vardı aslında bahsetmem gereken ama kaseti evde ve uzuuun bir süredir dinlemişliğim yok.

2.filmin müziklerinden ise mutlaka bahsetmem gereken şarkı Linda Perry ve adını hatırlayamadığım bir kadının (muhtemelen zenci) beraber seslendirdikleri "You knock me out" şarkısıdır. Ağır blues vari bir ballad. Tavsiyemdir. Özellikle hüzünlü bir anınızda...

Favorim filmlerim arasindadir...Brandon Lee rahmetli olmasaydi diger serileride kurtarirdi, zira The Crow u The Crow yapan kanimca Brandon Lee dir.

nienturi demiş ki:
Bu arada Filmin müzikleri hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Gruplar pek bana hitap etmese de, ilk albümden The Cure-Burn harika bir şarkıdır. Keza pantera-the bedge de öyle... Bir kaç şarkı daha vardı aslında bahsetmem gereken ama kaseti evde ve uzuuun bir süredir dinlemişliğim yok.

2.filmin müziklerinden ise mutlaka bahsetmem gereken şarkı Linda Perry ve adını hatırlayamadığım bir kadının (muhtemelen zenci) beraber seslendirdikleri "You knock me out" şarkısıdır. Ağır blues vari bir ballad. Tavsiyemdir. Özellikle hüzünlü bir anınızda...

muzikleride ayrı bir tartışma kkonusu gerçekten çok başarılı..birbirinden güzel...
1. Burn - The Cure
2. Golgotha Tenement Blues - Machines Of Loving Grace
3. Big Empty - Stone Temple Pilots
4. Dead Souls - Nine Inch Nails
5. Darkness - Rage Against The Machine
6. Color Me Once - Violent Femmes
7. Ghostrider - Rollins Band
8. Milktoast - Helmet
9. The Badge - Pantera
10. Slip Slide Melting - For Love Not Lisa
11. After The Flesh - My Life With The Thrill Kill Kult
12. Snakerider - The Jesus And Mary Chain
13. Time Baby III - Medicine
14. It Can't Rain All The Time - Jane Siberry

daha ne olsun..bölee bir flim bölee bir soundtrack daha varmı yawww

ben izlemedim ama güzele benziyo...
filmin konusu tam olarak nedir arkadaşlar?hani her kafadan bi ses çıktı anlayamadım...
(crow avatarını dövme yapmak müthiş fikir güzel olur yani..)

konu çok basit filmde çok aşırı saçmalıklar var örnek misal dirilmiş bir insana gösterilen ilk karşılaşma tepkileri gerçekten çok komik ama buna rağmen çok eğlendim filmde nedense. Bu arada bruce lee nin ne sorunu var anlamiş değilim ayrica herkesin tarzına saygı duyun bence isteyen gothic olur isteyen vs ne koyarsan koy ki ben ne kadar siradan bi eleman olsamda(öğretmenlik zor iş) gothic yaklaşimlar manyak derecede hoşuma gider

Roth-Azad demiş ki:
Filmin atmosferi falan iyi de, konu falan klişe, senryo iyi dğeil. Niye sevdik peki, tabi ki elinde siyah elektro gitarla gezen gerçek aşk yüzünden dirilmiş karizmatik esas oğlan için.
Havanın her zaman karanlık, puslu ve kasvetli oluşu beni çok etkilemişti. Atmosfer gerçekten de iyiydi. Ama konusu, senaryosu, kurgusunda Roth-Azad sonuna kadar haklı bence; bu yönlerden bakacak olursak iyi değil.

Ben bu filmi en çok olayların hep kahramanın lehine gittiği için çok sevdim. Yani ne zaman bir aksilik çıksa sıkılıveririm ama arkadaş dirilen bir ölümsüz olduğundan hiçbir şekilde bir şey olmuyor ve haliyle bu da benim hoşuma gidiyor. :roll: Sadece son sahnede ölümsüzlüğünü yitirdiği vakit bunaldım biraz ama o kavga, dövüş bile o kadar sıkı, kıran kırana olmadığı için pek sıkılmadım. Yaşasın daima kazanan iyiler. Tabii elindeki gitar da ayrı bir sempati sebebi. ;)

Saygılar...

Geri