Sahte Gitarlar

BRUH
Fender stratocaster american
İlan No: 843493303

şimdide başka bir isimle aynı gitarı 11 bine koydu reis

fender gitar made in U.S.A.
İlan No: 843490270

şimdide başka bir isimle aynı gitarı 11 bine koydu reis

fender gitar made in U.S.A.
İlan No: 843490270

İlan açıklamasından belli bir dalavere olduğu. Bu ilanı paylaşan kişi ya da kişiler sadece gitarı denemek için giden biri için bile sıkıntı yaratabilir.

Bu ilandaki Gibson LP Standart sahte olabilir mi?
Özelikle gövdesindeki damarlar teller ile paralel gidiyor, genelde tellere dik gider.
Yada tribute gibi düşük bir modellerde olabiliyor ama onlardada Gibson yazısı sarı boyadan oluyor buradaki sedef gibson.

Supheli bir durum degil. Butun Gibson'larda (Standard'lar da dahil) flame maple top kullanilmiyor. Bazilari bu sekilde oluyor.
Gitarin bu ve diger butun ozelliklerini degerlendirdiginizde suphe duyulacak hic bir sey yok. Bu gitar gercek bir Gibson Les Paul Standard.
Supheli bir durum degil. Internetde 2006-2008 Gibson Les Paul Standard fotolarina bakin govdesinde buna benzer damarlari olan bir cok Gibson goreceksiniz.

O gitar sahte olsaymış, Gibson adına daha hayırlı olurmuş. Flame maple izleri barındıran ama tam anlamıyla flame maple olmayan ağaç kullanmak, kafa için open book tatavası yapıp gövde kapağını bu kadar "da" eşleştirememek gerçekten üstün başarı.

Son düzenleme:
Bunu anlamadım. Beğenirsiniz veya begenmezsiniz o ayrı da LP'ler ayrıca belirtilmedikçe flame garantisi ile gelmiyor ki? Bu da işte plain top bir LP. 🤷‍♂️
Hocam bana yazdığınızı varsayıyorum. Benim dediğim flame maple desek tam anlamıyla değil, plain top desek saçma bir kapak eşleştirmesi idi. PRS'i de bu konuda eleştirebilirim. 3-4000 dolarlık gitarların kapak birleşimi bu kadar özensiz olmamalı.

Hocam bana yazdığınızı varsayıyorum. Benim dediğim flame maple desek tam anlamıyla değil, plain top desek saçma bir kapak eşleştirmesi idi. PRS'i de bu konuda eleştirebilirim. 3-4000 dolarlık gitarların kapak birleşimi bu kadar özensiz olmamalı.
Bu gibson'a hep denir :) alan onu bilerek alıyor deyip geçelim. Les paul görmeden veya çalmadan alınmaz tam da o sebeple. Fakat ilginçtir, o tür yamuk eşleştirmelerin dahi ayrı seveni var.

Baya kötü bir replika hemde :D, klavye abanoz değil custom modeller abanoz olarak üretiliyordu denilen yıllarda. Video kalitesi düşük olduğu için internetten başka video ve fotoğraflarına baktım truss rod kapağı 3 vidalı mesela orjinali 2 vidalıdır. Bindingler fretlerin üzerinde olmalı eğer fretler değiştirilmediyse. köprüyü tutan 2 vida bizim bildiğimiz tek çizgi vida şeklinde değildir orjinalinde diye gidiyor...

Haha valla tam komedi video olmuş. Zaten o tarihlerde üretilen LP Custom gitarın seri numarası öyle olmaz. 2005'de üretilen "LP Custom" seri numarası 02005404, bunu çalan da yemiş gitarın 2005 üretimi olduğunu söyleyen sunucu da yemiş. 😅

Geri