Redd

sevgili necrophiliac
(piyasa dediin nedir ) vs gibi sorularımı sen saldırganlık olarak algılıosan o senin bakış açın halbuki ben gerçekten fikrini sormustum.burdan sadece yazı ile mizacımı nası sekillendiriosunuz bilemiorum ve tebrik ediorum yinede :LOL: sorularınm için saol sende bi sekilde cevaplamışsın...bahsettiğin gruplar olmasaydı simdi redd diye bi grubun albumu olmazdı demişsin ya... sizelere göre rock muziğin önünü o gruplar açtı ama ben sana şöyle birşey söylesem geçmişi ne çabuk unutuyosunuz bende murat kekilli açtı desem hatta ondan da önce haluk levent sebnem ferah özlem tekin
teoman ... populizm yapıosunuz dicem agır ve belkide haksız olucak , populist piyasa anlayısına sahip bir insansın bence desem o da yerinde olmayabilir ne dicem bilemiorum :?: ...kral tv de bir numaraya oynuyodu falan diyosun kurban için . 15 20 günde bir vericek 15 20 bin doları olan herkez kral tv de bir numaraya oynar simdi yemeyin beni allaskına...promosyon için cokta feda edilebilir rakamlar firmalarda satıslardan gelen gelirleri tv lere akıtıyo liste bası yapıo konserden ordan burdan para kazanmak için ..simdi bu tavrımada saldırgan dersin dostum halbuki alakası yok. o dedigim gruplar turkiyede cok zor olan neyi başardı ? ozaman dönem dönem hit olan her tarz bişey mi başarmış oluyor ? arabesk , türk pop , rock muzik , fantazi muzik , nooldu sonra basarısızlıktan mı out oluyolar...bunların hepsi gelip geçici dönemler , aslolan bişey warki o da müzik , ozaman bu bakıs acına göre bundan 1 sene sonra boyle populist düşünen okadar cok arkadas cıkacak ki sizin gibi rock müzik tükenecek cünkü ortalık rock albumlerinden geçilmicek hangi birini dinleyeceksin ?, aradan sıyrılanlar dicen :) ...sıyralamaynlar kötü tü kaka mı olmus olucak? bence hayır hepsinin yaptığı yapacağı işe saygı duyuyorum o ayrı..benim burda tartıştıgım kimin ne kadar populer oldugu degil yapılan iş yapılan müzik naturellik dogallık , elektronik muzikte akustik olabilmek ben buna bakarım... ben album alıp dinliyosam gün gelir kuralı benim gibiler de koyar ..sanıyosunki o dedigim grupları ben hiç dinlemiyorum nefret ediyorum..hayır nefrette etmiyorum ama redd ve benzeri sound da gruplar cıktıkca ROCK muzigi bi kenara bırak muziğin degeri anlasılıcak..kim daha profesyonel onu bende tartısmicam kimsenin böle bi iddası yok benimde yok aynı senin gibi ama sunu bilki bilgim war ...en azından muzik hakkında ... muzikten para kazanıyorum eh birazda piyasa hakkında bilgim war olmasa para kazanamazdım yıllardır.. redd para kazanmak için CAN atıyor da diyemeyiz ama şöle düşünelim , adamlar bi album yapmıs ki yıllar süren bi birliktelik sonunda boyle bi karar verip hiç te acele etmeden yapmıslar tv den takip ettigim kadarıyla , album yapmak inanki zor bi iş degil eger müzisyensen cevren cok sa maliyeti gayet düşürebilirsin kendi bererilerinle birazda parçalanarak o albumu yaparsın ama redd ve benzeri karakterde gruplar eminim parayı albumden kazanmasada(firmalar genelde burdan gelen parayı ya cebe indiriyo yada promosyon klip vs e harcıo firmanın düzgünlüğüne kalmıs) konserden kazanıp bi sekilde bunu bir sonra ki cıkaracakları iş için, album içinde yatırabilicek tipte gruplardır , birazcık takip edince , tv den , roportajlardan ,basından bu tip olusumlar hemen kendini belli eder ve ileriki yıllarda hem muzik adına cok sey yapmıs hemde cok saygın bi sekilde karsımıza cıkmaya devam ederler....istersen bu karakterde albumu olan olmayan albumu cıkabilecek olan grupların listesini mailine atabilirim ...ugrasıp üsenmeden listelerim:p piyasanın kuralını medya belirler diosun organizatorler vs ...parayı pulu gecebilmiş ve gecebilecek bir sürü müzisyen tanıyorum ..sırf kendini ezdirmemek birilerinin esiri kölesi olmamak için album yapmayan yada piyasanın irencliğinden yapamayan bi ton solist grup vs biliyorum ..hangi albumler nası cıkıyo , kime neden yatırım yapılıo bunlarda bilinmeyen seyler degil ....konulardan sapmak istemiyorum cok ta yazdım acıkcası ne yazdııma bile bakmadım aklımdan ne geçiosa yazıorum

silent_guitar demiş ki:
aynen dediğin gibi D_E_R_I_N:zevkler ve renkler...ama sen halen kabullenmiyorsun bizim zevkimizi.necrophiliac'ın dediği gibi savunan neden savunuyor ki bir tek sensin bunu yapan...
piyasa nedir?piyasa şudur:müziğini yaparsın,paranı kazanırsın.ne şekilde yaparsan yap bu işi,ister kendi bildiğini oku istersen de milleti şey etmeye çalış.
o beğenmediğin gruplar bu memlekette rock müziğinin önünü açtı(taklit veya değil)

saygılar...
benim bişe savundugum yok benim fikrim var söylüyorum...savunma ile fikrini beyan etmek cok farklı seyler....necrophillac a yazdıım mesajda o gruoların piyasayı açış olayı ile ilgili seyler yazdım piyasa da ön acmak öle ha diince olcak iş diil ki temeli zaten yıllardır atılan bişeyi onlara sahiplendiriosunuz böle yapmakla
temeli atanlara haksızlık etmiş olmuyomusunuz ? görüşürüz...

D_E_R_I_N demiş ki:
bahsettiğin gruplar olmasaydı simdi redd diye bi grubun albumu olmazdı demişsin ya... sizelere göre rock muziğin önünü o gruplar açtı ama ben sana şöyle birşey söylesem geçmişi ne çabuk unutuyosunuz bende murat kekilli açtı desem hatta ondan da önce haluk levent sebnem ferah özlem tekin teoman ...

aslında benim bahsettiğim tam anlamıyla rock'dı.yani pop-rock,pop-ska gibi tarzlar değil anlayacağın.ona bakarsan teoman,murat kekilli,murat göğebakan,haluk levent v.s'den önce cem karaca,barış manço gibi üstadlar var.benim anlatmak istediğim günümüzün popüler rock müziği.redd'i tam anlamıyla rock kategorisine sokmak bana biraz itici geliyor,o zaman pilli bebek'i nereye koyacağız?hard-rockcılar grubuna mı?

sevgiler...görüşelim... ;)

D_E_R_I_N: yani sana artık diyecek bir şeyim yok.Çünkü tartışma iktidar mücadelesi,sidik yarışı gibi bir hal aldı.
benim takıldığım nokta ilk mesajında..saldırganlık dediğim şey senin profesyonellik konusunda yaklaşımındı.Ve bence Redd henüz tam anlamıyla profesyonel değil...
özlem tekin,teoman,haluk levent,murat kekilli..
şimdi bunlara işin önünü açtı demek hem doğry hem yanlış olur..
Murat kekilli zaten tek atımlı bir prpjeydi ve bitti.
Özlem tekin ile şebnem ferah anladığım kadarıyla volvox günlerinden kalma bir çekişme içerisinde..ki özlem tekin bence bitti..
şebnem ferah'ta çok iyi sayılmaz.Haluk levent ise bu ülkede takdir edilesi bir iş yaptı.Rock soundunu istanbul-ankara nın dışına taşıdı hakkariye kadar götürdü..İnsanlar biraz cahilce olsa da kafa sallamanın ne demek olduğunu öğrendi.Ha bence bunlaın hiçbiri mor ve ötesi,kurban gibi grupların önünü açmadı.Bu benim fikrim..
bir de şu nokta da bir şey belirtmek istiyorum..Bu ülkede şu anda ROCK müizk yapan grup ya da şahıs sayısı 10 taneyi geçmez.Ne Redd,Ne MVÖ ne de Kurban benim rock anlayışım değil.O yüzden elimden geldiğince türk rock tabirini kullanmaya çalışırım.
Eğer köklerden eskilerden bahsedeceksek bana Whisky'den,Yavuz Çetin'den bahsedin..Bir de albüm yapmayan piyasa olmayan gruplara artık ben inanmıyorum.Bazı şahıslar bu şekilde ancak kendisini avutur..
tabi samimi olanlar vardır ama kaç tane..
Sende bilgili bir insansın,bende senin gibi müzik ile değil de organizasyon vs gibi şeylerle para kazanmaya çalışıyorum ve eski yeni ne çıkarsa berbat grupların demoları da dahil olmak üzere hepsine ulaşmaya çalışıyorum..Yaklaşık 4 yıldır sürekli bu tip müziklerle ve gruplarla karşılaştığım için artık sıkıldım ve türkiye'ye ilişkin bu müizk konusunda kesinlikle hiçbir olumlu öngörüye sahip değilim.Senin de dediğin gibi şu sıralar albüm yapan isimlerin hepsi 5 yıl sonra hatırlanmayacak.Zaten piyasanın hareketli olmasının tek nedeni de 3-4 tane firmanın inanılmaz prmosyon çalışması.Bu firmaları da tebrik etmek lazım.En başta da Fil Yapım'ı..

şu an bu ülkede merak ettiğim gruplar Suitcase ve Soul Stuff gibi isimler..Mat ve Catwalk gibi grupları da bunların arasında sayabiliriz..
Mat veSuitcase yakında albüm yapacak onları da bu sayede görmüş olucaz..
Beklemek ve görmek en iyisi..
Redd grubunun forum sayfalarını da boş yere meşgul etmemeiş oluruz bu sayede..
Grupların listesini de en kısa zamanda özel mesaj ile gönderirsen çok sevinirim...
Umarım redd grubu da daha fazla canlı performansa çıkar..Albüm çıktı ama hala konser haberleri alamıyoruz.Studio Live oldu ama ankara ya bekleriz..

Redd bugün 17:00'de SHOW radyo
Cumartesi 23:30'da CNNTÜRK Frekans
Ve yine Cumartesi Kanal D de ZAGA da ise canlı yayında. Merak edenler izleyebilir,dinleyebilir, soru sorabilir vs vs

girip iki şey yazayım dedim, çok derin mevzular var sanırım, boğuldum..
neyse.. sevdim ben şarkıyı, diğerleri nasıldır bilmiyorum?! müzik, teknik, karakter vs vs..... bir yana da; sözleri çok anlamlı geldi bana! eh kulağı da tırmalamıyor...

bilmem olabilir:)cadıcım iisindir inşallah özlettin kendini.ama bende heyecanı hissettim nede olsa yeniler...ama çok yerde görmememiz onların coolluğundanmı kaynaklanıyo acaba bende yeni bakış açısı katayım olaya:p:)

o kadar kötü değiller bence ama sanki biraz zamana ihtiyaçları var gibi geldi bana. solist biraz donuk, kasıyo kendini. dağılmazlarsa birkaç sene sonra kıvama gelirler diye düşünüyorum.

Geri