Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

@tylerdurden 'a gitti Orange Or15 kafa amfi kabiniyle birlikte...Güzel alış-veriş oldu, kendisi zaten ne istediğini iyi biliyordu pek alış-veriş değilde daha çok takılmaca-sohbet gibi biraz.

Selam Herkese,
@mstern enstrümanlarına çok iyi bakmış, bu dönemde bulunması zor şekilde sözüne güvenilir birisi ve muhabbeti de süper. Satışta ilanı varsa şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
@ilhan80 'den tam bir sene önce bas gitar teslim almıştım, @devastator'a iletmek üzere. Fiyatını vs hatırlamıyorum, ikinci el olarak iyi durumda sayılabilecek gitardı, fiyat konusunu bilemiyorum. Kadıköy'den uzakta olduğum için sağolsun iş çıkışı metroya atlamış, teslim etmişti.

@onurkaraa'dan 20 Ocak'ta Laney Cub12R aldım. Sorunsuz şekilde alışverişi yaptık.
Amfi'yi başkasına aldırmıştım, yeni elime geçti. 2 haftalık çok da yoğun olmayan kullanım için diyebilirim ki kendisinin de söylediği gibi bir herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

2 tane de 1-2 sene önce tamamlayamadığım var, bunları da ekleyim.
Mesajlar silindiği için ismini bulamadığım(ki önemli değil) birinden grover burgu için mesaj atmıştım. Sonra delik ölçülerine bakıp yeniden delik açmam gerektiği ve bu burgular için delik açmaya değmeyeceğinden(schaller falan olsa headstocku bile kırarım) almaktan vazgeçmiştim. Sağolsun bir şey demedi ama sonrasında biraz ayıp ettiğimi düşündüm. Herhalde almak için karar vermekte biraz acele ettim.

Bunu kişiye feedback vermek için değil, olay örnek olsun diye yazıyorum. Kesinlikle sorunlu ürün sattığı için değil, fazlaca kuşkulandırdığı için ismini vermeyeceğim.
Bir kullanıcıya o zamanlar da ucuz da olmayan bir ekipman için mesaj attım. Farklı bir şehirde olduğu için birisiyle aldırmak istedim ama olmadı. Sonra farkını da benim ödeyeceğim şekilde GET ilanı istedim fakat satıcı ısrarla nakit istedi. Sonra kabul eder gibi oldu ve ertesi gün üsteleyince GET'in nasıl açıldığını bilmediğini, çalıştığı yerel yerin ismini verip tanınırlığı üzerinden güvenebileceğimi, parayı yollamamı sonrasında ürünü göndereceğini söyledi.
Ben de tabi "benim çalıştığım yer daha tanınır, sen yolla beğenirsem paranı veririm" demem gerekirken, "oldu o zaman teşekkürler" deyip uzaklaştım. Beni ciddi anlamda kuşkulandırdı. Umarım alan kişi olduysa fazla sıkıntı yaratmamıştır veya yanılmışımdır.
Kişiden, üründen emin değilseniz ve deneme şansınız yoksa GET'de ısrar edin.
Demek ki neymiş: tanınırlıkları üstünden güven sağlamaya çalışan tanımadığımız insanlarda problem olma ihtimali oldukça yüksek. Ben böyle anlıyorum artık. Erkan Çiğdem de bana öyle yaptı.

Merhabalar, forumda yeniyim. Eve kapandığımız dönemde yıllardır beklettiğim bir hedefimi gerçekleştirmek üzere 2.el elektro gitar arayışına başladım ve foruma üye oldum. Tavsiye başlıklarında dolaşırken hem aradığım gitarlar arasında olan bir gitar satmakta olan (Ibanez GRG 170 DX) hem de kendisinden güvenilir bir satıcı şeklinde bahsedilen @Lityum'un sahibinden.com linkine rastladım.

Özetle;
@Lityum nick'li Aycan Karadaş'a alışverişimizden dolayı çok teşekkür ederim.

Satış öncesi iletişim, üslup, güven 10/10. Benim gibi bu alanda ilk alışverişini yapan bir acemi için bunlar çok önemliydi açıkçası. Herkesin böyle bir alışveriş yaparken kafasındaki soru işaretlerinden olan havale ödeme konusunu da hiç güven sorunu yaşamadan karşılıklı iletişimle hallettik.

Satın aldığım Ibanez grg170dx tam olarak ilanda anlatıldığı gibi, eksiği gediği de şeffaf şekilde bana gösterildiği şekliyle geldi. Aşağıda Aycan Karadaş'ın sahibinden.com tüm ilanlar linkini de paylaşıyorum. 2.el bakıyorsanız mutlaka göz atın.

Geçtiğimiz hafta @solitude71 ile amfi alışverişi gerçekleştirdik. Neredeyse 20 kg'lık kargoyu tertemiz, sıfır kondisyonda teslim aldım.
Alışveriş süreci ve öncesindeki şeffaf iletişimi ve iyi niyeti için teşekkür etmek istedim. Aynı zamanda amfi ve mudailleri hakkında yaptığı tüm bilgilendirmeler için de öyle.
Malum sebeplerden yüzyüze tanışma fırsatı yaratamasakta her şey olumlu gerçekleşti. Problemsiz bir alışveriş oldu.

Son düzenleme:
Geçtiğimiz hafta @solitude71 ile amfi alışverişi gerçekleştirdik. Neredeyse 20 kg'lık kargoyu tertemiz, sıfır kondisyonda teslim aldım.
Alışveriş süreci ve öncesindeki şeffaf iletişimi ve iyi niyeti için teşekkür etmek istedim. Aynı zamanda amfi ve mudailleri hakkında yaptığı tüm bilgilendirmeler için de öyle.
Malum sebeplerden yüzyüze tanışma fırsatı yaratamasakta her şey olumlu gerçekleşti. Problemsiz bir alışveriş oldu.
eyvallah... ne istediğini bilen, düzgün iletişim kuran insanla alışveriş keyif... zor bulunur olmaya başladı maalesef.

Geçtiğimiz günlerde @Jäger (Emre) arkadaşımızla bir amfi alışverişi yaptık , kendisiyle 650₺’ye anlaştık naylon paket’e sarıp göndereceğini söyledi , hatta ekstra (25₺) fazla gönderirsem biraz daha naylon alıp daha korunaklı şekilde göndereceğini belirtti ,telefonda , fakat amfiyi iki tane karton kutunun içerisine koyarak korunaksız bir şekilde göndermiş ,herhangi bir naylon koruma da almamış , kendisine whatsapp’tan durumu söyledim ama görüyorum ki foruma yazı yazarken orayı görmezden gelmiş verdiği söz bir yana yaptığı davranışı kendisine yakıştıramadım alışveriş yapmak tamamen size kalmış , amfi bana sıkıntısız bir şekilde geldi ama bu demek değil ki söylediği bir şeyi yapmaması ve ekstra ücret talep etmesi doğru bir davranış, kendisine yakıştıramadım , en azından burayı okursun sevgili kardeşim @Jäger herkese iyi forumlar.

Geçtiğimiz günlerde @Jäger (Emre) arkadaşımızla bir amfi alışverişi yaptık , kendisiyle 650₺’ye anlaştık naylon paket’e sarıp göndereceğini söyledi , hatta ekstra (25₺) fazla gönderirsem biraz daha naylon alıp daha korunaklı şekilde göndereceğini belirtti ,telefonda , fakat amfiyi iki tane karton kutunun içerisine koyarak korunaksız bir şekilde göndermiş ,herhangi bir naylon koruma da almamış , kendisine whatsapp’tan durumu söyledim ama görüyorum ki foruma yazı yazarken orayı görmezden gelmiş verdiği söz bir yana yaptığı davranışı kendisine yakıştıramadım alışveriş yapmak tamamen size kalmış , amfi bana sıkıntısız bir şekilde geldi ama bu demek değil ki söylediği bir şeyi yapmaması ve ekstra ücret talep etmesi doğru bir davranış, kendisine yakıştıramadım , en azından burayı okursun sevgili kardeşim @Jäger herkese iyi forumlar.
Boss pedal fiyatına neredeyse sıfır bir lambalı amfi satın aldınız. Amfi elinize sorunsuzca ulaştı mı? Ulaştı. Amfinin herhangi bir yerinde en ufak bir sıkıntı var mı? Yok. Çalışmasında bir problem var mı? Yok. Amfi ilanda belirttiğim gibi temiz mi? Evet. Üstelik amfiyi gayet güzel ve korunaklı bir şekilde paketlemiştim. Daha önce şehirlerarası çok alışveriş yaptım. Hiçbirisinde de en ufak bir problem yaşamadım. Balonlu naylon konusuna gelince, yakınlarımdaki nalburlarda bulamadığım için (zaman problemim nedeniyle de daha uzaktaki dükkanlara sırf bir naylon için gidemeyeceğimden) ekstradan koliye koydum. Bir de sanki gönderdiğiniz ekstra ücret binlerce liraymış gibi triplere girmişsiniz. Üstelik alışveriş gerçekleşene kadarki süreç içerisindeki üslübunuza da çok sabrettim gerçekten. @teleborn ile alışveriş yapıp yapmamak da size kalmış arkadaşlar. Amfiyi de iyi günlerde kullanmanız dileğiyle @teleborn. Konu hakkında başka bir şey yazmayacağım.

Boss pedal fiyatına neredeyse sıfır bir lambalı amfi satın aldınız. Amfi elinize sorunsuzca ulaştı mı? Ulaştı. Amfinin herhangi bir yerinde en ufak bir sıkıntı var mı? Yok. Çalışmasında bir problem var mı? Yok. Amfi ilanda belirttiğim gibi temiz mi? Evet. Üstelik amfiyi gayet güzel ve korunaklı bir şekilde paketlemiştim. Daha önce şehirlerarası çok alışveriş yaptım. Hiçbirisinde de en ufak bir problem yaşamadım. Balonlu naylon konusuna gelince, yakınlarımdaki nalburlarda bulamadığım için (zaman problemim nedeniyle de daha uzaktaki dükkanlara sırf bir naylon için gidemeyeceğimden) ekstradan koliye koydum. Bir de sanki gönderdiğiniz ekstra ücret binlerce liraymış gibi triplere girmişsiniz. Üstelik alışveriş gerçekleşene kadarki süreç içerisindeki üslübunuza da çok sabrettim gerçekten. @teleborn ile alışveriş yapıp yapmamak da size kalmış arkadaşlar. Amfiyi de iyi günlerde kullanmanız dileğiyle @teleborn. Konu hakkında başka bir şey yazmayacağım.
Bu durumları buraya yazana kadar bana söyleyebilirdin , böyle hiç bir şeye haber vermemen ve ben sana yazdığım halde hiç bir şekilde cevaplamaman söylediğin bir şeyi yapmaman benim bunları yazmama sebep , uslüba gelince samimi olduğum için üzgünüm seninle bilsem daha resmi bir dil kullanabilirdim , burda 25₺ değil olay sen bunu idrak edemiyorsan zaten pek konuşacak bir şeyim yok karakteristik bir durum sanırım yine de teşekkür ederim daha sorumlu olman dileğiyle güzel kardeşim.

Doğru davranış bence ortada balonlu naylon yoksa o balonlu naylon ücretini iade etmektir.
Bence dogru davranis, eger bir sekilde anlasildiysa ve buna uyulamiyorsa, uyulamadiginin anlasildigi vakit, karsi tarafi arayip bilgilendirmek olmali...Belki alici "kusura bakmayin ancak sonuc olarak ampli gonderiyorsunuz ve ben bu riske girmek istemiyorum" yada "size gonderdigim 25TL uzerine 100TL daha ekleyeyim, havluya vb. sarabilir misiniz?" (bir kere bu sekilde bir ampli teslim almistim, ki ben talep etmeden bu sekilde gonderilmisti ampli, hangi uye oldugunu hatirlayamiyorum ama kendisine selam olsun :)) vb diyebilir...

Dogrusu, bu degil midir, "Eger anlasma sartlarina uyamiyorsan, karsi tarafi bilgilendirmek ve yeni bir ortak cozum aramak" gerekmez mi?...

Sevgiler ve saygilar...

Geri