Sahte Gitarlar

Arkadaşlar selam, geçenlerde Meksika Fender Strat Aldım 2013 yılına ait.İlk baktığımda orjinal gözüküyordu ve adam orjinalliğine ben kefilim diyince (adam çakal çukal değildi) bende satın aldım 2450 liraya.
Ama orada da bir kuşku düşmüştü biraz hafif gelmişti gitar benim les pauluma göre bana ama daha önce Alder bir meksika yada fender türevlerini incelememiştim.Şimdi Fender sitesinde seri numarasını sorgulattığımda çıkıyor ama gövdesi farklı bir renkte çıkıyor.Sizce bir hata ihtimali varmı yoksa bu adam gövdeyi değiştirip ,Meksika sapı takmış olabilir mi ? yoksa tamamen hata olma ihtimali varmı?
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim
Fender'in sitesinde seri numarasi ile arattiginizda cikan fotograftaki govde rengi farkli ise govde boyanmis ya da degismis olabilir. Gitar cok eski olmadigi (2013) icin ikinci ihtimal bence daha yuksek. Sapi govdeden ayirip govdenin icindeki tarihe bakmaniz gerekecek emin olmak icin. Ya da buraya govdenin detayli fotograflarini koyun yardimci olmaya calisalim.

Fender'in sitesinde seri numarasi ile arattiginizda cikan fotograftaki govde rengi farkli ise govde boyanmis ya da degismis olabilir. Gitar cok eski olmadigi (2013) icin ikinci ihtimal bence daha yuksek. Sapi govdeden ayirip govdenin icindeki tarihe bakmaniz gerekecek emin olmak icin. Ya da buraya govdenin detayli fotograflarini koyun yardimci olmaya calisalim.
Teşekkürler yanıtınız için, gitarı sapından ayırdığımda hiçbir şekilde bir numara yada ibare bulunmuyordu. Renklerini karşılaştırdım diğer meksika gitarlarla ama hiçbir fark göremedim.Acemi olduğum için eve gittiğimde nereleri sökmem gerekiyor söyler misiniz ?

pickguardin altina baktiniz mi? cnc delikleri olmasi lazim parmak ucu buyuklugunde. 3 adet yan yana
MIM3.jpg

Tarih numara gibi yazilar ve stickerler genellikle sap cebinde ve manyetik yuvalari icinde oluyor. Sizinkinde yoksa bu kotuye isaret. Ayrica gutar'in dedigi gibi ekledigi fotografta gorulen pickguard'in altina denk gelen kisimda CNC delikleri olmasi lazim Mexico Fender govdelerde. Isterseniz oncelikli olarak pickguard'i sokup onun altindaki kisima bakin. Daha sonra gerekli olursa sapi govdeye baglayan 4 vidayi sokmeniz gerekecek sap cebine bakmak icin...

Arkadaşlar kusura bakmayın resimlerin altına nasıl yazı yazılır bulamadım bu arada sapı geçen ayırdığımda belki biraz kötü takmış olabilirim bilmiyorum

WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.41.jpeg
WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.41.jpeg
WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.40.jpeg

Dosyalar

• WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.40(1).jpeg
    WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.40(1).jpeg
    109 KB · Gösterim: 303
  • WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.41(1).jpeg
    WhatsApp Image 2018-10-19 at 19.55.41(1).jpeg
    140 KB · Gösterim: 306
Govde sap cebinin fotografi var mi? Gonderdiginiz fotograflardan ben Fender MIM govdesi oldugunu dusunmuyorum. CNC delikleri yok. Govde rengi de degisik geldi; Fender MIM sunburst rengine benzemiyor bence. Varsa sapin da fotograflarini koyun (seri numarasinin da gozuktugu) ona da bakalim...

Son düzenleme:
Cok buyuk ihtimalle Squier affinity govdesi.Govdenin uzerinde veneer var gibi duruyor.Saddle lar kesinlikle Fender degil.Puruzlu ve ozensiz cavity isciligi.

Son düzenleme:
%99 diyelim.Fender degil.Topraklamasi ve cavitydeki boya benim elime gecen Affinitylere cok benziyor.Zaten Fenderlere gore yaklasik 1 kg daha hafiftirler.Siz de hafifliginden suphelenmissiniz zaten.Govdenin uzerinde veneer kaplama var, Fenderlerde olmaz.Bridge ve saddle lar Fender degil.

Geri