Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Bence alım satım forumu kapatılsın.

Gerçekten son zamanlarda tanımadığım bir üye mesaj atarsa hemen cevap vermeyip mesaj geçmişine bakıyorum. İçime sinmezse işi yokuşa sürüyorum.

İşin kötü tarafı uzun zamandır forumdan aşina olduklarımız bile sürpriz yapar oldu.

Bence alım satım forumu kapatılsın.

Gerçekten son zamanlarda tanımadığım bir üye mesaj atarsa hemen cevap vermeyip mesaj geçmişine bakıyorum. İçime sinmezse işi yokuşa sürüyorum.

İşin kötü tarafı uzun zamandır forumdan aşina olduklarımız bile sürpriz yapar oldu.

Bende tam tersi tanımadığım ne kadar adam varsa para bile istemeden alışveriş yaptım bu ara. Bence karşıdakine güvenmeden birşeyleri başarmak zor. Evet piyasa kötü, evet insanlar kötü ama karşılıklı güven üzerine dayalı bir piyasadayız. Biraz risk almak şart bazı insanları kazanmak için.

Nickini bilmediğimin Emre Köz arkadaşa Ibanez TSA5U amfi sattım. Gayet hızlı ve keyifli keyifli bir alışveriş oldu. Herkese çekinmeden alışveriş yapmalarını tavsiye ederim.

Edit: kimlerigörüyorumkarşımda imiş nicki.

Son düzenleme:
Abilerim merhaba. Öncelikle ben de konuyu ateşlendirmek vs istemiyorum kesinlikle. Şu liseli muhabbetlerine değinmek istediğim bir şey var.

Forumda öyle tanınan eden,alım satım işlemleri yapan biri değilim. Zaten bu aralar forumda fazla takılmaya gönderilere yorum yapmaya falan başladım :D (ygs çalışmam gerekiyorken...)

Geçen yaklaşık 3-4 ay önce sanırsam laney cub12r amfi aldım. Sonra belki bilenler bilir işte send returnle alakalı bir problemim olduğunu sanmıştım.(çünkü problem değilmiş.)

işte hemen acaba amfi mi bozuk ben mi birşeyler yanlış yapıyorum acaba diye konu açtım. Bu benim sorun olarak bahsettiğim şey kafama çok takılmıştı,takıntılıyım biraz konuda amfiyi satmayı düşünüyorum şuan demiştim. Sonradan bir abim ben alırım dedi anlaştık ürünü sanalpazar üzerinden ilana koydum falan. Ertesi günde işte kredi kartımın askari ödemesinden dolayı bi sıkıntı oldu alamadım en kısa zamanda halletcem falan demişti. Ben de zaten aciliyet olmadığı için tamamdır hocam haber bekliyorum dedim. Haber gelmedi yavaş yavaş ailemin paraya da ihtiyacı olmaya başladı ben de hocam ne yaptınız falan diyince daha hala olmadı tarzı bi cevap almıştım galiba kendisinden.Haber edicem ben falan demişti galiba tam hatırlamıyorum yanlış olmasın. Herneyse sonra iyice paraya ihtiyaç oldu annem satamadın hala şu amfiyi bari ilana koy başka müşteri çıkar en azından dedi. Ben de dedim dur bir iki hafta daha bekleyelim belki haber gelir dedim. Sonradan yeniden mesaj atmak da istemedim sanki ürünü elden çıkarmaya çalışıyormuş gibi hissettiririm diye ve ilana koydum.

Bu arada hiçbirşekilde o abime sitem falan sözkonusu değildir sadece başımdan geçen bir olayı anlatıyorum.

İşte geçen ay da şuan ilanda olan gitarımı satıyordum nerdeyse satamadım. Oturduğum yerdeki müzik evinin sahibi atilla hoca aradı bir akşam işte gitarını sattım falan dedi. İyi hocam hayırlı olsun ne zaman getireyim falan dedim :D 2 gün sonra götürdüm gitarı akşam hocam yeniden aradı işte ikimiz için de hayırlısı oldu dedi evet öyle oldu dedim ve gitarı satamadık dedi sonradan :D neden dedim dedesi laf etmiş işte bu kadar para verip napcan bide amfi alacan evi düğün salonuna çevirecen bilmem ne çocuk vazgeçti. Ben de hayırlısı olsun deyip geçtim yine paraya ihtiyacımız olmasına rağmen.

Yani bu kadar uzun yazdın sadete gel diyecek olursanız öncelikle bakın ben işte şöyleyim böyleyim demek için vs falan yazmadım yazmıyorum. Sizin de bahsettiğiniz gibi biz liseliler işte harçlıklarımızdan biriktiğimizi falan koyarak alıyoruz ekipman vs.

Bir liselinin iyi olması olgun olması onların bu genel tutumunu değiştirmez tarzı yazılar da yazılmış. Mesela ben kendim de liseli olduğumdan gitarımı alacak arkadaşın bu tutumuna hiç bir şekilde kızmadım etmedim vs.

Evet siz biraz daha bu işi profesyönellikle yapıyorsunuz bazı kurallarınız olması lazım ama bizlere karşı biraz daha önyargısız davransanız ve biraz daha hoşgörülü davransanız bence işler daha iyi kolay yürür.

Sadece alım satım meselesinde değil bir de. Mesela burdaki çoğu kimsenin yaşı benden büyük ama bazen nasıl hitap edeceğim konusunda kendi kendime sıkıntıya düşüyorum. Yaşımı belli edersem ,biraz küçük gözle bakarlar vs diye bazen sanki sizlerin yaşıtınızmış gibi hitap ediyorum :D bu da hiç içime sinmiyo bunu da belirtiyim.

Akşam akşam kafanızı şişirdim kusura bakmayın. İyi akşamlar herkese :)

Abilerim merhaba. Öncelikle ben de konuyu ateşlendirmek vs istemiyorum kesinlikle. Şu liseli muhabbetlerine değinmek istediğim bir şey var.

Forumda öyle tanınan eden,alım satım işlemleri yapan biri değilim. Zaten bu aralar forumda fazla takılmaya gönderilere yorum yapmaya falan başladım :D (ygs çalışmam gerekiyorken...)

Geçen yaklaşık 3-4 ay önce sanırsam laney cub12r amfi aldım. Sonra belki bilenler bilir işte send returnle alakalı bir problemim olduğunu sanmıştım.(çünkü problem değilmiş.)

işte hemen acaba amfi mi bozuk ben mi birşeyler yanlış yapıyorum acaba diye konu açtım. Bu benim sorun olarak bahsettiğim şey kafama çok takılmıştı,takıntılıyım biraz konuda amfiyi satmayı düşünüyorum şuan demiştim. Sonradan bir abim ben alırım dedi anlaştık ürünü sanalpazar üzerinden ilana koydum falan. Ertesi günde işte kredi kartımın askari ödemesinden dolayı bi sıkıntı oldu alamadım en kısa zamanda halletcem falan demişti. Ben de zaten aciliyet olmadığı için tamamdır hocam haber bekliyorum dedim. Haber gelmedi yavaş yavaş ailemin paraya da ihtiyacı olmaya başladı ben de hocam ne yaptınız falan diyince daha hala olmadı tarzı bi cevap almıştım galiba kendisinden.Haber edicem ben falan demişti galiba tam hatırlamıyorum yanlış olmasın. Herneyse sonra iyice paraya ihtiyaç oldu annem satamadın hala şu amfiyi bari ilana koy başka müşteri çıkar en azından dedi. Ben de dedim dur bir iki hafta daha bekleyelim belki haber gelir dedim. Sonradan yeniden mesaj atmak da istemedim sanki ürünü elden çıkarmaya çalışıyormuş gibi hissettiririm diye ve ilana koydum.

Bu arada hiçbirşekilde o abime sitem falan sözkonusu değildir sadece başımdan geçen bir olayı anlatıyorum.

İşte geçen ay da şuan ilanda olan gitarımı satıyordum nerdeyse satamadım. Oturduğum yerdeki müzik evinin sahibi atilla hoca aradı bir akşam işte gitarını sattım falan dedi. İyi hocam hayırlı olsun ne zaman getireyim falan dedim :D 2 gün sonra götürdüm gitarı akşam hocam yeniden aradı işte ikimiz için de hayırlısı oldu dedi evet öyle oldu dedim ve gitarı satamadık dedi sonradan :D neden dedim dedesi laf etmiş işte bu kadar para verip napcan bide amfi alacan evi düğün salonuna çevirecen bilmem ne çocuk vazgeçti. Ben de hayırlısı olsun deyip geçtim yine paraya ihtiyacımız olmasına rağmen.

Yani bu kadar uzun yazdın sadete gel diyecek olursanız öncelikle bakın ben işte şöyleyim böyleyim demek için vs falan yazmadım yazmıyorum. Sizin de bahsettiğiniz gibi biz liseliler işte harçlıklarımızdan biriktiğimizi falan koyarak alıyoruz ekipman vs.

Bir liselinin iyi olması olgun olması onların bu genel tutumunu değiştirmez tarzı yazılar da yazılmış. Mesela ben kendim de liseli olduğumdan gitarımı alacak arkadaşın bu tutumuna hiç bir şekilde kızmadım etmedim vs.

Evet siz biraz daha bu işi profesyönellikle yapıyorsunuz bazı kurallarınız olması lazım ama bizlere karşı biraz daha önyargısız davransanız ve biraz daha hoşgörülü davransanız bence işler daha iyi kolay yürür.

Sadece alım satım meselesinde değil bir de. Mesela burdaki çoğu kimsenin yaşı benden büyük ama bazen nasıl hitap edeceğim konusunda kendi kendime sıkıntıya düşüyorum. Yaşımı belli edersem ,biraz küçük gözle bakarlar vs diye bazen sanki sizlerin yaşıtınızmış gibi hitap ediyorum :D bu da hiç içime sinmiyo bunu da belirtiyim.

Akşam akşam kafanızı şişirdim kusura bakmayın. İyi akşamlar herkese :)
Roman yazmışım resmen okumayın :D :D

Umarım konuyu uzatmış olmam ve tekrar alevlendirmem, ama son dakikada cayılan alışverişlerin gerçekten bu forumda çok büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum ben. Birazdan yazacaklarım dahilinde @AykanKK 'yı tenzih ediyorum lafım ona değil kesinlikle anladığım kadarıyla bir aciliyet varmış ve meramını açıklamış, sorun da tatlıya bağlanmış; kendisi de forumda epey saygın, her mesajını severek okuduğum üyelerden biri zaten.
Ben forumda üyelik olarak yeni sayılsam da gerek kuzenimin ekipmanını satmasına aracı olarak gerek kendi ekipmanımı satarak ve alarak epey alışverişte bulundum bu forumda. Elimden geldiğimce kimseyi kırmamaya çalıştım, herkese elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım ama son zamanlarda bu sabrım pek kalmamaya başladı. İlk alışverişim olan Les Paul'ümü satarken başlayan bir furya bu son anda vazgeçme furyası. Gitar epey durduktan sonra forumun ve müzik piyasasının önemli isimlerinden biri (isim vermeyi doğru bulmuyorum kendisinin bir ismi var ve karalamak gibi olmasın) bana kendi mesaj atarak takas teklif etti ve ben de o ilanı değil ama başka bir ilanı ile ilgilendiğimi isterse onunla takas yapabileceğimi üzerini de tamamlayacağımı söyledim kendisi kabul etti anlaştık ertesi gün bir saatte buluşmak için de kararlaştırdık, ben bu arada nakitim olmadığı için ve ürünü çok istediğim için hiç kullanmamama rağmen kredi kartımın limitini arttırdım, gitarı nakit almak isteyen bir arkadaşı geri çevirdim, hatta itiraf edeyim çok heyecanlandım gece doğru düzgün uyuyamadım vs. ertesi gün buluşmaya saatler kala bir mesaj alışverişin iptal olduğuna ilgisini çeken başka bir gitarı alacağına dair...
Bu olayı bir örnek olarak anlattım size bunun çok benzerlerini (tabii artık canı yanmış akıllanmış olarak biraz daha tedbirli halini), açtığım hemen her ilanımda yaşadım, aracılık yaptığım Partcaster için 3 ayrı kişiyle kesin diye anlaştık, şu anda ilanı aktif olan Jackson için 5 (evet yazıyla beş) kere anlaştım kesin alacağım diyen çeşitli kişilerle, ki birisinin mesajı konusunda mevcut, ve hepsi alışverişin yapılacağı gün vazgeçti vesaire vesaire bunlar sadece aklıma gelen ilk örnekler, pazarlık yapıp ben kesin size döneceğim birkaç güne diyerek duman olanları zaten saymıyorum. Eminim benim gibi bu olaydan muzdarip bir sürü üye vardır, bu olaya bir çözüm bulmamız lazım diye düşünüyorum, zira ben alışverişten soğudum resmen bu sıkıntılar yüzünden. Bu konuda başlık açmak mı daha uygun olur yoksa buraya olayı açıklayarak mı yazmak daha uygun olur bilemedim, forumu daha iyi tanıyan abilerimiz bize yardımcı olsun konuşalım tartışalım bir çözüm bulalım.
Biraz uzun bir mesaj oldu, sıktıysam affedin biraz da iç dökme konseptinde bir mesaj oldu, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim :)

bu arada dip not: @ogulcaan ile benim de daha önce birkaç kere alışverişim oldu kendisi çok kibar ve çok iyi niyetli bir üye, hiç bir sıkıntı yaşamadık kendisiyle, alışveriş yapacaklara tavsiye ederim kesinlikle.
Geçmiş olsun hocam. Benzer bir durumu geçenlerde yaşadım. (Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız) o yediğim engel hala koyuyor ya hiçbir şey demeden engeli bastı adam.. Neyse..

olgunlukla da olmuyor hocam 3 gün önce Zoom G1XN pedalımı satmak için ilan koydum akşamında birisi aradı 20 tl düştüm anlaştık adamla adam dün parayı gönderecekti ben de pedalı gönderecektim.(adam 30 yaşında evli 2 çocuğu var olgunluktan bahsedince yazayım dedim) .dün aradım çıkmadı mesaj attım hastanedeyim dönecem dedi. sonra döndü de "abim kalp krizi geçirmiş kusura bakma dedi" tamam eyvallah buraya kadar.
bugün halledecektik sözde ,arıyorum cevap yok mesaj atıyorum dönmüyor, bi sıkıntı mı var diye yazdım cevap yok baktım facesine en son 2 dakika önce girmiş şimdi ne yapılır bu adama bi cevap vermek bu kadar mı zor.

şu hayatımda da bişey satabilmesini becerebilmiş bi adam da değilim. daha önce de bişeyleri satmak için uğraştım. bende mi sıkıntı var anlamıyorum. Kimse telefonuna cevap vermiyor. bıktım artık!!!

olgunlukla da olmuyor hocam 3 gün önce Zoom G1XN pedalımı satmak için ilan koydum akşamında birisi aradı 20 tl düştüm anlaştık adamla adam dün parayı gönderecekti ben de pedalı gönderecektim.(adam 30 yaşında evli 2 çocuğu var olgunluktan bahsedince yazayım dedim) .dün aradım çıkmadı mesaj attım hastanedeyim dönecem dedi. sonra döndü de "abim kalp krizi geçirmiş kusura bakma dedi" tamam eyvallah buraya kadar.
bugün halledecektik sözde ,arıyorum cevap yok mesaj atıyorum dönmüyor, bi sıkıntı mı var diye yazdım cevap yok baktım facesine en son 2 dakika önce girmiş şimdi ne yapılır bu adama bi cevap vermek bu kadar mı zor.
Bu kadar paranoya olmaya gerek yok hocam. whatsapp ta mesaj çektim okundu face de online oldu cevap vermedi diyerek kendini strese sokma. Alacak olan insan alır, sen gün içi programını yaparsın dönüş yaparsa durumunu anlatırsın. Hayat zor, vardır bir sıkıntısı. Bazen öyle zamanlar geliyor ki "almayacağım" bile yazamıyorsun.

Bu kadar paranoya olmaya gerek yok hocam. whatsapp ta mesaj çektim okundu face de online oldu cevap vermedi diyerek kendini strese sokma. Alacak olan insan alır, sen gün içi programını yaparsın dönüş yaparsa durumunu anlatırsın. Hayat zor, vardır bir sıkıntısı. Bazen öyle zamanlar geliyor ki "almayacağım" bile yazamıyorsun.
bi anlık bi sinirle yazdım kusura bakmayın da sinirlenmemek elde değil.

insanın acil paraya ihtiyacı olup da böyle bir duruma düşmesine kafası bozuluyor.

Belki daha evvel yazılmıştır, gene ben de yazmak istedim; @evrenozlu Nickli Evren arkadaşımızla güzel bir alışveriş gerçekleştirdik. Basit bir parçayı bile gayet özenli bir şekilde tarafıma ulaştırdı. Nice güzel alışverişlerde görüşmek üzere.

Geri