Sahte Gitarlar

Çöp

okJrRq.png

Gibson Les Paul 2005 Nashville Üretim - En Uygun Gibson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 471377140

Vallahi güzel benzetmişler normalde kasa da bariz konumlanma hataları olurdu ama bunda göremedim(belki uzun süredir ilgilenmediğimden gözlerim aşinalığını yitirmiştir) Yine de çakma olduğuna adım kadar eminim. Öncelikle seri no vermek istememesinden anlaşılabilir (birkaç fotoğrafta dikkatli bakarsanız seri no ların çakmalardaki gibi kazındığını görebilirsiniz). İkinci olarak sedef işçiliğinin dandikliğinden de anlayabilirsiniz kesinlikle sedef demeye bin şahit ister (Sadece klavye değil headstock da aynı şekilde.). Köprü de orjinalinden biraz geri de konuşlanmış gibi duruyor. Pickguard da değişmediyse custom modellerinin hepsinde binding mevcut olması lazım. Bu arada pickguard'ın üstündeki o sticker zaten aliexpress gitarlarının büyük çoğunluğunda var satarken resimlerde bile öyle koyuyorlar ( Tabi ki çakma olduğunu göstermez ama alacağınız gitarda görürseniz bir kez daha inceleyin gitarı.) Ayrıca fabrika üretimi custom bb3 leri bigsby ile göremedim, satıcı büyük ihtimal sıfır olduğunu iddia edecek buradan da anlayabilrsiniz.

Vallahi güzel benzetmişler normalde kasa da bariz konumlanma hataları olurdu ama bunda göremedim(belki uzun süredir ilgilenmediğimden gözlerim aşinalığını yitirmiştir) Yine de çakma olduğuna adım kadar eminim. Öncelikle seri no vermek istememesinden anlaşılabilir (birkaç fotoğrafta dikkatli bakarsanız seri no ların çakmalardaki gibi kazındığını görebilirsiniz). İkinci olarak sedef işçiliğinin dandikliğinden de anlayabilirsiniz kesinlikle sedef demeye bin şahit ister (Sadece klavye değil headstock da aynı şekilde.). Köprü de orjinalinden biraz geri de konuşlanmış gibi duruyor. Pickguard da değişmediyse custom modellerinin hepsinde binding mevcut olması lazım. Bu arada pickguard'ın üstündeki o sticker zaten aliexpress gitarlarının büyük çoğunluğunda var satarken resimlerde bile öyle koyuyorlar ( Tabi ki çakma olduğunu göstermez ama alacağınız gitarda görürseniz bir kez daha inceleyin gitarı.) Ayrıca fabrika üretimi custom bb3 leri bigsby ile göremedim, satıcı büyük ihtimal sıfır olduğunu iddia edecek buradan da anlayabilrsiniz.
Zaten amerikadan hediye geldi piyasası 15 ben 3 e veriyorum deyince bir ünlem oluyor :)

Ayrıca sahte Gibson Les Paul'lerde kalın vidalı bridge kullanılıyor, Epiphone yada Kore gitarlardaki gibi, normalde ince vidalı Abr1 olması gerekiyor.

gibson-comparisons4.jpg

Şu adreste önemli noktalara güzelce değinmişler.
http://spotlight.samash.com/a-guide...-paul-fender-stratocaster-and-ibanez-guitars/
Bir sürü püf nokta var ama bazen iyi yapıyorlar. Mesela headstock kanat açıklığı, lazy cutaway denilen cutaway'in aşağıda kalması olayu, switch'in doğru konumlandırılamaması felan gibi ancak belki de uzun süredir sahte gitar incelemediğim için iyi yapmışlar gibi geldi göremedim yani kusurları.

Classic player 50s strat'in koprusu American standard'lardaki gibi iki vidali (classic series kopru vintage stil 6 vidali),
fretler medium jumbo, radius 9.5 inch (classic series fretler vintage -ince ve alcak, radius 7.25 inch), akort kulakciklari vintage stil ve kilitli (classic series kulakciklar vintage stil ama kilitli degil).

Geri