Sahte Gitarlar

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda mastodon tarafından 12 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

 1. The_Nebula bunu beğendi.
 2. Biraz alakasiz bir yer ama ben hd500 line6 almayi planliyorum da bunu denerken nelere dikkat etmeliyim ariza vs. var mi diye?
   
 3. Pedallar & Prosesörler (hangisini Alsam Başlığı)

  Hd serisi kullanmış biriyle gidin. Kendi adıma çoğu özelliği zamanla keşfettim. Ama genelde prosesorlerde kolay kolay anlaşılmayacak arıza olmuyor.
   
  chadkroeger bunu beğendi.
 4. cce

  cce

  Sahte imiş.manyetiklerin yakın fotoğraflarını da yollayınca oradan da belli oldu.manyetikler sarı vidalı.
   
 5. Seri numarasının yazılışını bırakın kendisine baksanız bile anlarsınız çünkü signature gitarlar normal seride olmazlar. Genellikle sanatçını ismi kodlanır ZW 001 veya SL 026 gibi.
   
 6. cce

  cce

 7. The_Nebula bunu beğendi.
 8. Vallahi güzel benzetmişler normalde kasa da bariz konumlanma hataları olurdu ama bunda göremedim(belki uzun süredir ilgilenmediğimden gözlerim aşinalığını yitirmiştir) Yine de çakma olduğuna adım kadar eminim. Öncelikle seri no vermek istememesinden anlaşılabilir (birkaç fotoğrafta dikkatli bakarsanız seri no ların çakmalardaki gibi kazındığını görebilirsiniz). İkinci olarak sedef işçiliğinin dandikliğinden de anlayabilirsiniz kesinlikle sedef demeye bin şahit ister (Sadece klavye değil headstock da aynı şekilde.). Köprü de orjinalinden biraz geri de konuşlanmış gibi duruyor. Pickguard da değişmediyse custom modellerinin hepsinde binding mevcut olması lazım. Bu arada pickguard'ın üstündeki o sticker zaten aliexpress gitarlarının büyük çoğunluğunda var satarken resimlerde bile öyle koyuyorlar ( Tabi ki çakma olduğunu göstermez ama alacağınız gitarda görürseniz bir kez daha inceleyin gitarı.) Ayrıca fabrika üretimi custom bb3 leri bigsby ile göremedim, satıcı büyük ihtimal sıfır olduğunu iddia edecek buradan da anlayabilrsiniz.
   
  The_Nebula ve gretschci bunu beğendi.
 9. Bu arada sitede şunu buldum
  • Ebony fingerboard with mother-of-pearl split-diamond inlays
  Klavye abanoz diyor ancak ilandaki gül.
   
 10. Zaten amerikadan hediye geldi piyasası 15 ben 3 e veriyorum deyince bir ünlem oluyor :)
   
 11. The_Nebula bunu beğendi.
 12. The_Nebula ve berdin123 bunu beğendi.
 13. Bir sürü püf nokta var ama bazen iyi yapıyorlar. Mesela headstock kanat açıklığı, lazy cutaway denilen cutaway'in aşağıda kalması olayu, switch'in doğru konumlandırılamaması felan gibi ancak belki de uzun süredir sahte gitar incelemediğim için iyi yapmışlar gibi geldi göremedim yani kusurları.
   
 14. Trcustompaints bunu beğendi.
 15. hepsini silmis, sanirim sikyet ettiler.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş