Sahte Gitarlar

Gitar 2015 Gibson Les Paul Traditional ve orijinal. Trussrod kapağını değiştirmiştir. O yıl üretilen Traditionallarda Les Paul 100 logosu var headstockta. Çakma değil bu gitar. Headstock, renk ve maple cape dikkatli bakınız.Replika gitarları hep hatalı yaparlar.
Söz konusu gitar sahte değil. Hologram dediğiniz şey Tombow uçların üstündekinden hallice bir sticker. Çıkartması gayet kolay. Siz çıkarmasanız bile çalma sıklığınıza göre bir kaç sene içinde kendiliğinden ayrılmaya başlıyor.
Ben hologramı cila altında zannediyordum. Teşekkürler @Dog The Bounty Hunter ..

Bu modelde perde yanlarında binding de yok o zaman.. (?)

Neck pocket fotolarıni falan istedigimde de internetten bişiler çekmiş gondermiş. Baya baya dolandırıci bu adam.

Dosyalar

• 20190117_180550.jpg
    20190117_180550.jpg
    326.7 KB · Gösterim: 706

Daha önce de konuşulmuş forumda, yeniden piyasada. Zaten sahibi de American demiyor, Amrecian (Urduca'da aslına çok yakın özellikler ve ton kalitesine sahip taklit strat gitarlar için söylenen bir tabir) diyor. 😊

Gitar değil ama, hepsiburada üzerinden akademi müzik adlı mağazadan daddario ej45 klasik gitar telleri almıştım birkaç hafta önce.
Bildiğiniz gibi karton bir kaplamada geliyor teller. İlginç bir şekilde içteki naylonda tel boyutunda bir delik vardı. Yine aynı naylon paketteki Daddario yazısı silik silikti-yazıcının mürekkebi bitince olduğu gibi. Ve üzerindeki kodu sorguladığımda da, bu kod daha önce sorgulandı - ürününüz sahte olabilir diye uyarı verdi site. Tel alacak arkadaşların aklında olsun, boş yere 1 hafta uğraştırdılar.

Aynı gitarı bir kaç gün önce letgodan biri 1000 TL'ye satıyordu. Replika olduğunu söylemişti son fotoda göründüğü gibi. Şu anda sarı sitede cafcaflı anlatımla yeni bir ilan mevcut. Epiphoneların bile replikası mı olur? Burgu dizilimi hatalı olması dikkatimi çekmişti.

Screenshot_20190319-102852-01.jpeg
Screenshot_20190319-102911.jpg
Screenshot_20190319-102226.jpg
Screenshot_20190319-102250.jpg

Gitar Fender mexico strat degil ama ilan ilk acildiginda ilan o sekilde yazilmisti. Daha sonra fiyati asagi cekilmis ve "gitar luitherde fender replikası yapılmış squier bullet strattır" ibaresi eklenmis...

Geri