Yeni Bir Gitar Alacağım Yardımlarını Bekliyorum

Sert şeyler çalmayacağım demişsin. rg350ex metal kusan bir alet evde çalacaksan ve hard rock türü şeyler dinliyorsan öneririm. Manyetikleride göz önünde bulundur bu arada. :)

İlk gitarın olacak iyi bir gitar almalısın.
Kore üretimi olan gitarlara bak derim. İşçilik bakımından çin ve endonezya'ya göre kat kat iyidir.
600 ile 800 tl arası satılan kore üretimi gitarlar mevcut sahibinden.com'da.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sert şeyler çalmayacağım demişsin. rg350ex metal kusan bir alet evde çalacaksan ve hard rock türü şeyler dinliyorsan öneririm. Manyetikleride göz önünde bulundur bu arada. :)

selim ışık a sorduğumda bu sert gider dedi senin isteklerine gitmeyebilir ama hoşuma giden de rg350dx-wh joe satriani steve vai ve gun n roses gibi belli başlıların sololarını atmak için yani grup kurma gibi bir amacım yok.

İlk gitarın olacak iyi bir gitar almalısın.
Kore üretimi olan gitarlara bak derim. İşçilik bakımından çin ve endonezya'ya göre kat kat iyidir.
600 ile 800 tl arası satılan kore üretimi gitarlar mevcut sahibinden.com'da.

maksimum bütçem 600 kore üretim göremedim şu ana kadar ibanez de

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sürekli çalmayacağım fakat ibanez var aklımda her türe giden bir gitar olduğu için amfi olarak ne öneririsiniz 10-15watt amfi olarak?

illa ibaneze bakma.
Dean ve Cort'a bak.
Cort'un Seymour duncan manyetikli koresi vardı bir tane ona bak sahibinden.com'da.
KX1 customdu sanırım.Antalyadamıydı neydi ?

edit : dean yazmışım :) kusura bakma dean yerine epiphone les paul lara bak.
amfi konusuna gelince. 10 değilde 15 wattlıklara bak. reverb'ü olsun. Sakın reverbsüz amfi alma.
Marshall mg15dfx - 15fx - randall rg15rxm - roland 15 xl. modellerine bak. Hepsini ortalama 2.el fiyatı 150 200 tl arası.

Roland Jc Clean seçeneği bence çok güzel . güzel similasyonları var amfinin akustik seçeneği olsun ayrıca delay reverb gibi efektler bünyesinde mevcut bi ev kullanıcısı için micro cube çok güzel . Drivelar başarılı zaten cube serilerinde metal overdrive tarzı hi gain birçok seçenek mevcut mod olarak . Bence güzel zaten tercih edilen bir amfi ev kullanıcıları için taşıması kolay portatif daha ne denilebilirki :D

Bu iki gitarıda alma. Çünkü sabit köprülü değiller. Birincisi akort kaçırır, ikincisi sustein düşüktür, üçüncüsü basswood ağaçlıdır. İbanez tavsiye etmiyorum çünkü genelde basswood kullanır.
Rock, blues metal yapıcaksanda maun veya maple ağaçlı, sabit köprülü, kore üretimi ikinci el bir gitar al.
6 ay sonra tarzına karar verirsin ve onu satar yeni bir model alırsın.

1000 TL civarında korea epilere bak derim bende, 2. el al sonra onu değiştirmek istiyceksin o ilk gitarın olucak ama satma çok ağlarsın :D Genel olarak sabit köprülü bence daha yararlı olucaktır ilk gitar olucağı için. Birde Roland Micro Cube al cidden iyi alet çok güzel başlarsın öğrenirsin. Zaten ilerde satıcaksın büyük ihtimal ekipmanını çok tutulan bi amfidir ilerdede satarken rahat edersin rolandı ;) Zaten sen bi başla gelicek devamı zamanla ;)

1000 TL civarında korea epilere bak derim bende, 2. el al sonra onu değiştirmek istiyceksin o ilk gitarın olucak ama satma çok ağlarsın :D Genel olarak sabit köprülü bence daha yararlı olucaktır ilk gitar olucağı için. Birde Roland Micro Cube al cidden iyi alet çok güzel başlarsın öğrenirsin. Zaten ilerde satıcaksın büyük ihtimal ekipmanını çok tutulan bi amfidir ilerdede satarken rahat edersin rolandı ;) Zaten sen bi başla gelicek devamı zamanla ;)

1000 tl civarı param yok hocam sadece gitara ayırabileceğim para 600 tl işte onun parasınıda telefonu satıp karşlıyacağım amfi parasını kendi cebimden

Hmm o paraya sabit köprülü gitar bulabilirsin korea malı zor tabide sen bi alım satım forumuna el at istersen kafana yatanı bana özelden sor yardımcı olayım ;)

Geri