Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

@metaltrrocker
isimli üyeden sattığı 750 ti ekran kartını sanalpazar üzerinden satması üzere anlaştık. Bu siteyi refarans gösterdiği için ürün elime ulaşmadan onay vereceğimi kendisine bildirdim. Eve geçip ilanı açacağı bilgisini verdi gece 3 'e kadar kendisini bekledim.( sabah paşa paşa işe gittim :) ) Satıştan vazgeçtiğini bildirmek ve özür dilemek yerine whatsappdan engellemeyi ve telefonlarıma çıkmamayı seçti. Burda da mesajlatık dün bir özür bekledim, yazmayayım diye ama arkadaş küçük dağları kendi yarattığını sanıyor ki sadece ''evet biraz haksızlık ettim'' desede özür dilemedi. Bende bilgilendirmeyi uygun gördüm. Olayın hikaye kısmını pas geçtim zamanınızı almak için merak eden olursa yazışmalarımızın hepsi mevcut. Ben son kısmını koyuyorum merak eden için detay isterseniz pm den dönebilirsiniz ; http://i.hizliresim.com/0kW8pB.png
Kendisine dolandırıcı tarzında bir ithamım yok ama iletişimi yetersiz karşısındakine karşı çok güvensiz (kendisi ne kadar güvenilir?) ve sözünde durmayan bir insan.

Sevgili @ymym dostumuzla strat ,akustik gitar, pedal, manyetik + para şeklinde bayağı okkalı ve karışık bir takas işi yaptık.Sağolsun son derece beyefendi düzgün bir insan alışverişimiz düzgün bir şekilde sonlandı .Son derece itinali ve hızlı kargolama ve bahsedilen ürünler birebir ayni .Kendisine teşekkür ediyorum ayni zamanda bir dost kazanmış oldum.Gözü kapalı alışveriş yapabileceğiniz bir dost .

Merhabalar,

Yakın zamanda epey alışveriş yaptım, toplu olarak paylaşıyorum...

Sevgili @Takuyamani ile bir adet pedalboard ve 1 adet alışverişimiz oldu, ikisinde de ben henüz ürünü kargolamadan ödemeyi yapmıştı...Güveni için kendisine teşekkür ederim...

Sevgili @wareyha ile bir adet pedal alışverişimiz oldu, ürünü alabilmek için Ankara'nın bir ucundan kalktı evime geldi, kendisinin acelesi olduğu için misafir edemedim, mahcubum, ama borcum baki...Kendisine teşekkür ederim...

Sevgili @wolkN ile bir pedal alışverişimiz oldu, kargodan önce ödemeyi yapmıştı, güveni için kendisine teşekkür ederim...

Sevgili @mego1 ile bir pedal alışverişi oldu, tertemiz ve çok hızlı bir alış verişi oldu, kendisine teşekkür ederim...

Sevgili @thecrookedvulture ile bir pedal alışverişimiz oldu, benzer şekilde, gayet temiz, hızlı ve güvene dayalıydı, kendisine teşekkür ederim...

Unuttuğum arkadaşlar varsa, kendilerinden özür dilerim...

Sevgiler ve saygılar...

@Gizemon arkadaşımızdan gitar satın aldım.
Alışveriş sürecimiz şöyle gerçekleşti (yorum katmadan, olanı anlatıyorum);

Öncelikle açtığı ilan ve fiyat üzerinde ufak bi pazarlık denedim ve karşılığında pazarlığın mümkün olmadığını çünkü yeni tel taktıracağını söyledi.
Daha sonra detayları konuşmaya başladığımızda, farklı bir il'de olmam sebebiyle konu ile alakalı kendi aramızda bir türlü uzlaşamadık, haklı sebepleriyle sadece bulunduğu şehir üzerinde elden satma düşüncesi hakimdi.
Kendisi o an için şehir dışında olduğundan öncelikle 1 hafta süreyle İstanbul'a dönüş yapmasını bekledim (bu 1 haftada neredeyse sürekli konuştuk).
Bu bekleme süresinde farklı müşterilerle görüşebileceğini fakat nezaketen de olsa olası müşterilerle anlaşmadan önce banada bilgi vermesini rica ettim. Aynı zamanda, arkadaş İstanbul'a dönüş yapana kadar bende farklı gitarlara göz atacağımı, farklı bir gitara yönelmem durumunda ise kendisine zaten net bilgi vereceğimi belirttim.
Kendisinin belirttiğine göre, İstanbul'a dönüp fazla durmadan kişisel işlerini halledip tekrar gideceğini belirterek gitar satım işleri için en fazla 1 gün ayırabileceğini bununda ''3 eylül perşembe '' olabileceğini söyledi.
Fiyat konusunda ise son olarak tekrar konuştuğumuzda;
Gitara tünel'de yeni tel taktıracağını ve 25 lira masraf yapacağını bunun için pazarlığın kesinlikle mümkün olmadığını, başkalarının paslı teller ile gitar sattığını ve aslında 25 lirayı benden alması gerektiğini (şakayla karışık) söyledi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bende bu arada diğer taraftan @AykanKK ile fikir alışverişinde bulunarak alışveriş işini nasıl halledebileceğimizi konuştum.
Bu sırada @Gizemon arkadaşımız sağlık problemleri sebebiyle '' 3 eylül perşembe '' günü öğleden önce işleri olduğunu ve sadece öğleden sonra teslim edebileceğini söyledi. Bu doğrultuda, '' İstanbul'da elden bu gitarı nasıl alabiliriz? '' arayışı doğrultusunda, @AykanKK arkadaşımızın önderliği ve aracılığı ile İstanbul'dan elden deneyerek almamıza vesile olacak birilerini aramaya başladık, @Gizemon arkadaşımızın teslim edebileceği saat konusunda ki net olmayan durumları sebebiyle anlaştığımız fiyat üzerinden tahmini kargo ücretide dahil olmak üzere ödemeyi ilk etapta @AykanKK arkadaşımıza gönderdim. Daha sonra buluşma saatinin son dakikaya kadar netleşmemesi sebebiyle İstanbul'dan @rockstar orhan arkadaşımızın hoşgörüsüne sığınarak işi deneme ve satın alma noktasına kadar kendisiyle getirdik ücreti hesabına aktardık ve alışverişin tüm insiyatifi kendisine bıraktık.
Tahmin ettiğimiz, buluşma saati olarak düşünelen zaman dilimini biraz aşması sebebiyle @rockstar orhan kendini bi nebze zor durumda bırakarak sağolsun gerekli olan tüm ilgi alakayı söz verdiği gibi gösterdi.

İş gitarın denenme ve satın alınma kısmına geldiğinde ise @rockstar orhan arkadaşımızın olay anında bize yaptığı geri dönüş ile gitar üzerindeki tellerin paslı ve eski olduğunu, @Gizemon arkadaşımızın ise telleri değişmeye yanaşmadığını söyledi. 1 hafta bekleyip, üstüne bunca insanı aracı yaparak ödeme ve teslim işini çözdüğümüz bi alışverişte son anda böyle birşey yapılması doğal olarak hiç hoşuma gitmedi. Kısa bi süre sonra @rockstar orhan ve @Gizemon'un aralarında yaptığı görüşmeler sonucu, (- 20 lira fiyattan kırılarak ) paslı teller ile gitarı almış bulundum. Bulunduğum şehir içerisinde tel bulma problemi çekebileceğim düşüncesiyle, @rockstar orhan arkadaşımızdan bi paket tel almasını ve taktırmasını rica ettim. Saolsun tel işini çözmek konusunda da yardımcı oldu.

Benim bu alışverişte anlamadığım konu ise,
Gitarı bildiğim kadarıyla tünel'de bi dükkanda denemişler (sanırım dore).
Satıcı olan @Gizemon arkadaşımız, yanına gelen arkadaşın sadece iyi niyetli bi aracı vazifesiyle orda olduğunu bilmesine rağmen,
Son dakikada gitar teli üzerinden ve @rockstar orhan arkadaşımızıda olaya dahil ederek 20 liralık pazarlık yapma gereğinde bırakıp, bizi alışverişten soğutmasına ne gerek vardı? Zaten gitarın denendiği noktada 20-25 liralık tel taktırsa, gelen arkadaş üzerinden işi pazarlığa gerek bırakmadan çok temiz bir şekilde halledebilirdi.
Kısacası ne gerek vardı bunca dalavereye?

Ben bu olaya çok kızdım.
O ekipmanı almaya kendim gitmiş olsaydım, gerekiyorsa almadan geri dönerdim bu hiç problem değil.
Fakat ben araya bukadar iyi niyetli insanları koyup, bi alışverişe girişmişsem bu insanlar üzerinden tekrar tekrar para konuşmanın gereği olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü oraya gelen insan sorumluluk üstlenerek geliyor.
Demem o ki, gitarı tellerini paslı ya da tel takılmamış şekilde boş olarak satabilirsin, elbetteki bu hiç sıkıntı değil ama 1.5 haftalık konuşma süreci boyunca sıfır telle vereceğim şeklinde pazarlayıp ve pazarlık kapılarını kapatıp, son dakika da gelen arkadaş ile gitar teli üzerinden pazarlığa girişmek yakışıklı durmuyor.

Olay ve alışveriş sonrası (belki biraz fevri davranarak) @Gizemon arkadaşımıza (küfürsüz ama sert) bir mesaj yazdım.
Aldığım cevap ise daha şaşırtıcı oldu...
- Gitarın aslında başka bi müşterisi olduğunu,
- Elden teslim etmek ile uğraşarak gereksiz külfete girdiğini,
Kulak arkası ettiğim ve gitarı almaya giden arkadaşa yönelik;
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan hatrına satışı gerçekleştirdiğini yoksa alışverişten vazgeçmeye niyetli olduğunu,
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan arkadaşın, böyle satmakla uğraşmak yerine başka müşteriler bulabileceğini acele etmemesi gerektiğini söylediğini,
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan arkadaşın, @AykanKK ve benim bu alışveriş konusundaki tutumumuzu beğenmediğini söylediği,

Gibi bikaç şeyi yazmış bana...
Gitarın halen deneme aşamasındayım, bi kaç ufak gözden kaçan sıkıntılar var gibi zamanla halledeceğim.
Alışveriş esnasında emeği geçen, @AykanKK ve @rockstar orhan arkadaşımıza buradan da bi teşekkür ediyim.
Özellikle @AykanKK 'nın başkasının sattığı bi üründe bile konuya gösterdiği destek, özveri ve ilgi alaka derecesinden çok memnun kaldım.

Bundan sonra güvenli iş yapan bi satıcı gördüğümde, '' Ne kadar da @AykanKK bir satıcı '' diyebilirim, o derece :D:D.

Saygılar...

Bugüne kadar duyduğum en mutluluk verici referanslardan biri oldu bu. Ne kadar da AykanKK ha. Vay beee :) Mutlu oldum :)

Bu arada, @Gizemon gerçekten benim tutumumdan memnun olmadığını mı söyledi? O konuşmanın görüntüsünü atar mısın dostum bana?

@Gizemon arkadaşımızdan gitar satın aldım.
Alışveriş sürecimiz şöyle gerçekleşti (yorum katmadan, olanı anlatıyorum);

Öncelikle açtığı ilan ve fiyat üzerinde ufak bi pazarlık denedim ve karşılığında pazarlığın mümkün olmadığını çünkü yeni tel taktıracağını söyledi.
Daha sonra detayları konuşmaya başladığımızda, farklı bir il'de olmam sebebiyle konu ile alakalı kendi aramızda bir türlü uzlaşamadık, haklı sebepleriyle sadece bulunduğu şehir üzerinde elden satma düşüncesi hakimdi.
Kendisi o an için şehir dışında olduğundan öncelikle 1 hafta süreyle İstanbul'a dönüş yapmasını bekledim (bu 1 haftada neredeyse sürekli konuştuk).
Bu bekleme süresinde farklı müşterilerle görüşebileceğini fakat nezaketen de olsa olası müşterilerle anlaşmadan önce banada bilgi vermesini rica ettim. Aynı zamanda, arkadaş İstanbul'a dönüş yapana kadar bende farklı gitarlara göz atacağımı, farklı bir gitara yönelmem durumunda ise kendisine zaten net bilgi vereceğimi belirttim.
Kendisinin belirttiğine göre, İstanbul'a dönüp fazla durmadan kişisel işlerini halledip tekrar gideceğini belirterek gitar satım işleri için en fazla 1 gün ayırabileceğini bununda ''3 eylül perşembe '' olabileceğini söyledi.
Fiyat konusunda ise son olarak tekrar konuştuğumuzda;
Gitara tünel'de yeni tel taktıracağını ve 25 lira masraf yapacağını bunun için pazarlığın kesinlikle mümkün olmadığını, başkalarının paslı teller ile gitar sattığını ve aslında 25 lirayı benden alması gerektiğini (şakayla karışık) söyledi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bende bu arada diğer taraftan @AykanKK ile fikir alışverişinde bulunarak alışveriş işini nasıl halledebileceğimizi konuştum.
Bu sırada @Gizemon arkadaşımız sağlık problemleri sebebiyle '' 3 eylül perşembe '' günü öğleden önce işleri olduğunu ve sadece öğleden sonra teslim edebileceğini söyledi. Bu doğrultuda, '' İstanbul'da elden bu gitarı nasıl alabiliriz? '' arayışı doğrultusunda, @AykanKK arkadaşımızın önderliği ve aracılığı ile İstanbul'dan elden deneyerek almamıza vesile olacak birilerini aramaya başladık, @Gizemon arkadaşımızın teslim edebileceği saat konusunda ki net olmayan durumları sebebiyle anlaştığımız fiyat üzerinden tahmini kargo ücretide dahil olmak üzere ödemeyi ilk etapta @AykanKK arkadaşımıza gönderdim. Daha sonra buluşma saatinin son dakikaya kadar netleşmemesi sebebiyle İstanbul'dan @rockstar orhan arkadaşımızın hoşgörüsüne sığınarak işi deneme ve satın alma noktasına kadar kendisiyle getirdik ücreti hesabına aktardık ve alışverişin tüm insiyatifi kendisine bıraktık.
Tahmin ettiğimiz, buluşma saati olarak düşünelen zaman dilimini biraz aşması sebebiyle @rockstar orhan kendini bi nebze zor durumda bırakarak sağolsun gerekli olan tüm ilgi alakayı söz verdiği gibi gösterdi.

İş gitarın denenme ve satın alınma kısmına geldiğinde ise @rockstar orhan arkadaşımızın olay anında bize yaptığı geri dönüş ile gitar üzerindeki tellerin paslı ve eski olduğunu, @Gizemon arkadaşımızın ise telleri değişmeye yanaşmadığını söyledi. 1 hafta bekleyip, üstüne bunca insanı aracı yaparak ödeme ve teslim işini çözdüğümüz bi alışverişte son anda böyle birşey yapılması doğal olarak hiç hoşuma gitmedi. Kısa bi süre sonra @rockstar orhan ve @Gizemon'un aralarında yaptığı görüşmeler sonucu, (- 20 lira fiyattan kırılarak ) paslı teller ile gitarı almış bulundum. Bulunduğum şehir içerisinde tel bulma problemi çekebileceğim düşüncesiyle, @rockstar orhan arkadaşımızdan bi paket tel almasını ve taktırmasını rica ettim. Saolsun tel işini çözmek konusunda da yardımcı oldu.

Benim bu alışverişte anlamadığım konu ise,
Gitarı bildiğim kadarıyla tünel'de bi dükkanda denemişler (sanırım dore).
Satıcı olan @Gizemon arkadaşımız, yanına gelen arkadaşın sadece iyi niyetli bi aracı vazifesiyle orda olduğunu bilmesine rağmen,
Son dakikada gitar teli üzerinden ve @rockstar orhan arkadaşımızıda olaya dahil ederek 20 liralık pazarlık yapma gereğinde bırakıp, bizi alışverişten soğutmasına ne gerek vardı? Zaten gitarın denendiği noktada 20-25 liralık tel taktırsa, gelen arkadaş üzerinden işi pazarlığa gerek bırakmadan çok temiz bir şekilde halledebilirdi.
Kısacası ne gerek vardı bunca dalavereye?

Ben bu olaya çok kızdım.
O ekipmanı almaya kendim gitmiş olsaydım, gerekiyorsa almadan geri dönerdim bu hiç problem değil.
Fakat ben araya bukadar iyi niyetli insanları koyup, bi alışverişe girişmişsem bu insanlar üzerinden tekrar tekrar para konuşmanın gereği olmadığı düşüncesindeyim. Çünkü oraya gelen insan sorumluluk üstlenerek geliyor.
Demem o ki, gitarı tellerini paslı ya da tel takılmamış şekilde boş olarak satabilirsin, elbetteki bu hiç sıkıntı değil ama 1.5 haftalık konuşma süreci boyunca sıfır telle vereceğim şeklinde pazarlayıp ve pazarlık kapılarını kapatıp, son dakika da gelen arkadaş ile gitar teli üzerinden pazarlığa girişmek yakışıklı durmuyor.

Olay ve alışveriş sonrası (belki biraz fevri davranarak) @Gizemon arkadaşımıza (küfürsüz ama sert) bir mesaj yazdım.
Aldığım cevap ise daha şaşırtıcı oldu...
- Gitarın aslında başka bi müşterisi olduğunu,
- Elden teslim etmek ile uğraşarak gereksiz külfete girdiğini,
Kulak arkası ettiğim ve gitarı almaya giden arkadaşa yönelik;
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan hatrına satışı gerçekleştirdiğini yoksa alışverişten vazgeçmeye niyetli olduğunu,
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan arkadaşın, böyle satmakla uğraşmak yerine başka müşteriler bulabileceğini acele etmemesi gerektiğini söylediğini,
- Gitarı almaya giden @rockstar orhan arkadaşın, @AykanKK ve benim bu alışveriş konusundaki tutumumuzu beğenmediğini söylediği,

Gibi bikaç şeyi yazmış bana...
Gitarın halen deneme aşamasındayım, bi kaç ufak gözden kaçan sıkıntılar var gibi zamanla halledeceğim.
Alışveriş esnasında emeği geçen, @AykanKK ve @rockstar orhan arkadaşımıza buradan da bi teşekkür ediyim.
Özellikle @AykanKK 'nın başkasının sattığı bi üründe bile konuya gösterdiği destek, özveri ve ilgi alaka derecesinden çok memnun kaldım.

Bundan sonra güvenli iş yapan bi satıcı gördüğümde, '' Ne kadar da @AykanKK bir satıcı '' diyebilirim, o derece :D:D.

Saygılar...

Sıfırı bugün 1.400 TL olan gitarı 580 liradan almanıza rağmen hala 20 liralık telin hesabını yaparak beni özel mesaj yoluyla rahatsız ediyorsunuz. Ben gitarın üzerinde denenecek tel olmadığı için tel taktıracağımı söyledim. Sonra evde çıkarttığım telleri buldum babam geri taktı. Hastaneden yeni çıkmıştım ve belirtilen saatte Tünel'e yetişmeye çalışacaktım eğer gitarın üzerinde tel olmasaydı orada takılması için ekstra zaman gerekecekti ve gitarı denemeye gelecek arkadaşın vakti bitecekti ben de Tünel'de hasta halimle diğer arkadaşın gelmesini bekleyecektim. Sonuçta gitar o tellerle sorunsuz olarak denendi ve denemeye gelen kişi bir sorun olmadığını belirtti. Hatta deneyen kişi önceki sahibi pek kullanmamış galiba diye de yorumda bulundu.
Alışveriş gerçekleştirdikten sonra buradan mesaj atmak suretiyle kişiliğime hakaretlerde bulunup bana terbiyesiz diyen kişiye terbiyemi koruyarak cevap verdim her zaman. Sürekli söylüyorum buradan da yazayım Allah aşkına artık beni rahatsız etmeyin.
Buradan yapılan herhangi bir yorum beni etkilemez çünkü ben bu işi sürekli yapan bir insan değilim gitar çalmayı öğrenmeye çalışıyorum. Sürekli enstrüman alan-satan biri değilim. Üniversite öğrencisiyim ve gitarımı da biraz beni maddi açıdan rahatlatması için sattım çok daha ucuz bir gitar aldım.

Sıfırı bugün 1.400 TL olan gitarı 580 liradan almanıza rağmen hala 20 liralık telin hesabını yaparak beni özel mesaj yoluyla rahatsız ediyorsunuz. Ben gitarın üzerinde denenecek tel olmadığı için tel taktıracağımı söyledim. Sonra evde çıkarttığım telleri buldum babam geri taktı. Hastaneden yeni çıkmıştım ve belirtilen saatte Tünel'e yetişmeye çalışacaktım eğer gitarın üzerinde tel olmasaydı orada takılması için ekstra zaman gerekecekti ve gitarı denemeye gelecek arkadaşın vakti bitecekti ben de Tünel'de hasta halimle diğer arkadaşın gelmesini bekleyecektim. Sonuçta gitar o tellerle sorunsuz olarak denendi ve denemeye gelen kişi bir sorun olmadığını belirtti. Hatta deneyen kişi önceki sahibi pek kullanmamış galiba diye de yorumda bulundu.
Alışveriş gerçekleştirdikten sonra buradan mesaj atmak suretiyle kişiliğime hakaretlerde bulunup bana terbiyesiz diyen kişiye terbiyemi koruyarak cevap verdim her zaman. Sürekli söylüyorum buradan da yazayım Allah aşkına artık beni rahatsız etmeyin.
Buradan yapılan herhangi bir yorum beni etkilemez çünkü ben bu işi sürekli yapan bir insan değilim gitar çalmayı öğrenmeye çalışıyorum. Sürekli enstrüman alan-satan biri değilim. Üniversite öğrencisiyim ve gitarımı da biraz beni maddi açıdan rahatlatması için sattım çok daha ucuz bir gitar aldım.
Gitarınızı kaça alıp kaça sattığınız noktası beni bağlamaz.
Çünkü site üzerinde kendi açtığınız ilan fiyatı ile birebir yazdığınız fiyattan bana sattınız.
1000 lira'da yazabilirdiniz o sizin insiyatifinizde olan birşey, kimseyi veya müşteriyi bağlamaz.
Madem o mesaj sizi bu kadar rahatsız etti, ben yazdığım mesajı buraya koyayım. Gerekli bir ban veya uzaklıştırma cezası gerektiriyorsa hakkımda gereken yapılsın, ayrıca olası zan altında kalma durumumda herkesin gözünün önünde kişisel olarak değerlendirilsin.

Olay sonrası hanımefendiye verdiğim tepki budur ! ;

Tepki..png

Aldığım cevaplar ise bunlar ;
Aldığım cevap;.png

Aldığım cevap;.png

Bunlarda konuşmamız boyunca (yaklaşık 1,5 hafta) aldığım bikaç çelişkili cevaplarınız.

Denemek için amfi yok (bu yüzden tünel tek çözüm oldu);
benim amfim yok.png

Buluşma yeri ve zamanı problemi (babam sinirlenir);
alışverişöncesi4.png

Alışveriş sonrası amfi var (alışveriş bitince amfi bulundu);
amfi.png

Gitar teli ve fiyat üzerine (gitar fiyatında yeni tel ile anlaşıldı);
alışverişöncesi2.png

alışverişöncesi.png

Her konuda anlaşılıp, teslimat öncesi bekleme (gitarın güncel fotoları atıldı üzerinde tel yoktu);
alışverişöncesi3.png

gibi... gibi... gibi...

Buraya ilk konu açışımdan önce, gizem hanıma şöyle bir mesaj attım ve aldığım son cevap ;
xxx.png

xxc.png

Yukarıda yazdığınız şu kısıma ise ayrıyetten cevabı buradan vermek istiyorum,
Sizin alım-satım yapan veya hobi amaçlı kullanan ya da bu işle hiç alakası bile olmayan biri olup olmamanız, alışveriş esnasındaki dürüstlük yüzdenizi belirliyorsa, hayata bakışınız gerçekten çok ilginçmiş.
Her nekadar alım - satım işi yapmam desenizde sattığınız ürünün sıfır fiyatı üzerinden vurgu yaparak, ahkam kesmek ve buna rağmen gitarı sahibinden üzerinden 2.el (aynı fiyata) alıp, tekrar (aynı fiyata) satmak zarar etmeyen tüccar işidir oysa ki... Kaldı ki bırakın zarar etmeyi neredeyse işin çıkar kısmına girip, 20 lira için verdiğiniz sözden vazgeçip ilk etapta paslı tel ile kakalamaya çalıştınız. Buda yetmez gibi, gelen arkadaşın ağzından laf yapıp bizi (@AykanKK ve beni) suçladınız.

Size diyecek ve söyleyecek birşey benim tarafımdan kalmamıştır.
@AykanKK arkadaşıma tüm iyi niyeti ve ettiği her türlü yardım,
@rockstar orhan arkadaşım için ise belirttiğiniz şeyleri söyleyip söylemediğine çok fazla takılmadan, ettiği hizmetten dolayı kendi adıma kuşkusuz teşekkür ederim.

Gerekene, saygılar...

Son düzenleme:
Gitarınızı kaça alıp kaça sattığınız noktası beni bağlamaz.
Çünkü site üzerinde kendi açtığınız ilan fiyatı ile birebir yazdığınız fiyattan bana sattınız.
1000 lira'da yazabilirdiniz o sizin insiyatifinizde olan birşey, kimseyi veya müşteriyi bağlamaz.
Madem o mesaj sizi bu kadar rahatsız etti, ben yazdığım mesajı buraya koyayım. Gerekli bir ban veya uzaklıştırma cezası gerektiriyorsa hakkımda gereken yapılsın, ayrıca olası zan altında kalma durumumda herkesin gözünün önünde kişisel olarak değerlendirilsin.

Olay sonrası hanımefendiye verdiğim tepki budur ! ;

60381 eklentisini görüntüle

Aldığım cevaplar ise bunlar ;
60382 eklentisini görüntüle
60383 eklentisini görüntüle

Ben gerekli cevabı vermişim zaten isterseniz sonraki mesajları da koyabilirsiniz. Olayı haddinden fazla büyüten sizsiniz. Alışveriş sonuç olarak sizin istediğiniz gibi olmasına rağmen tonlarca mesaj attınız hepsine cevap verdim. Sonra bana şu mesajı attınız:
''Kalbin kırıldıysa, bi anlık öfkeme ver.
Sert çıkmış olabilirim, biyere bişey vereceğimde yok maksat laf olsun. (buraya yorum yapmayacağını söylüyor.)
Sen yine gitar çalabildiğinde bana da öğret...''

Ben de bunun üzerine cevap vermedim çünkü devamında gereksiz samimiyetinize tekrardan dönecektiniz. Sanırım sizi rahatsız eden bu son mesajınıza cevap vermemem oldu. Olayı tekrar alevlendirdiniz, buralara taşıdınız. Dediğim gibi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz ben bozuk gitar satmadım tel parasını da almadım. Orda ettiğim tek laf zaten ucuza satıyorum telini de kendisi takıversin. Denenmesi için tel taktıracaktım evdeki telleri bulduk onu taktık idi. Sonra sizin o esnada gitarı denettirdiğiniz kişiye attığınız mesajı gördüm, kendisi gösterdi. Sonrasında zaten fiyatta indirim talebinizi kabul edip gitarı istediğiniz fiyata sattım. Konu kapandı. Ama sonrasında eve gelip yazdığınız mesajları görünce şaşırdım.
Son mesajınıza cevap vermedim diye yaşadığınız kompleksin intikamını buraya beni yermek için mesaj atarak almaya çalıştınız. Çabanıza sağlık, ama belirttiğim gibi ben bu satım işlerini hayatımda ilk defa yaptım bir daha da yapacağımı da uzun bir süre düşünmüyorum çünkü satacak bir enstrümanım yok. Yorumlarınız için teşekkürler.

Sonra bana şu mesajı attınız:
''Kalbin kırıldıysa, bi anlık öfkeme ver.
Sert çıkmış olabilirim, biyere bişey vereceğimde yok maksat laf olsun. (buraya yorum yapmayacağını söylüyor.)
Sen yine gitar çalabildiğinde bana da öğret...''

Ben de bunun üzerine cevap vermedim çünkü devamında gereksiz samimiyetinize tekrardan dönecektiniz. Sanırım sizi rahatsız eden bu son mesajınıza cevap vermemem oldu. Olayı tekrar alevlendirdiniz, buralara taşıdınız.

Zihniyetinize ve kuruntunuza hayranım ama sandığınız gibi bir durum değil...
@AykanKK arkadaşımda şahit'tir bu duruma hatta bizzat kendisinden akıl almışımdır, yerimde kim olsa aynısını yapardı.
Durum şöyle oldu;
Evet sizin hakkınızda bu başlığı daha 3 eylül perşembe akşamı bu olaylar yaşandığı gibi bizzat açıcaktım, niyetim bu yöndeydi.
Fakat gitarı perşembe almamıza rağmen kargo işi @rockstar orhan arkadaşımızın kişisel işleri ve sizin yaşattığınız gitar teli problemi nedeniyle cuma gününe sarktı.
Ben bu başlığı perşembe günü açsaydım, elimde bile olmayan bir gitar için satıcı kötülemiş olacaktım.
@rockstar orhan arkadaşım cuma günü gitarı kargoladı,
Sırf eve kadar kargo parası ödediğim halde yinede pazartesi - salıya sarkmasın diye cumartesi dağıtıma çıkmayacaklarını bildiğimden,
Cumartesi gününü bütün gün şube'de geçirerek kamyondan direk kendim teslim aldım.
Pazar günü fazla vakit bulamadım ve kendimce gitarda bikaç problem tespit ettim.
Kargo'da olmuş olabilir, sizdeyken olabilir buna çok fazla emin olamadığımdan kendi içimizde arkadaşlarla bunu konuştuk.
@rockstar orhan arkadaşımızdan cevap geç gelince biraz oyüzden bekleme gereği hissettim (tamamen emin olmak adına).

Daha sonrasında ise,
Bugün itibari ile herkesin gerekli cevapları verebileceğini düşündüğümden, size de belirterek konu açmayı uygun gördüm.
İstediğini git yaz diyip, başlık altında çata çat kavga etmenizde ilginç oluyor, onuda belirtmek isterim.

Kaldı ki hala gitarda ki olası problemleri (emin olmadığımdan) size yıkmamış durumdayım farkındaysanız...

@Asr.Rh @AykanKK @Gizemon

bu @Asr.Rh ve @AykanKK ile ortak mesaj grubumuza yazdığım durumlar ilgili cevabımdır. çok uzun ama olayı benden dinlemek isteyenler olursa diye yazdım. işin magazinini yaptık.

"arkadaşlar bu alışverişin gerçekleştirme şeklinde tüm magazinel detaylar neden bu şekilde gündeme geldi bilemiyorum ya da neden bu şekilde bu işin dedikodusu yapıldı. ben alışveriş süresince hem sizlerle hem gizem'le olabildiğince doğru düzgün iletişim kurmaya çalıştım. olayın şartlarına getirdiklerine ve kendi düşüncelerime göre hareket ettim ve yer yer yorum yaptım.
bireysel olarak çokça alım-satım yapmış biriyim. gece vakti bostancı'dan rami'ye arabanın bagajına 2x12 marshall amfi mi alıp gitmedim efendim beşiktaştan bostancı'ya avid eleven rack mi taşımadım yok efendim kadıköyde'ki srv'de milletin aldığı koca amfi'yi taksi bulması için kadıköy sokaklarında mı taşımadım vs. vs. en sonda sizin işiniz işte.

ben kişisel olarak bu tarz işlerde işin uzamasını ıncığını cıncığını magazinini pek sevmem. bu huyum ve tarzım doğrultusunda alışveriş esnasında çeşitli söylediklerim ve hareketlerim oldu. isterseniz benden yana olan durumu anlatayım ve sizlerle paylaşmadığım kendi açımdan işin ıncığını cıncığını ve magazinel yanlarını paylaşayım;

-geçen çarşamba günüydü aykankk'nın durumunu gördüm; yarın saat 1 civarı tünelden gitar alınacak diyordu.
-gitarı alabileceğimi aykankk'ya ilettim ve detayları sordum.
-aykankk telefonumu istedi. aradı. konuştuk. gitarı dener misin? teslim alıp havalae edeceğim parayla parasını ödeyip edirneye kargolar mısın dedi olur dedim yaparım. hatta o hafta sonu tekirdağa gidecektim istersen arabayla götürürüm tekirdağdan teslim alabilirler dedim. o iş olmadı.
-bu esnada asr. rh. ve aykankk'nın mesajlaştığı konuşmaya davet edildim ve orada üçümüz işin detaylarıyla ilgili o gece konuştuk.
-ben bu işle ilgili durumumu kendilerine bildirdim; saat 12:30'la 13:30 arasında uygunum bu saatler arasında bu işle ilgilenebilirim onun haricinde yardımcı olamam çünkü ofise dönmem gerekiyor gibi bir şey yazdım.
-bu esnada satıcı gizemon'un hastaneye gitmesi gerektiğini öğrendik ertesi gün. belki de yarın 13:00'e yetişemeyecekti.
-bu esnada bulunmuş bir başka arkadaş daha vardı gitar denemek için. saat 15:00 gibi müsait olabiliyordu. ben olmazsam ona bırakırız bu işi dedim.
-benim telefon numaramı aykankk gizemon'a ulaştırdı. tünel'e ulaşma durumuna göre gizem beni arayacaktı.
-saat 12:20 oldu. baktım ses seda arayan soran yok. ben de bunun üzerine ortak mesaj grubumuza mesaj attım ve hala ses yok benden çıktı bu iş dedim. bunun üzerine aykankk heralde bi 20 dakka sonra falan bakalım belki arar daha vakit var yazdı.
-ben tophanede çalışıyorum. tünele çok yakınım 10 dakika yürüme. çıktım civarda öğlen yemeğimi yedim.
-saat 13:10 gibi ofise dönerken artık mevzuu aklımdan çıkmaya yakınken beni gizem aradı ve hikayemiz istanbul'un 35 derece sıcağında başladı.

bundan sonra buyrun magazine ıncığa cıncığa. madem öyle;

-önce tophane'den tünele hızlıca yürüdüm. (hem ofise geç kalmamam gerekiyor hem satıcıyı bekletmek ayıp olur)
-gizemon'la konuştuk dore'nin önünde buluşalım dedim. tamam dedi. dore'nin önüne gittim gizemon yok. aradım babası açtı. benim telefonumu ileteceğini söyledi. iletti. gizemon'la bu kez kendi numarasından konuştuk. evet tünelde bildiğim üç dore var. ben ana caddedekini kastetmiştim ama tabi ki haklı olarak gizemon nereden bilsin. onu ara sokaktaki büyük gitar mağazasına yönlendirmiş sorduğu kişi. tekrar oraya gittim.
-gizemon'la buluştuk.
-hemen dore'ye girip oradaki görevliden gitarı denemeyi rica ettim. arkadaş sağolsun hiç ikiletmedi kırmadı. hemen ufak bir blackstar amfi ayarladı bize.
-efendim gitarı kılıfından çıkardık baktım cort m600. aa güzel gitar diye düşündüm. fiyat perfomans olarak duyduğum bildiğim daha önce hiç çalmadığım bi kaç kez başlangıç için tavsiye ettiğim bir gitar. ilk başlarken de almayı düşünmüştüm hatta.
-çalmaya başladım. akordu yerindeydi. sonra durdum. gitar telleri eski galiba niye böyle konuşmuş muydunuz dedim? telsiz olacaktı diye biliyorum ben gitar diye de ekledim. gizemon'da babam taktı bağlama ya da benzeri bişey çalıyor oradan bildiği kadarıyla taktı teli gibisinden konuştu. tamam dedim içimden. olabilir. sorarız. hele bi deneyeyim.
-gitarı denedim. orasına burasına bildiğim kadarıyla baktım. switch'i, potansları, entenasyon ayarını kulağımca denedim. sapı kontrol etmeye çalıştım vs.
-tamam dedim gitarda bir sıkıntı yok bence ama teller eski sormam lazım nedir durum diye.
-aykankk'yı aradım dedim tellerin durumu böyle böyle tamam dedi ben asr. rh'yi arayayım. senden hızlıca haber bekliyorum dedim çünkü ofise yetişmem lazımdı. saat zaten 13:30'du ama yapacak bir şey yoktu.
-telefondan baktım aykankk turkrock'tan mesaj attı bizim gruba. asr.rh'ye telefonunu vermiş beni ara acil diyor. e dedim bu çocuk ne zaman görecek bu telefonu da arayacak. meğer asr. rh'nin telefonu bozukmuş ve turkrock'ın başında tetikte bekliyormuş oradan başladık konuşmaya. aykankk durumu anlattı. asr. rh duruma hafif kızgın bir mesaj attı. böyle demişti dedi vs. o esnadı gizemon yanında ben bekliyorum iş çözülsün diye ve ofise gitmem lazım. olayı sonuca bağlamamız gerekiyordu. ortada turkrock üzerinden yapılan bir sohbet yanımda gitarını satmaya uzun yoldan gelmiş bir satıcı ve tüm son dakikalara rağmen orada işi halletmeye çalışan ben.
-bu muhabbetler esnasında aykankk ve asr. rh ile ilgili ve gitarla ilgili olarak konuştum. işte o çok merak edilen konuşma (harfi harfine hatırlamıyorum tabi.)
-gizemon'a keşke satmasan ne güzel gitar gibi bişey dedim.
-ya evet bende öyle düşünüyorum ama öyle oldu dedi.
-bu kadar zahmete getir götür yapacağına daha düzgün uğraşmadan bile satabilirdin aslında alıcısı çok olur bunun gibisinden bir şey söyledim.
-evet alıcı çok zaten ama söz verdim diye bir sürü kişiyi reddettim dedi.
-çalmayacak mısın daha ne aldın yerine ya da çalabiliyor musun falan diye sordum
-o da başlangıç seviyesinde çalıyorum işte bu cort'un bi düşük modelini aldım gibi bişey dedi
-biz böyle konuşurken cevap geldi
-ünlü muhabbet bu. arada aykankk ya da asr. rh. ile ilgili olumsuz bir söylemim idda edildiği gibi oldu mu bilmiyorum belki böyle olmaz falan demişimdir genel olarak. belki ama hatırlamıyorum bile. çünkü içinde bulunduğum durum her alışverişte gerçekleşen bir durum değildi.
-tamam o zaman 580 tl'ye oluyorsa alalım dedi asr. rh. 20 tl tel parası indirime girdi. gizemon 585 dedi. ben bunu kalkıp 5 tl için gruba yazmadım. gizemon'a dedim ki yapma 5 tl için olur mu dedim. o da yok 585 tl daha da olmaz dedi. ben de tamam dedim 5 tl'sini de ben vereceğim ve arkadaşlara 580 tl ok. dedim. aykankk'yı aradım parayı hesabıma göndermesini söyledim. bildiğim en yakın bankamatiğe gizemon'la beraber gittik.
-580 tl çektim bankamatikten gizemona uzattım üzerini de 5 tl eklemek için cüzdanı çıkardım gizemon istemedi. tamamdır dedi ve gittiler.
-ben gitarı sırtladım ofise geldim. geldiğimde saat 13:50 civarıydı. bu esnada yoldayken gitarı teslim aldım diye mesaj attım.
-o esnada asr. rh. rockstar orhan tüm insiyatif sende nasıl sonuçlandırmak istiyorsan öyle yap diye bir mesaj atmış ama gitarı almıştım bile.
-akşam oldu gitar sırtladım doğru kadıköye. kadıköy çarşısında gitara kutu aradım. buldum. elimde gitar kutusu ve gitar kadıköyde yürüyorum. normalde bostancıya gitmek için minibüse binen ben o halde o sıcakta binemeyeceğimi düşündüm ve taksiye bindim. eve gitmeden elimde gitar kutusu ve gitar esnafa havalı poşet ve koli bandı sordum. havalı poşet bulamadım ama koli bandı aldım. eve gittim. ekipmanlarımın kutularının içine baktım. köpükler vardı. onları kullanabilirim diye düşündüm paketleme için. onları ayırdım. kadıköy çarşısından aykankk'nın dediği telleri almıştım onları gitara takmakla işe başladım sonra köpükleri gitara göre oydum. bantladım. gitarı kılıfına ve kutuya koydum. kutuyu bantladım. bu işlem yaklaşık 2 buçuk saatimi aldı tabi. gitarın paketlenme esnasında foto.larını çekip aykankk ve asr. rh'a yolladım.
-sabah kalktım elimde kutulu gitar tophaneye gittim işe 15 dakika geç kalarak gitarı kargoya teslim ettim ve teslim ettim diye mesajı aykankk ve asr. rh. ye gönderdim. fişinin foto.sunu gönderdim.
-çok şükür gitar sağ salim asr. rh.'ye ulaştı.
-tam oh çok şükür bu işin üstesinden geldik diye düşünürken bu muhabbetler patlak verdi.

bundan sonra yorum yazacağım;

-bu benim iyi niyetle hiç bir karşılık beklemeden giriştiğim bir işti. başladığım işi bitirmeyi çok isterim ve işlerin uzamasını pek sevmem. bu doğrultuda kendi bilgim ve kültürüm çerçevesinde hareket ettim olay boyunca. eksiklerim yanlışlarım olabilir ama bu şekilde dedikodu şeklinde gündeme gelmesi böyle bir rock müzik forumuna yakışmadı. bu yukarıda yaşadığımız gibi aksaklıklar, diyaloglar olur. olacaktır da. bana göre önemli olan işi çözmektir. ben de yaparım dediğim işi çözmek için elimden geleni yaptım ve lafı uzatmadım. kimseyi kırmak istemedim kimse mağdur olsun istemedim ve ona göre hareket ettim. ben bu işte ne alıcıdan ne satıcıdan yana saf tutarım ne de aracı ve yardımcı aykankk'dan yana olurum. hepiniz benim için bu işte eşitsiniz ben bu işte hepinize kendi isteğimle yardım etmeye çalıştım ve hiçbirinize zarar gelsin istemedim. ona göre hareket ettim. gizemon'da aykankk'da asr. rh'da benim için aynı.

-bundan sonra ne olur ne biter hala yazışır mısınız ne yaparsınız bilemiyorum ama ben yine ihtiyaç halinde elimden geldiğince buralardayım.

Bu konu uzayıp durmasın. Alışveriş adabı ve gidişat ile ilgili bir kaç şey yazacağım, bu konuda kendini yeterli görmeyen ve foruma yeni giren arkadaşlar bu yazdıklarımdan umarım ders alırlar.

- Bir ürünü hangi fiyata sattığınız tamamen sizi bağlar. Alıcı fiyatı beğeniyor ki teklif veriyor. Kaldı ki, insanları başka alıcısı var diye tehdit etmek amiyane tabirle "Şark kurnazlığı"dır, yemezler.

- Alıcıya mesajınızla bir söz veriyorsanız tutun. Telleri değiştireceğim demek, sıfır tel takıp teslim edeceğim demektir. Ne konuşulduysa o, kıvırmaca yok. Hele ki aracı bir arkadaş varsa onu da zor duruma düşürmemek için kıvırmamak lazım.

- Hem elinizdeki ürünü satmak için ilan açıp, hem de insanlara trip atmayın. "Kargolayamam, oraya gelemem, o saatte onu yapamam" diyen adamdan uzak durun. Emin olun bu gitarı başkasından alma şansım olsaydı, satan olsaydı başkasından alırdım. Hem ürün almaya çalış, hem bir dolu trip ye. Müşteri her zaman haklıdır, fatura kesmenize gerek yok.

- Ben o gün alışverişin tüm evrelerini yönettim. Para transferinden saat koordinasyonuna kadar herşey bendeydi. Hatta saat 13.00 civarı buluşulacaktı, o saate satıcı hastanedeki işlerini bitirip yetişemezse diye saat 15.00'e başka bir arkadaşımızı da ayarladım forumdan. Yani bir değil iki aracı vardı aslında, beni de sayarsanız 3, alıcıyı da sayarsak 4. Evet İstanbul büyük bir metropol, zamanlama sıkıntıları olabilir, bunlara hazır olmak lazım. Biz de bunlara karşı hazırlıklı davrandık.

- Satıcı arkadaşın ifade ettiği "aracı bana gitarı daha pahalıya satabileceğimi söyledi" lafına inanmıyorum. Benim yönlendirdiğim bir insan bunu söyleyemez, söylememeli. Bakın arkadaşlar, hayatımda iki kere böyle bir ithamla karşılaştım, ikisinde de satıcı kadındı, ikisinde de aracı vardı. İlkinde gitarı alamamıştım, bu sefer zor da olsa aldık. Tesadüf olduğuna inanmıyorum, Erdem hocam bana ilk olarak bu gitarı almak istiyorum dediğinde, ama satıcının işi yokuşa sürdüğünü söyleyince tepkimi açık olarak koymuştum. Bu alışveriş bir şekilde sonlandı. Umarım gelecekte benzer durumlar yaşanmaz. Aracı olduğum arkadaştan kesinlikle maddi bir talepte de bulunmadım, ama sanırım bundan sonra ya kimseye aracı olmayacağım ya da daha profesyonel anlamda ücreti ile yapacağım. Yaşanan sinir strese yazık. Satıcı arkadaşlar, sizden istirham ediyorum, kendinizi düşünmüyorsanız da aracı insanları düşünün. Sonuçta biz referans oluyoruz ve zor durumda kalıyoruz.

Artık cidden yoruldum. Bahsettiğiniz problemler görsel ise http://turkrock.com/konu/61361/ ilandaki fotoğraflardan bakabilirsiniz. İlanı kapattım ama fotoğrafları kaldırmadım özellikle. Görsel değilse de deneyip aldınız ben gitarın elektronik sorunlarından anlamadığımı çok kere belirttim zaten. Bu yüzden karşılaştığınız problemleri bana yükleme gibi bir lüksünüz yok. Bir yerinde bir şey olsa da ben fotoğrafını koymamış olsam anlayacağım. Ben fotoğraflardaki ürünü aynı şekliyle verdim gönderdiğiniz arkadaşa ondan sonra oluşan problemlerin benimle uzaktan yakından alakası yoktur.

Bu arada daha önce aldığınız ekran görüntüsüne cevaben evet 10 watlık ucuz bir amfim var ama dikkat ederseniz kulaklık amfisi veya pilli amfi gerekecek dedim çünkü bendeki amfi pilli değil onu takmak için de bir yer gerekiyor bildiğiniz üzere yani ortada bir çelişki yok.

Son düzenleme:
Geri