Sahte Gitarlar

Arkadaşlar,
Konu başlığının değişimi için ben başvuruda bulundum. Sağolsun yöneticimizde değiştirdi.
Bu başlık altında her marka Sahte Gitarı tartışabiliriz. Bende görürsem eklerim.
Ben birçok gitar,pedal, prosesör, manyetik aldım sattım. Birçoğuda bu form üzerinden oldu.
Sahte bir mal almak ve belki yıllarca kullanıp sonra bir şekilde sahte olduğunu öğrenmek, büyük bir hayal kırıklığıdır.

Zaten bütün formun, bütün gitaristlerin birleştiği sorun, aradığı tonu yakalayamamaktır. Orjinal bir ürün niyetiyle kullandığı, Sahte bir ürünle yakalayamadığını öğrenmesi korkunç birşey.

Şuan satın almak için bir Amerikan Fender Strat bakıyorum. Kafamda o kadar çok soru işareti var ki anlatamam. Gitarın sapını ayırayım, seri nolarını Amerikaya göndereyim. Manyetiklerini sökeyim, acaba manyetiklerin kapakları değiştirlmişmidir? Gitarın klavyesini bir şekilde sahteliğini çözdük ama gövdeyi anlayabilirmiyiz? Acaba ucuz bir gitar gövdesine sap montajı yapmışlar mıdır?

Hocam, görürsek yazalımda bu söylediklerine katılmıyorum..

Ton la gitarın sahte olmasının bence uzaktan yakından bir alakası yok..

Slash sahte gibson kullandı senelerce, şu anda gibson slash in tonuna ulaşmak için sahte gibson u kopyaladı :)

Yani bence işin ticaret kısmı için yazalım, alan kişi markanın sahte olduğunu bilsin, fakat tonal anlamda sahte gitarlar orjinallerinden daha iyi olabilir..

Not: Bu arada fender stratlarda çok fark var, gitar orjinalde olsa iki gitar arasında dünyalar kadar fark olabiliyor, denemeden alınmazlardan..

Bencede Tünel Esnafı olabilirler. Çarşı Tünel esnafınada karşı....
Yüksek vergi var diyerek, yüksek karlılıklarını gizlemeye çalışan Tünel esnafına karşıyım.
Amerikadaki esnafında kar marjı belli. Müşteriye 1000$ satıyorlarsa demekki kendileri 800$ fabrikadan alıyordur.
Midi klavye, elektronik müzik aletlerinde yurt dışına çok yakın fiyatlar ama nedense gitarda aşırı bir karlılık var.
Amerikada Fender Strat 1,750 tl
Türkiyede Fender Strat 3,100 tl
Arada 1350tl fark var. Sahteside satılır, isteyen ordan orjinal alıp getirtebilirde.

Tünel esnafı bunlar. Zaten her forma girip kafa karıştırıyorlar.
Herkes uyandı direkt amerikadan getirtiyor, bunlarda satamıyorlar, sahtedir, bozuktur, kırıktır, garantisi yoktur diyerek korkutuyorlar.
Sahte gitarlar diye anlattıkları çocuk gitarları, zaten 3000,5000tl gitarı sahtesinden ayırt edemiyorsa neden alıyor?

Neymiş Eclips yerine Edlips yazıyormuş. Bu gitar sahte değilki. Adam Çinde kendi markasını yapmış ve Eclipsin benzeridir.

En iyi gitar en ucuz alınan gitardır.....

Bence hiç de az değil. USA olsa da 16 yaşında ve bolt-on bir gitar için fazla bile hatta bence.. Ama bu satıcıya kalmış birşey tabi ki. 5000 TL'de diyebilirdi rahatlıkla.

Eğer gitarın orjinalliği hakkında kuşku varsa satıcıdan seri no.sunu isteyebilirsin. Headstock fotoğrafından anladığım kadarıyla orjinal bir USA Jackson ama tam emin değilim zira fotolar küçük.. Bir de benim bildiğim Jackson gitarlarda en son frette seri no.su oluyor ama bu gitar eski olduğu için farklı bir numaralandırma sistemi olablir. Sanırım Jackson gitarlardan anlayan arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır sana.

Bu eleman aslında curet isimli şahıs ile aynı kişi :) Şehir bilgisi sizi yanıltmasın.. Bu tür adamlar şerefsizin önde gidenidir..
Ana üye linki budur: http://www.sahibinden.com/curetWQQdXQQ1287319WQQpXQQdisplayuser

Örneğin:
Daha önce sattığı gitar:
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...n-telli-gibson-les-paul-black-beauty-54598119

Sizin linktekinin aynısı :)

20 adet olumlu yorum almış. ilginç..
Evet hem de nasıl ilginç.. Sahibinden.com üzerinde satılan gitarların bir çoğu bu adamın zamanında sattığı gitarları alan insan yavrularıdır bu arada.. Aynı bir popcorn eşliğinde film izlermiş gibi izliyorum bunları ben kaç zamandır :)

Herkes memnun, herkes mutlu, herkes huzurlu..Alan razı satan razı yani. Ama habire birilerine giydirmeye çalışıyorlar bu replikaları ayrı konu.. Ve de kimbilir kaç kişiye gerçekten giydirdiler bunu da bilmiyoruz tabi.

Yazık ve ayıp. Böyle kazanılan paradan kime nasıl hayır gelir bilmiyorum.. İnsanın bir tarafından çıkar bunların acısı gibi geliyor bana.

Hocam bence yanlış yoldasınız, kızmayın ama adam hiçbir ilanında gitarların orjinal olduğunu söylemiyorki..

Ben mesaj atmıştım bu adama 1 sene önce dedim ne iş 700 lira gibson lp, replika dedi direk..

Bir problem yok yani, gitarlarının orjinal olduğunu iddia etmiyorki adam, ilanlarında da gitarların orjinal olduğunu yazmıyor, hatta her yerden resmini çekiyor, seri no sunuda, zaten 5 yaşındaki çocuk bile internette 10 dakika araştırma ile gitarların replika olduğunu anlar.. :D

Adamı savunmuyorum, sadece dolandırıc değil diyorum ;)

Geri