Haluk Levent

yaşadığımız sıkıntılardan biri bu deilmi zaten. Haluk Leventin dinleyici kitleisnin tabana yatay olarak çok geniş olması. Haluk Levent sesini büyük kitlelere duyuruyor ama o kitleler ne anlıyor.

Bunu aşmak için Haluk Levent kendi solo albümlerinde o büyük kitleye hitap edecek Dağlarmı Yollarmı, Zor Aşk, Aşkın Mapushane gibi şarkıları soylemeli.

Ayrıca birde grubu olmalı. Bu gruptaki elemanların kendisini etkilemesine izin vermeli. O grupla gerçek anlamda piyasa kaygısı olmadan kendi kendini sansürlemeden istediğini yapmalı.

sanırım göktuğun gitar çalışı konusunda keskin ayrımlar var ve oluşmaya devam ediyor.

ben bu konuda notrım. göktuğun çaldığı gitarı beğenenler bence çoğunlukta.

bu arada aldığım istihbarat beni zor duruma düşürdü. edindiğim bilgiye göre karadır kaşların şarkısının giriş bölümünde hip-hop vardı. ve çalışmalar devam ediyordu.

ama albüm baskıya girmeden önce son anda haluk bey bu fikirden vazgeçmiş görünüyor. olan bana oldu.

çizdik karizmayı

dün metallicanın 88 yılında çıkardığı and justice for all albümündeki harvester of sorrow şarkısını dinledim.şarkının girişi haluk'un uçak(kaçış)parçasının girişini andırıyo.haluk kaçışı bestelerken o şarkıdan mı esinlendi ki acaba?dinleyin sizde benzeteceksiniz

Haluk Levent'in bütün söylediği şarkıları severek dinledim ve dinlerim de.Bundan sonrada Haluk abime ne sölese yakışır diyorum ve yeni albümünü dört gözle bekliyorum... :dans

dün metallicanın 88 yılında çıkardığı and justice for all albümündeki harvester of sorrow şarkısını dinledim.şarkının girişi haluk'un uçak(kaçış)parçasının girişini andırıyo.haluk kaçışı bestelerken o şarkıdan mı esinlendi ki acaba?dinleyin sizde benzeteceksiniz
............

senin bahsettiğin bu durumu bir zamanlar sitede bir çok kez tartışmaya açtılar ve sonuçtada o şarkıdan esinlenme olduğu söylendi. tam o şarkıyı dinlemedim ama o şarkıyla müziğinin benzerliğinden baya bahsedilmiş ve bir çok şey söylenmişti bu konuda.

ressamcaglar demiş ki:
bu arada aldığım istihbarat beni zor duruma düşürdü. edindiğim bilgiye göre karadır kaşların şarkısının giriş bölümünde hip-hop vardı. ve çalışmalar devam ediyordu.

ama albüm baskıya girmeden önce son anda haluk bey bu fikirden vazgeçmiş görünüyor. olan bana oldu.

çizdik karizmayı

eee kardeş

sen de bilip bilmeden konuşmayacan. böyle küçük düşersin sonra

sen de bilip bilmeden konuşmayacan. böyle küçük düşersin sonra
....

demi yane:=))

çalışmalar hala devam ediyo yani? eee albüm daha hazırlanmadı mı ki? mart ayında çıkıyodu hani sözde ne oldu? nisan ın 10 u oldu ama hala gene ses seda yok.

obez_doktor demiş ki:
............

senin bahsettiğin bu durumu bir zamanlar sitede bir çok kez tartışmaya açtılar ve sonuçtada o şarkıdan esinlenme olduğu söylendi. tam o şarkıyı dinlemedim ama o şarkıyla müziğinin benzerliğinden baya bahsedilmiş ve bir çok şey söylenmişti bu konuda.
demekki tek benzeten ben diilmişim.doğruluk payı var o zaman söylediğine göre

bir çok parça birbirine benziyor arkadaşlar birbirine benzetmeye kalktıktan sonra..esinlenme olabilir...Genelde sadece farketmeden bestelerken alındığı kanısındayım...kulak dolgunluğu sebebiyle...

demekki tek benzeten ben diilmişim.doğruluk payı var o zaman söylediğine göre
........

evet var dostum.

bu durum sitede bir süre önce baya bir tartışılmıştı. hl de bu konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı yanlış hatırlamıyosam. eehh sağolsun site sahibi elemanda biras ortalığı karıştırmıştı ozaman:=)) parçanın şarkı sözleri bile aynı diyerekten ortam baya gerilmişti.

Geri