Balans ve Manevra

Filmin bir bölümünde bizzat rol almama rağmen beğendiğimi söylersem yalanın en büyüğü olur..Emek verilmiş ona saygım sonsuz o ayrı bi olay..
Ama millet teoman için kıçını yırtarken onunla aynı sette olmak çok ayrıcalıklı bi olay.. Ekrandakinden daha yakışıklıymış..

ben ce türk filmi için muhteşem güzel olmuş

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Ayrıca forumda tamamı kalın karakterle mesaj yazmak yasaktır. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Bi filmi izliyorken, ne yanında olacaksın, ne karşısında... Tamamen bağımsız olarak izleyeceksin... Adamların neyi anlatmak istediğini anlamaya çalışacaksın... Kimse "öylesine" film çevirmez yaaa..... Filmi izlemedim, film hakkında yorum yapamayacağım ama izlediğimde saçma da bulsam, anlamaya çalışırım ben filmleri.... Anlamasam da "berbat olmuş, iğrenç olmuş" gibi yorum da yapmam şahsen... Belki dikkatini çekemeyen, göremediğin diyaloglar, sahneler vardır... Bir kere izlemeyle de anlaşılmaz bazı filmler... Mesela ben Vizontele'yi 30 kere izledim, inanın 30'uncusunu da izliyorken gene ilk defa gördüğüm, anladığım şeyler oldu..... Bilmiyorum ya... Sert düşünmeyin bence insanların yaptıkları şeyler hakkında...

Kimbilir, belki de onlar da bişeyleri gözlerinden kaçırıyorlardır...
Aslında şu da bir gerçekki, filmi izleyenler (buna her kesim dahil), kendinden bişeyler arıyor... Ya da yorumlarken, kendi düşünceleri üzerinden yorumluyorlar... Ya zevk-renk karmaşası işte... Kimse kimseye "bu filmi nasıl beğendin, nasıl beğenmedin" türünde gevezelik yapamaz... Herkes kendine yakın şeyleri beğeniyo işte...
Ama bak bu, eleştirmenlerin filmi kaç kere izlemesi gerektiği üzerine farklı bir konu olabilir ;) Ve ayrıca Teoman şarkı söylüyo diye yönetmenlik yapamaz diye bi kaide de olmamalı... Şimdi herkes herşeyi yapabiliyo... Tabi elinden geliyorsa... Adam yapmak istemiş, yapmış işte... Ama sırf popüler biri diye filmi daha çok kişinin izleyebileceğini ben de düşünüyorum. Bu ayrıntıda kopukluk oluyo işte... Aslında filmin başarısını izleyici sayısıyla pek de bağlantılamamak lazım... Yani çevremde "aa bak bu film çok güzel, tavsiye ederim, mutlaka git" lafına güvenip de filmden çıktıktan sonra "hiç bana göre film değilmiş" diyen çok da insan gördüm... Adam gitmiş ama beğenmemiş, ama sonuçta gidip biletini almış, izlemiş...

Ya filme sanat filmi denmesine çok şaşırdım.. Beğenmedim ama yinede takdir ediyorum teomanı.. Kendine göre bi film yaptı.. Yapmak istediği gibi yaptı.. Ticari kaygı duymadan yaptı.. Şarkıalrı üstüne bi film yaptı.. Her sahne bi şarkısından çıkmaydı.. Ama yani türkiyenin ilk sanat yönetmeni denmesi sinir bozucu.. Bİ kere yani (tabiki bu benim söylememle değil ama ) sanat fimi değil ki o film, teomandan ilk sanat yönetmeni olsun.. Okan Bayülgen bi film alaşılmaz diye sant filmimi oluyo yani demişti..

Sinan Çetin adlı zırvacının bir uydurmasıydı boşver,bu sektör böyle,insanların birbirini pohpohlaması lazım
yarın da sinan çetin film yapacak,teoman çıkıp bu film benimkinden daha sanatsaldı diyecek

Deadnightwarrior demiş ki:
Sinan Çetin adlı zırvacının bir uydurmasıydı boşver,bu sektör böyle,insanların birbirini pohpohlaması lazım
yarın da sinan çetin film yapacak,teoman çıkıp bu film benimkinden daha sanatsaldı diyecek

:) Teomanın sanatla,ilk sanat yönetmeni olmakla,şunla bunla derdi olduğunu sanmıyorum ki.Sinan Çetin in demecine sempatiyle yaklaşmış,hafif de gülümsemiştir en fazla.Atilla Dorsay da filmin belki de Türk sinemasının ilk varoluşcu filmi olduğunu belirtti.Sanırım Teomanın dertlerinden biri buydu,öbürleri kişisellik ve bağımsız olabilme.Tüm bunlar için hedefine ulaşmış bir film aslında.Seyirci beyenisi ve de en azından zararı çıkarmak,film tamamlandıktan sonra tabiki hedef olur.Bu hedefler pek sağlanamadı :) Ama en azından kendisinin ve de az da olsa birilerinin beyendiği bir filmi var artık.Umarım gerisi de gelir.

Deadnightwarrior demiş ki:
al sana bitane daha,nası iyi yapar abi?önceki filmlerine bakarak mı konuşuyorsun

abi nasıl anlaşılmaz mı yani...bence teo şahane bi müzisyen olmasA DA ii bi yazar..sanat içini yansıtır..içini bikaç kez gördüm.bence gayet ii.şimdi yine aynı yeri farklı bi taraftan gösterio..manzara yine güzeldir bence..

kesinlikle güzel.çok ii bi rock'n'roll filmi.ve evet müzikleri çok ii.ama bu şebnem ferah denen şahsiyet gönülçeleni nasıl bu kadar iğrenç bi hale getirmiş helal valla.yani o sözlerden çıkaramiicaksan başka bi beste sus!kulak tırmalama

teoman şarkılarını seven kendini o şarkılarla bütünleştiren kişilere gerçekten dokunacak bir film olmuş balans ve manevra..bazı arkadaşlar verdiği paraya yanıyormuş.kardeşim teomanı madem sevmiyorsun madem daha film çıkmadan saçma sapan düşünceler ortaya atıyorsanız peki ne diye filme gidiyorsunuz onu anlamıyorum.gitmek zorundamısınız?hayır,boş verin öyleyse.insan tadını sevmediği şekeri satın alır mı?yok önyargısız gidip sevmeyenlere hiçbirşey diyeceğim yok.ama peşin hükümlü bir film izlenir mi?ayrıca sinema kendini ifade yollarından bi tanesi.belki de en önemlisi.yıllarca müzikle anlattı kendini şimdi de başka bir formda görüntülerle anlatmaya çalışıyor ...bunun neresi kötü.keşke param olsa bende yapsam..sinema eğitimi almadan yönetmen -oyuncu olunamaz mı?bunu çürütecek milyonlarca örnek var dünya üzerinde.ki adam çalişmış kendi çapında hem de yıllardır...bu da bir emektir.seversin sevmezsin o ayrı tabi.mesela ben filmin ses düzenini beğenmedim ama bu düzeltilecek bir şey.yoksa beğendiğim bir çok şey var bu filmde.ayrıca bu onun ilk filmi..500 bin dolar zarar da etti...çıktı aynen şöyle dedi.'ikinci bir film çekmeye hazırlanıyorum.çok zarar ettim ama sevdiğim bir şey için para kaybetmekten korkmuyorum'.helal olsun ne diyeyim...umarım devam eder..çünkü farklı bir tarz,farklı bir soluk kanımca kendisi sinema için.

herşeyden önce emeğe saygı duyuyorum ama bu filmin kötü olduğu gerçeğini malesef ki değiştirmiyor. film resmen tahammül sınırlarımı zorladı ama sonuna kadar izledim.çıkan sonuçlar ise ;
*filmdeki kaliteli oyuncular filmi kurtarmaya yetmemiş
*teoman yönetmenlik konusunda mümkünse ısrar etmesin ve tabi oyunculuk konusunda da! tüm film boyunca çıkarmış olduğu garip sesler insanın asabını bozuyor.
*teomanın canı sıkılmış anlaşılan. para harcamak istemiş,allah akıl fikir versin ne diim :LOL:
*ha değinmeden geçemeyeceğim bir burak sergen var, çok iyi bir oyunculuk sergilemiş.

film bodrum gümüşlükte çekilmiştir şirin ve bi o kadar güzel bir yerdir gidin tatil yapın ucuz ve güzel pansiyonlar vardır . alternatif rock çalıyolar geceleri hemde teoman ı yer seçiminden dolayı kutluyorum güzel bi film di bu arada o genç çocuk ölüyomu film in sonunda anlamadım ???

Geri