Redd

anarchist demiş ki:
Genel anlamda çıkış parçası olarak seçilen çalışmaların albümün genel konsepti hakkında bilgi vermesinden yana bir görüşe sahip olduğumdan kaynaklanıyor sanırım bu tutumum.

Bana göre anarchist ve yener' in albüm ya da grup hakkındaki yorumları birbirini tamamlamış...Albümün iyi diyebileceğimiz parçası "Mutlu Olmak İçin" dir...Parçaların sözlerini beğenmediğim ve grubun biraz daha zamana ihtiyacı olduğu konularında arkadaşlarla hemfikirim...
Başarılar..Saygılar...

arkadaslar sıtedeki sarkı sozlerının ustundeki resimler çok hoş olmuş farkettınızmı ama çok kuçukler
bende sadece mutlu olmak içini dinleyebildim ama hoş olduğunu dusunuyorum ne çok iyi ne de çok kotu insallah ileride daha basarılı olurlar

yener demiş ki:
albümün en iyi parçası redd grubunun çıkış parçası olan 'mutlu olmak için' dir.bu şarkı dışında pek dinlenebilecek bir şarkı yok.özellikle ben şarkılarda müzikten ziyade sözleri beğenmedim.
sen albumu almadın heralde ? hepsi birbirinden farklı birbirinden güzel
mutlu olmak için dışında dinlenebilicek şarkı yok nası bi yaklasımdır bu ya..gölge etme başka ihsan istemem ........

D_E_R_I_N demiş ki:
yener demiş ki:
albümün en iyi parçası redd grubunun çıkış parçası olan 'mutlu olmak için' dir.bu şarkı dışında pek dinlenebilecek bir şarkı yok.özellikle ben şarkılarda müzikten ziyade sözleri beğenmedim.
sen albumu almadın heralde ? hepsi birbirinden farklı birbirinden güzel
mutlu olmak için dışında dinlenebilicek şarkı yok nası bi yaklasımdır bu ya..gölge etme başka ihsan istemem ........

ben asla almadığım bir albüm hakkında yorum yapmam.'mutlu olmak için' benim albümde tek beğendiğim parçadır.bu benim kendi görüşüm,ister katılırsın ister katılmazsın.sen beğeniyor ve seviyor olabilirsin bunada saygım var fakat herkes seninle hem fikir olmak zorunda da değildir.bu yüzden başka insanlardan gelecek eleştirilerede açık olmak gerekir.

sen kesin bi dille mutlu olmak için sarkısı güzel digerleri tü kaka dersen ben senin zevkinide renginide tartışırım kusura bakma..burda kimse kriter degil nacizhane fikrini sölersin eyvallah kabul de , her fırsatta negatif yaparsan ve bunu gozumuze soka soka yaparsan zevki rengi tartısırım arkadasım..

D_E_R_I_N demiş ki:
sen kesin bi dille mutlu olmak için sarkısı güzel digerleri tü kaka dersen ben senin zevkinide renginide tartışırım kusura bakma..burda kimse kriter degil nacizhane fikrini sölersin eyvallah kabul de , her fırsatta negatif yaparsan ve bunu gozumuze soka soka yaparsan zevki rengi tartısırım arkadasım..
Yener'i savunmak asla bana düşmez kendisi son derece düzeyli ve asla başka yollara sapmadan açıklamalarını yapıyor.

Ama genel olarak bişey varki bu sitede gördüğüm en olumlu yaklaşıma sahip insanlardan yener ben redd ile ilgili yorumunda bir aşırılık ve karalama görmüyorum tamamen kendi görüşü olduğunu ifade ederek yazmış kimi katılır kimi katılmaz ben redd in çıkış parçasını sevdim ama albümü dinlemedim ..... :roll:

arkadaşlar elbetteki herkes bir konuda hemfikir olacak değil.Ancak ben İstanbul ve İzmir'de ki arkadaşlara diyorum ki bence 15'i İstanbul ve 16'sı İzmir'de ki konserleri gelip bir izleyin.Daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz bundan sonra...

metalangel demiş ki:
son zamanların en kötü grubu direc-t ile birlikte.

bu tarz yazılar beni epey düşündürüyor. bunu bir yorum olarak değerlendirmeye almak mümkün mü? yani bu ve ya tam tersi muhteşem yorumları... ikiside bence -tabii kötü olanın yeri ayrı- yorum değil.

burada, yani türk rock forumunda toplanmış bir avuç rock sever insanların, bu fanatik, yıkıcı, yağlayıcı, itiş kakış tartışmasını bir oturup düşünelim.

herhalde hande yener, serdar ortaç, doğuş, çelik, hilal cebeci ve gülben ergen'i dinlemekten büyük haz alan arkadaşlar bunlar.

ne kadar ayıp ne kadar küçük düşürücü, ezikliğin koca bir aynası olduğunun bilincincen uzak, kompleksli ve düşüncesiz davranışlar bunlar.

biz daha birbirimize kenetlenemeden, her çıkana, sebebi bilinmez bir agresiflik ile saldıracaksak, reçetemize tuğba ekinci ve yukarıda saydığım kutsal sanatçıların yazılacağını bilmemiz ve buna razı olmamız gerekir.

dünyada bu işi yapıp korkunç paralar kazanan insanların aksine, türkiye'de büyük bir kalp ve özveri gerektiren ve daha yeni yeni sevildiği dinleyicisi olduğu düşünülen rock müziğin çıkışını kendi ellerimizle batırmak nasıl tarif edilebilir anlatın bana?

beğenip beğenmemek kesinlikle sorun değildir. sorun saygıdır. saygısız olan düşüncesiz olan, ortaya attığı tezi izah dahi edemeden ilkokul cümleleri ile ifade etmenin, bu safsatayı gereğinden fazla ciddiye alıp cevap vermek de "bir deli kuyuya taş atmış bilmem kaç akıllı çıkaramamış" manzarasından öte değildir.

Yorum yaparken, yazarken kendi düzeyinizi de belli ettiğinizi unutmayın.

Bilemediğiniz milyarlarca ayrıntıyı düşünmeden, "acaba gülben ergen türkiye'sinde rock müziğe prodüktörler, plak şirketleri nasıl yaklaşıyor" diye kendine sormadan. teke zortlatmak ile nereye varabileceğimizi bir tartalım.

Rock müzik seven dinleyen insan, belirli bir zevk ve zekaya sahip insandır. "bana yazdığı mesajları okumadan atacakmıııııııış" gibi parçalara ellerini havaya kaldırmayan "dıptıs" duydu mu oynamayan insandır.

Müziği seçen, dinlemesini bilen insandır.

Dolayısı ile; buraya girip bir yorum yaparken bunun insanın kendi egolarının tetiklediği bir zayıflık hareketi mi, yoksa yorumu yaptığı gruba yol gösterebilecek, onların da akıllarına yatabilecek bir düşünce mi olacağına karar vermek lazımdır.

Biz bir avuç insanız. birbirimizi tutamıyorsak yazıklar olsun bize.

ben albümü aldım ve beğendim..albümdeki en kötü şarkı mutlu olmak için dir..keyifli bir gün isimli şarkıyı çok beğendim..albümdeki üçünçü şarkı da güzel..genel olarak albüm güzel..solistteki ses sağlam..operacıymış galiba..sesini iyi kullanıyor yani..keyifli bir albüm..

bence gayet güzel bir grup.Yani bir grubu sevmem için sert olması gerekmiyor.Sözlerde çok önemli ki şu söz beni ciddi anlamda bağladı Artık bildiğim bir şey vardı,acıydı dünyanın diğer adı...Sizce nasıl??

ben bu grubun "sound"unu beğenmedim.cok hafif geliyo galiba. yukardaki arkadaş soylemiş katılıyorum ayrıca :"muziği sevmem icin illa da ağır olması lazım değil" diye.ama bu gruba bi turlu ısınamadım.cok da ısınmaya calışmamıştım zaten. cok iyi değiller kanımca.

f205 demiş ki:
metalangel demiş ki:
son zamanların en kötü grubu direc-t ile birlikte.

bu tarz yazılar beni epey düşündürüyor. bunu bir yorum olarak değerlendirmeye almak mümkün mü? yani bu ve ya tam tersi muhteşem yorumları... ikiside bence -tabii kötü olanın yeri ayrı- yorum değil.

burada, yani türk rock forumunda toplanmış bir avuç rock sever insanların, bu fanatik, yıkıcı, yağlayıcı, itiş kakış tartışmasını bir oturup düşünelim.

herhalde hande yener, serdar ortaç, doğuş, çelik, hilal cebeci ve gülben ergen'i dinlemekten büyük haz alan arkadaşlar bunlar.

ne kadar ayıp ne kadar küçük düşürücü, ezikliğin koca bir aynası olduğunun bilincincen uzak, kompleksli ve düşüncesiz davranışlar bunlar.

biz daha birbirimize kenetlenemeden, her çıkana, sebebi bilinmez bir agresiflik ile saldıracaksak, reçetemize tuğba ekinci ve yukarıda saydığım kutsal sanatçıların yazılacağını bilmemiz ve buna razı olmamız gerekir.

dünyada bu işi yapıp korkunç paralar kazanan insanların aksine, türkiye'de büyük bir kalp ve özveri gerektiren ve daha yeni yeni sevildiği dinleyicisi olduğu düşünülen rock müziğin çıkışını kendi ellerimizle batırmak nasıl tarif edilebilir anlatın bana?

beğenip beğenmemek kesinlikle sorun değildir. sorun saygıdır. saygısız olan düşüncesiz olan, ortaya attığı tezi izah dahi edemeden ilkokul cümleleri ile ifade etmenin, bu safsatayı gereğinden fazla ciddiye alıp cevap vermek de "bir deli kuyuya taş atmış bilmem kaç akıllı çıkaramamış" manzarasından öte değildir.

Yorum yaparken, yazarken kendi düzeyinizi de belli ettiğinizi unutmayın.

Bilemediğiniz milyarlarca ayrıntıyı düşünmeden, "acaba gülben ergen türkiye'sinde rock müziğe prodüktörler, plak şirketleri nasıl yaklaşıyor" diye kendine sormadan. teke zortlatmak ile nereye varabileceğimizi bir tartalım.

Rock müzik seven dinleyen insan, belirli bir zevk ve zekaya sahip insandır. "bana yazdığı mesajları okumadan atacakmıııııııış" gibi parçalara ellerini havaya kaldırmayan "dıptıs" duydu mu oynamayan insandır.

Müziği seçen, dinlemesini bilen insandır.

Dolayısı ile; buraya girip bir yorum yaparken bunun insanın kendi egolarının tetiklediği bir zayıflık hareketi mi, yoksa yorumu yaptığı gruba yol gösterebilecek, onların da akıllarına yatabilecek bir düşünce mi olacağına karar vermek lazımdır.

Biz bir avuç insanız. birbirimizi tutamıyorsak yazıklar olsun bize.

Ne kadar güzel yazmışsın f205 duygularıma tercüman olmuşsun bu tarz yıkıcı ve karalayıcı yazan kişileri anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum
insanları karalamak çamur atmak b ukadar kolaymı ve bu tarz hareketlerin rockerlıkla ve onun duruşuyla yakından uzaktan alakası varmı bende sormak istiyorum? son bir -iki yıldır kulaklarımızın pası yeni çıkan ve önceden beri bunu yapan pek çok rock sanatçıları ve gurupları sayesinde silindi bunu göz ardı etmeyelim lütfen..

''mutlu olmak için'' adlı şarkılarını dinledim ne var ki pek hoşuma gitmedi.bu devirde özgün yapıt yaratmak gerçekten çok zor.albumde bir şarkı hoşmuş diye de bir album kesinlikle almam alırsam pop albumu yapanların bir şarkısı sayesinde tum albumu satması konumuna gelir.
@sootsayer----fena sozler değil doğrusu....

Geri