Redd

Aşktı Bu
Farklarımızda benzerlikler aradık
Sürtündük ve yonttuk köşelerimiz vardı
Gardiyansız bir hücreye kapandık
Seviştik ve acıktık aşktan önemli şeyler de vardı
Senin tilkilerin dolanıp durdu kafanda
Bazen parçalar kopardı içimden hatta

Aşktı bu,
-Güzeldi…

Uçan balonlar gibi kaçıp yükseldik
Renklerimiz başkaydı belki
Gözden uzaklaşıp patlamak istedik
Bulutlarda yaşıyorduk sanki
Senin tilkilerin hırlayıp durdu kafamda
Dişlerinin izi vardır belki de ruhumda

Aşktı bu,
-Güzeldi...

yeni albümleri çok güzel ya... dinlemeye doyamıyorum.
İkinci klip seni buldum'a çekilmiş sabırsızlıkla bekliyoruz bakalımmm :))

Geç tanıdım geç dinledim ama herifler sound u iyi oturtmuşlar. Bence Büyük Düşlerden sonra en iyi Türk rock albümüdür "21". Ama dinlerken lan herifler Coldplay, Radiohead gibin sanki demekten de alamıyorum kendimi, ayrıca vokal yetmiyor kimi şarkıda, bir de bası da vokal çaldığı için basta çeşitlilik yok. Ama iyiler yine de, eyvallah...

Belli bir rengi olan nadir gruplardan. 21 ile tavan yaptılar ve sürekli üretken çalışmalar içerisindeler. Softcore projesi de gayet güzel olmuş. İştahlandıran bir grup Redd.

gerçekten kendine has br tarzı olan bir grup..bence gayet başarılıar fakat gördüğüm kadarıyla hak ettikleri yerde değiller....

Prensesin Uykusu Film Müzikleri albümü haberiyle sevindiren grup.1. albümden Keyifli Bir Gün ve elbette ki filme adını veren Prensesin Uykusu Şarkılarının yanında iki tane yeni şarkı yanlış saymadıysam 6 tane yeni enstümental şarkı var.Meraklıları için şarkıların küçük bir bölümü şurdan dinlenebilir:
http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=61201
İki yeni şarkının sözleri ise
Ormanda Kaybolmuş bir yaprak
elleriminin arasına
hapsettiğim ışık
güzel şeyler düşünmeye
çırpınıyor

kalbimi öyle çok
sıkıştırmışım ki
mutluluk içinden
azar azar damlıyor

nasıl bir yokluksa bu
kimseyle dolmuyor
nasıl bir romansa
arasına ne koyduysam solmuyor

sakın
sorma
neden böyle diye

dilim dönmez
bırak dönsün dünya
bensiz...

gitmeye öyle çok alışmışım ki
sevmeyi deneyince
içim hoşçakal diyor

nasıl bir yokluksa bu
kimseyle dolmuyor
nasıl bir romansa
arasına ne koyduysam solmuyor

sakın
sorma
neden böyle diye

dilim dönmez
bırak dönsün dünya
bensiz...

aradığım bir yaprak
ormanda
kaybolmuş
bulamam

okunmadan o yaprak
bitmiyor
bulamam..

Yalnızlık Şarkısı
kahvenin sütüyle acısından kaçarım hayatın
kırılmaz kalpler icat ederken çok temiz kan harcadım
eski bir ceketin cebinde kalmış kelimeler gibi
sanki geçmişi unutmak için bugünü yaşamak yeter mi
yarın daha güzel olacak derken yalan söyleriz değil mi

birkaç damla daha düşse okyanusu taşırır mı
birkaç parça daha kopsa içimden acıtır mı... hayır

kendime uzaktan baksam çok sevmezdim belki de
yalnızlığın tarifi yakından yapılmaz mıydı sence
herşeyi yok saymak için önce kendimi silsem
yağmura yetişmeyen silecekler gibi
onu bile beceremesem bir şey değişir miydi sanki

birkaç damla daha düşse okyanusu taşırır mı
birkaç parça daha kopsa içimden acıtır mı...

Grup redd i gayet başarılı buldum. Gerek mutlu olmak için ve gerekse prensesin uykusu olsun ve açıkçası muzikal rock duruşlarına hayran oldum. soundlarından tavizkar değiller. medyatik asla değiller helal olsun. geçenlerde Haber türk Tv de ropörtajları vardı. gayet başarılı buldum.

Duruşlarını ben de takdir ediyorum adamların, iyi besteleri de var, ama icracılıkları için aynı şeyi söyleyemiyorum. Özellikle vokalleri -hele de lisansüstü düzeyde şan eğitimi olan bir müzisyen olduğu düşünülürse - inanılmayacak kadar sıradan bir rock vokalisti; teknik becerisini ve hakimiyetini rock müzik çerçevesinde kullanamıyor gibi geliyor bana. Aslına bakılırsa diğer enstrümanlardaki müzisyenler de ne yazık ki birer sıradanlık abidesi...

fikirlere saygı duymak gerekir. ancak muzikalite meselesi söz konusu ise grup red bayağı bilgili ve ne yaptıklarını bilen insanlar. hepside üniversiteyi bitirmiş. muzik hakkında ahkam kkesecek kadarda bilgililer.kendi mecralarında sıkıntılı ama kararlı şekilde devam ediyorlar

Redd'i ilk çıktıklarında görmüştüm, çok ilgimi çekmemişti halbüki, 2. albümleri ise türk rock müziğinin en güzel albümlerinden biri kesinlikle. 3üncü double albüm ise güzel şarkıların varlığıyla birlikte, vasat şarkıların çoğunluğuyla beni biraz kendisinden soğuttu. Keşke en iyileri topladığı 11-12 şarkılık tek bir albüm yapsalarmış. Yinede Duman gibi Duman I ve Duman II diye 2 albüm birden piyasa sürüp ikisinide satmaya kalkışmadılar. bu duruşlarıda güzeldi. Duble albümü uygun fiyata aldık. Redd'e göze batmayan ama grubu biraz bayağlaştıran bir durum var. Çoğu şarkıda nakaratları tek bir cümleden oluşuyor. Mesela "dünya yeniden dönüyor", "keyifli bir gün", "sen kendinde ol yeter", "ben böyle güzelim falan filan"... aslında bu şarkılar çok güzel ve melodik ama çoğu şarkıda kullandıkları bu formül onları biraz çabuk tüketilir ve sade hale geliyor. Biraz deneysel şeyler yapabilirler, böyle bir müzik bilgisine sahip olduklarını eğitimlerine bakınca anlıyoruz zaten. Bunun dışında İzmir'de canlı izledim, çok kötüydüler. Üzüldüm, çok sevdiğim bir grubun konserine gidip eğlenemedim. Plastik çiçek ve böcek cd'sini aldım, tatsız bir deneme bence. 4. albümde kendilerini sevdiğimiz yönlerinin ağırlıkta olduğu ama yeni denemelerinde olduğu şeyler güzel olabilir. Hayırlısı...

demekki sound tutmassa tatsızlık olabilir ama konsere yansımaz be arkadaş. çünki hepside enstürmanlarına virtiöz derecesinde deneyim sahibiler. diğer albümleri ruh hallerini yansıtıyor yinede kolay gelsin.