Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

reversehead demiş ki:
wild_child nickli arkadaşımızla güzel bir alışverişimiz oldu sağlam bir arkadaş sağolsun.

Sözüne güvenilir adam :)
teşekkürler abi arka sayfada yazmıştım ben de. reversehead de çok sağlam bir arkadaş. ayırtıp haber vermeyen insanlardan değil. aynen konuştuğumuz gün ve saatte sorunsuz bir şekilde yaptık alışverişi. güven konusunda hiç sıkıntı çekmeyeceğiniz biri.

...

''gogostar'' la yaptığım alışverişten dolayı çok memnunum çok uygun fiyata lambalı bir drive aldım yanında 2 tane lambasınıda hediye etti ve kargo işleriylede çok yakından ilgilendi tekrar çok teşekkürler gökhan.

Ben de wastinglove'a (Timuçin) teşekkür ederim. Beklemediğim kadar hızlı bir şekilde satmış oldum pedalı.

Sözüne güvenebileceğiniz bir alıcı...

Geçtiğimiz pazar günü Chinomoreno nickli arkadaştan bir bas gitar aldım,saolsn cok yardımcı oldu gereken kolaylıgı sagladı. Bu arkadastan güvenli alışveriş yapabilirsiniz,şahsen ben çok memnun kaldım...

TryToStayAlive ile bir takasımız oldu. Zamanında yollaması , paketlemesi falan her şeyi kusursuzdu , ama ben elimde olmayan bir nedenden dolayı 1 gün geç gönderebildim. Bunu sorun etmediği için kendisine teşekkür ediyorum. Tamemen güvenebilirsiniz :)

pennywiseq2 demiş ki:
Geçtiğimiz pazar günü Chinomoreno nickli arkadaştan bir bas gitar aldım,saolsn cok yardımcı oldu gereken kolaylıgı sagladı. Bu arkadastan güvenli alışveriş yapabilirsiniz,şahsen ben çok memnun kaldım...

aynı şekilde bende çok memnunum arkadaştan kendisine de ilettim gitarı gelip bizzat denemesine ramen iki gün için de eğer bi sıkıntısı sorun yada memnunuiyetsizliği olursa parasını elimde tutacağımı ve aynı şekilde gitarı almaya hazır olduğumu söyledim. bu gün süre dodu herker memnun zaten bilen bilir benim ne kadar alım satım konusunda titiz olduğumu. hayırlı olsun güle güle kullansın ama ihtiaçtan sattım bidaha param olsun yine alıcam aynı gitardan.. gitara iyi bakarsın umarım. bu arada arkadaş söylememiş ama parası çıkşmadı ve aklımda olmasa dahi kendisini geri göndermemek için bri miktar ikram daha yaptım aynı zamanda gitarın yanına askıdır tuner dır bi kaç şey daha ekledim. hayrını görmeni ummarım

merhabalar başımdan geçen çirkin bir olayı burada anlatmayı bir borç bilirim.çünkü eline iki kuruş fazla geçsin diye karsısındakini üzen sinirini bozan insanlar var aramızda.Forumda dışarından bakınca gayet düzgün insanlar olarak gelebilirler fakat kesinlikle öyle değil.ben bu forumda 10 larca alım satım yapmıs biriyim.bugune kadar.Fakat bu ORAMİRAL kadar dürüst olmayan adama rastlamadım.

öncelikle kavramları bir konusalım e ne olduğunu anlamya çalışalım.
"kozmetik yada işlevsel bir sorunu yoktur" .Bu cümleyi kullanıyorsanız bu aleti kullanırken benim hiç problem yaşamayacağım , işlevini sıfırı ile tamamen aynı şekilde yerine getiren bir alet olduğunu belirtyorsunuz.Parçası eksik bir aleti bu kategoriye sokan insanın aklından ve iyi niyetinden şüphe ederim.Hatta olmadığını düşünürüm.Gelelim olaya.

Geçen gece ORAMİRAL nickli arkadaşın açtığı ilanı görür görmez wah a ihtiyacım olduğu için ve bendeki para bu ucuzlukta bir wah ı almaya yettiği için arkadaşla irtibata geçtim.İlanda kozmetik yada işlevsel sorunu yok diyordu sevgili ORAMİRAL.Eyvallah dedim hesap bumarasını istedim cepten mesaj olarak cevap geldi 1 2 dakika içinde.Parayı 5 dakika içinde eft yaparak hesabına yolladım.Sabah parayı kontrol edip bana kargolayacağını söyledi.Bir sonraki arkadaş mesaj atmıs kargoya verdiğini belirtmiş.Hala oldukça kibar.Bende ne kadar şaslıyım sapasağlam crybaby i ucuz fiyata alacağım tam parasız dönemimde diyerek seviniyorum tabi bu arada.Gece yarın gelecek olan crybaby i düşünerek yattım.Ertesi gün kapıyı çaldı kargo.açtım 7 ytl kargo ücretini ödedim ve 107 ytl ye kullanabileceğim temiz bir crybaby im oldu diye açıkcası sevinçliydim.kutuyu açtım görüntüde sorun yok.Açıkçası switch kısmına bakmamıstım.Kullanmak için amfiden girdim aleti.wah ı sona dayar dayamaz otomatikman kapanıyor alet.Daha önceden wah kullanmamıs olsam bende diyeceğim sorun ama aleti kapatmadan kullanmak için akrobat olmak lazım.Mümkün değil düzgün şekilde kullanmak.
Canım çok sıkıldı doğal olarak.107 ytl verip işime yaramayan bir alet almıştım.107 ytl yi boşa verecek kadar zengin değilim sonuçta.Daha sonra ORAMİRAL e mesaj attım cep telefonundan.Fakat cevap gelmedi.Gece 11 30 a kadar bekledim.cevap gelmeyince insan sinir oluyor doğal olarak.
Bende forumdan mesaj attım kendisine.3 kuruş için yaptığına bak.ayıp değilmi şeklinde.
Bana gelen cevap "8 aylık cocuğu yeni uyuttum, işten yeni geldim , sen 3 kuruşluk adamsın"
Arkadaş aklı sıra kavga ortamı olusturup yaptığı terbiyesizliği örtmeye calısıyor.
Ortam sakinleşsin diye kendisinden nezaket adına özür diledim ve hesap numaramı verdim.kendisinden paramı geri yollamasını istedim.Elindeki para ahlı para , haram para dedim.Gerçekten tüm içtenliğimle haram olsun da dedim.Çünkü beni kandırarak sattığı aletten fayda sağlayamıyordum.Bana verdiği cevapta içinin rahat olduğunu kozmetik ve fiziksel problemi olmadığını söylediğini parçasının eksik olup olmadığını söylemediğini söyledi bana.Aklı sıra kelime oyunlarıyla insan kandırıyor.Öğrenci olduğumu ve paramın kısıtlı olduğunu söyledim.gerçektende öyle.Elimdeki ekipmanları yaklasık 11 12 senelik birikmiş param ile alıyorum.Aranızda okula gitmek için otobüs yerine yürüyemiy tercih edenler , öğle aralarında yemek yemek yerine basket oynayıp vakit geçirip o öğünü birikmşi parasına ekleyenler olmustur.Evet ben bu paraları öyle biriktirdim.Şu an elimde para yok sadece ekipman fazlası var ve onları satmaya calısıyorum ki param olsun.Neyse uzatmadan konuya gelelim.Arkadaşa öğrenci olduğumu bu paranın benim için az olmadığını söyledim.Bana verdiği cevap "hangi öğrencide american deluxe strat var " oldu. Ben 3 sene boyunca amfisiz elektro çalmış bir adamım.Ailemin ekonomik durumu bugune kadar hep aynı seyretti.Bu güzel ekipmanı ben dediğim şekilde biriktirip aldım.Bu arkadaş resmen zeytinyağı gibi suuyn üstüne her koşulda çıkmaya çalısıyor.Ama doğru yapmıyor.
Son olarak allah biliyor o para başka yerlerden çıkacak umarım doktor parası olur dedim.İnşallah da olur.Bu insanların gözümde dolandırıcılıktan farkı yok.Kullanılmaz durumda olan aleti satıp içi rahat edebilecek düzeyde insan bunlar.Birde 100 ytl lik crybaby den ne bekliyorsun diyor utanmadan.Buradan da diyorum o para Haram olsun kendisine.Allah başka yerlerden çıkarsın.Bu işe midesi dayanıyor kendisinin.Allah inancının pek kuvvetli olduğunu sanmıyorum bu yüzden ama ben Haram ediyorum.

Forumdaki arkadaşlara uyarı olsun bu.ORAMİRAL nickli arkadaş ile alışveriş yaparken iki kere düşünün.Hatta bence yapmayın
Kendisi çünkü kendini her zaman haklı cıkarabildiğini düşünmekte.sizede bozuk birşey satar ve laf oyunlarıyla haklı olduğunu zanneder sonra.

Kendisini huzurlarınızda tebrik ediyorum.100 lirayla çocuğna ve kendisine mama alsın gönül rahatlığıyla yesin.Allah biliyor ki o haram para.Bir insanın vakini aldığı ve sinirlerini bozduğu için karsılığına allah verir elbet.

Ben pedalı tamir ettim.plastik bir kapak yaptım üstüne.şu an dükkandan alacağınız olan aletler gibi çalışmakta.Fakat daha önceden bu tip insanların kullandığı pedalı duygusal nedenlerden dolayı aldığım fiyata satacağım.almak isteyenler 107 ytl karsılığında benden alabilirler aleti.Alım satım yaparken dikkatli olun arkdaşlar.Her tip insan var aramızda.

Cavit geçmiş olsun kardeşim...

Gerçekten buradaki insanların ceplerinde paraları olsaydı albüm leriyle gezerlerdi bişekilde imkanlarını zorlayarak aldıkları bu aletler yılların emeğidir..İnsanlara güvenmek ayrı bişeydir ben 1.500ytl lik gitarımı sattığımda adama gitarı yolladım beğenmessen geri yolla dedim aynı gün.. işte arkadaşlar bilemiyorum gerçekten üzüldüm

geçmiş olsun

aman deyim oramiral .. bi ara bana da dadanmıştı işsiz güçsüz her ilanıma saçma sapan mesajlar atardı.. bana ahlak dersi veren adamın yaptığına bak.. cavit kardeşime de geçmiş olsun diyorum.. bu forum da arkadas ortamındayız diye düşünüyorum.. en azından mağdur bırakıp üstüne üstlük laf olayı komik geldi bana .. adam bide 100 liralık cry baby den ne bekliyosun demiş ... umarım bigün onunda başına gelir .. ozaman anlar..

cavo demiş ki:
merhabalar başımdan geçen çirkin bir olayı burada anlatmayı bir borç bilirim.çünkü eline iki kuruş fazla geçsin diye karsısındakini üzen sinirini bozan insanlar var aramızda.Forumda dışarından bakınca gayet düzgün insanlar olarak gelebilirler fakat kesinlikle öyle değil.ben bu forumda 10 larca alım satım yapmıs biriyim.bugune kadar.Fakat bu ORAMİRAL kadar dürüst olmayan adama rastlamadım.

öncelikle kavramları bir konusalım e ne olduğunu anlamya çalışalım.
"kozmetik yada işlevsel bir sorunu yoktur" .Bu cümleyi kullanıyorsanız bu aleti kullanırken benim hiç problem yaşamayacağım , işlevini sıfırı ile tamamen aynı şekilde yerine getiren bir alet olduğunu belirtyorsunuz.Parçası eksik bir aleti bu kategoriye sokan insanın aklından ve iyi niyetinden şüphe ederim.Hatta olmadığını düşünürüm.Gelelim olaya.

Geçen gece ORAMİRAL nickli arkadaşın açtığı ilanı görür görmez wah a ihtiyacım olduğu için ve bendeki para bu ucuzlukta bir wah ı almaya yettiği için arkadaşla irtibata geçtim.İlanda kozmetik yada işlevsel sorunu yok diyordu sevgili ORAMİRAL.Eyvallah dedim hesap bumarasını istedim cepten mesaj olarak cevap geldi 1 2 dakika içinde.Parayı 5 dakika içinde eft yaparak hesabına yolladım.Sabah parayı kontrol edip bana kargolayacağını söyledi.Bir sonraki arkadaş mesaj atmıs kargoya verdiğini belirtmiş.Hala oldukça kibar.Bende ne kadar şaslıyım sapasağlam crybaby i ucuz fiyata alacağım tam parasız dönemimde diyerek seviniyorum tabi bu arada.Gece yarın gelecek olan crybaby i düşünerek yattım.Ertesi gün kapıyı çaldı kargo.açtım 7 ytl kargo ücretini ödedim ve 107 ytl ye kullanabileceğim temiz bir crybaby im oldu diye açıkcası sevinçliydim.kutuyu açtım görüntüde sorun yok.Açıkçası switch kısmına bakmamıstım.Kullanmak için amfiden girdim aleti.wah ı sona dayar dayamaz otomatikman kapanıyor alet.Daha önceden wah kullanmamıs olsam bende diyeceğim sorun ama aleti kapatmadan kullanmak için akrobat olmak lazım.Mümkün değil düzgün şekilde kullanmak.
Canım çok sıkıldı doğal olarak.107 ytl verip işime yaramayan bir alet almıştım.107 ytl yi boşa verecek kadar zengin değilim sonuçta.Daha sonra ORAMİRAL e mesaj attım cep telefonundan.Fakat cevap gelmedi.Gece 11 30 a kadar bekledim.cevap gelmeyince insan sinir oluyor doğal olarak.
Bende forumdan mesaj attım kendisine.3 kuruş için yaptığına bak.ayıp değilmi şeklinde.
Bana gelen cevap "8 aylık cocuğu yeni uyuttum, işten yeni geldim , sen 3 kuruşluk adamsın"
Arkadaş aklı sıra kavga ortamı olusturup yaptığı terbiyesizliği örtmeye calısıyor.
Ortam sakinleşsin diye kendisinden nezaket adına özür diledim ve hesap numaramı verdim.kendisinden paramı geri yollamasını istedim.Elindeki para ahlı para , haram para dedim.Gerçekten tüm içtenliğimle haram olsun da dedim.Çünkü beni kandırarak sattığı aletten fayda sağlayamıyordum.Bana verdiği cevapta içinin rahat olduğunu kozmetik ve fiziksel problemi olmadığını söylediğini parçasının eksik olup olmadığını söylemediğini söyledi bana.Aklı sıra kelime oyunlarıyla insan kandırıyor.Öğrenci olduğumu ve paramın kısıtlı olduğunu söyledim.gerçektende öyle.Elimdeki ekipmanları yaklasık 11 12 senelik birikmiş param ile alıyorum.Aranızda okula gitmek için otobüs yerine yürüyemiy tercih edenler , öğle aralarında yemek yemek yerine basket oynayıp vakit geçirip o öğünü birikmşi parasına ekleyenler olmustur.Evet ben bu paraları öyle biriktirdim.Şu an elimde para yok sadece ekipman fazlası var ve onları satmaya calısıyorum ki param olsun.Neyse uzatmadan konuya gelelim.Arkadaşa öğrenci olduğumu bu paranın benim için az olmadığını söyledim.Bana verdiği cevap "hangi öğrencide american deluxe strat var " oldu. Ben 3 sene boyunca amfisiz elektro çalmış bir adamım.Ailemin ekonomik durumu bugune kadar hep aynı seyretti.Bu güzel ekipmanı ben dediğim şekilde biriktirip aldım.Bu arkadaş resmen zeytinyağı gibi suuyn üstüne her koşulda çıkmaya çalısıyor.Ama doğru yapmıyor.
Son olarak allah biliyor o para başka yerlerden çıkacak umarım doktor parası olur dedim.İnşallah da olur.Bu insanların gözümde dolandırıcılıktan farkı yok.Kullanılmaz durumda olan aleti satıp içi rahat edebilecek düzeyde insan bunlar.Birde 100 ytl lik crybaby den ne bekliyorsun diyor utanmadan.Buradan da diyorum o para Haram olsun kendisine.Allah başka yerlerden çıkarsın.Bu işe midesi dayanıyor kendisinin.Allah inancının pek kuvvetli olduğunu sanmıyorum bu yüzden ama ben Haram ediyorum.

Forumdaki arkadaşlara uyarı olsun bu.ORAMİRAL nickli arkadaş ile alışveriş yaparken iki kere düşünün.Hatta bence yapmayın
Kendisi çünkü kendini her zaman haklı cıkarabildiğini düşünmekte.sizede bozuk birşey satar ve laf oyunlarıyla haklı olduğunu zanneder sonra.

Kendisini huzurlarınızda tebrik ediyorum.100 lirayla çocuğna ve kendisine mama alsın gönül rahatlığıyla yesin.Allah biliyor ki o haram para.Bir insanın vakini aldığı ve sinirlerini bozduğu için karsılığına allah verir elbet.

Ben pedalı tamir ettim.plastik bir kapak yaptım üstüne.şu an dükkandan alacağınız olan aletler gibi çalışmakta.Fakat daha önceden bu tip insanların kullandığı pedalı duygusal nedenlerden dolayı aldığım fiyata satacağım.almak isteyenler 107 ytl karsılığında benden alabilirler aleti.Alım satım yaparken dikkatli olun arkdaşlar.Her tip insan var aramızda.

bu yazılanlara inanamadım uzun süre, hatta kız arkadaşımdan mesaj geldi onu bile okumadım bu yazıyı okudum, gözlerime inanamadım gerçekten çok ayıp, çok saygısız, çok anlayışsız ve hiçte insancıl olmayan bir davranış tarzı bu... ben gitar satıyorum bu forumda ve yazıyorum fretleri eskimiş durumda diye, neden çünkü alacak adam da benim gibi kim bilir ne zorluklarla alacak gitarı, içine sinmeyen bişey olursa beddua alırsam, ne içim rahat eder ne de işlerim yolunda gider...

ben de gerçekten oramiral nickli arkadaşa saygı duyardım bi büyüğümüz olduğu için ama bu yaptıklarının hiçbir açıklaması olamaz, kendi çıkarı uğruna insanları kandırmak gerçekten çok ayıp bi davranış, o yaşa gelmiş bir insanın da bunu kim bilir bıyık altından gülerek yapması da çok çok ayıp...

burda ayıbı öğretmesi bize düşmez tabiki ama yapılanın doğru olduğunu yada affedilir bi yanı olduğunu kimse açıklayamaz...

caviti tanıyorum, çok iyi bi insandır, bu konuda en ufak bir yalan yada laf aldatmacasına girmiş olacağını aklımın ucundan bile geçirmem...geçmiş olsun diyorum kendisine, üzüntüsünü paylaşıyorum ve olayı kınıyorum...

söylenebilecek tek şeyi de cavit söylemiş zaten, bu para kimseye helal olmaz...

saygılar...

sözü geçen kişiyle bir alışverişimiz oldu.sorun çıkmadı ama bu yaptıgı gerçekten terbiyesizlik olmuş.sonuçta ister fender kullanır ister başka bişey.sen adamın para bekcisi degilsin.fender kullanan kişinin paraya ihtiyacı olmaz gibi saçma bir düşüncede yok.paranı geri istemekde haklısın cavit abi.gerçekten bu forumda böyle şeyler oluyor.allah korkusu olan böyle yapmaz.benim başımdan geçen kötü bir alışverişdede allaha havale ettim.elbet bişeyden çıkar o para.

geçmiş olsun.dikkatli olmak lazım.

Gecmis olsun cavo...

Bu gibi durumlarda nedense daha fazla uzulmusumdur.

Bir magaza'dan,bir manav'dan bi kasaptan boyle bir kazık yeseniz üzülmemde,

Kendine "müzisyen" diyebilen insanlardan boyle hadiseler çıkınca hakikaten üzücü oluyor.

Sonucta müzikle uğraşan insanın kafasında tüccar zihniyetiyle laf ebeliği yaparak mal kakalamak gibi birşeyin olmaması gerektiği kanaatindeyim.

Keşke bu tür olaylarda her iki tarafı dinleyip okuyup öyle beyanda bulunsanız sayın forum ahalisi..olayları tek taraflı dinleyerek yargıya varanların pişmanlığı tarihte olduğu gibi her zaman tekerrür edecektir..

1.satılan ürünün ilanında aletin çalışır durumda olduğu kozmetik olarak da temiz durumda olduğunu belirttim. Kaldı ki üzerinde herhangi bir kırığı. çiziği bulunmayan alt tarafı pırıl pırıl bir pedaldı. Cavo'nun bahsettiği sorun ise switchin üzerinde bulunan plastik kapağın kaybolmuş olmasıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için tarafımca switchin üst kısmına arkası çırt çırtlı bir sünger takılmış ve pedalın aktif veya pasif duruma gelmesi kolaylaştırılmıştır. Çünkü bu benim kullanım zevkimdir. Kullananlar bilir ki crybaby parça içinde aktif-pasif yapmak oldukça çaba ister.. Neyse.. Aynen anlatıldığı gibi parayı kontrol ettikten sonra aynı gün pedalı kargoya verdim ve takip nosunu falan mesaj attım bu şahsa..ertesi gün cep telefonuma aletin çalışmadığı, bunun adam kandırmaca olduğu ve para iadesi veya yeni sitch alıp yollamam gerektiği bir mesaj aldım..yoğun bir mesai günü içinde uzun uzun cevaplanması gereken mesajlar yazacak vakit bulamadığım için akşama forumdan yazışabileceğimi düşündüm. Eve saat 21.45 gibi geldim. Bebeğin uykusu yemek falan derken saat 23.00 gibi bilgisayarı açtım. Foruma girip arkadaşa cevap yazacaktım. Ama kendisi bana bir öm atarak üç kuruş için adam kandırdığımı, böyle ucuz numaralar yaparak para kazandığımı vs.. ifadeler içeren bir mesaj atmış..

Oldukça canım sıkıldı çünkü amacım sorunun ne olduğunu anlamak ve yardımcı olmaktı. Neyse kendsine niçin geç cevap verebildiğimi anlattım ve pedalda herhangi bir çalışma sorunu olmadığını ve switchle ilgili olayın ne olduğıunu açıkladım ve üç kuruş için adam dolandıracak kadr ucuz insan olmadığımı anlatmaya çalıştım.Ve o ana kadar da niyetim parayı geri gönderip pedalı geri almaktı.

Ama ardından gelen mesajda haram para yediğimi, kursağıma giren haram paranın çocuğuma yedirdiğimi, allahın cocuğuma hastalık vererek benim belamı vermesini falan ifade eden mesajlar gönderdi kendisi..sinirden deliye döndüm ve parayı iade fikrinden vazgeçtim..el kadar bebeğe beddua edecek adamı vben daha ne yapayım?bugün kendisine de belirttim ve gönderdiği prayı da gittim fakir bir aile verdim..kendisi ile de muhattap olmayacağımı ilettim..

olay budur..şimdi lütfen oturduğu yerden tek taraflı gözlük takarak yargıya varanları kendi vicdanlarına bırakıyorum..

son sözüm şudur..pedal sorunsuz çalışan ve arızası olmayan kozmetik olrak da temiz bir pedaldır..ve şu andan itibaren u şahısla muhatap olmayacağıma da bir kez daha bildirmek isterim..eğer bir daha da benim aileme cocuğuma dil uzatıp laf edecek olursan sana her türlü geri bildirimde bulunacağım..

bilgilerinize sunarım.

arkadaşlar bu arkadaşın sattığı pedalı wah acıkken maksimum konuma yklastırdığınız an otomatikman kapatıyor alet.ne saçmalıyor bilmiyorum.pedalın kullanılamaz durumda bana gönderildiğini adı gibi biliyor kendisi.allahından bulsun diyorum.ben pedalı tamir ettim.keske aynı şehirde olsam da o pedalı kafasına fırlatsam bu insanın.çünkü hala burada yüzsüzlük yapıyor.video mu cekeyim pedalın kusuru kanıtlamak için.terbiyesizce bir de zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun.paryı geri yollamayı hiç klabul etmedin.kendi sözünü hatırlatayım sana aletin kozmetik yada işlevsel sorunu yok dedim parçası eksik demedim.işte bu senin insanlığın.Ben senin peşini bıkrakmayacağım.Beni kandırdın baskasını kandıramayacaksın.

3 kurus için bebeğini ortaya koyup kendini acındıran ve 3 kurus için haram para yiyen adamla bende muhattap olmam.istediğin geri bildirimde bulun.Allah yukarıda kimin ne yaptığını o en iyi şekilde görür.Başka yerde cıkarır rabbim o parayı.Beddua ediyorum çünkü sonuna kadar hakkediyorsun

Bu tip olaylar gerçekten üzücü,bu yüzden her iki tarafada geçmiş olsun diliyorum.

Alım-Satım yaptığım insanlar hakkında çok övücü yada yerden yere vuran sözler söylemekten kaçınıyorum açıkçası ama bu günlerde bu tip olaylar gerçekten çok arttı,site yönetimide olaylara seyirci kalınca iş çığrından çıktı.

Bu sebepten nacizane görüşlerimi belirtmek isterim:

Msn den Cavit ile muhabbet ederken olaydan haberim oldu,zaten bu başlığada pek bakmıyorum açıkçası.Cavit karakter olarak açık sözlü,fikirlerini sonuna kadar savunan kişilikli bir insan.Eğriye doğru diyecek bir adam değil bu kesin :)

Oramiral denen bu arkadaşı tanımam etmem,ama Cavit bu tip bir iddia da bulunuyorsa bence durup düşünülmesi gerekir.

Az yada çok,sattığın üründe işlevsel yada kozmetik bir problem varsa,bunu sattığın insana bildirmek zorundasın.Bunu bildirmeyip,vatandaşa tertem,iz bir aletmiş gibi lanse edip bu şekilde bu insanın güvenini su istimal edersen,bu insanda sana karşı bir savunma geliştirir bu gayet doğaldır.

Mesela ben,geçenlerde tuseadam nickli üyeden geçelerde bir adet Boss DS-1 aldım.Msn den görüştüğümüzde aletin Japon malı olduğunu,kozmetik sorunları olsada,işlevsel hiç bir probleminin olmadığını söyleyim,kameradanda aleti göstermişti.Neyse ben aleti bu vatandaştan aldım,amfi gitara filan bağladım,drive ı açtım tam elimi pot tan çektim ses gitti alette :) Sağa sola çevirdim müthiş bir cızırtı :) Sonuç olarak pedal neredeyse kullanılamaz hurda bir halde öyle bekliyor.

Dedim ya bu tip olaylar aldı başını yürüdü ve bu tip olaylarda en üzücü olanda iyi niyetin güvenin su istimal edilmesi.Verilen paranın çok bir önemi yok :)

Bu benim başıma gelen ikinci olay,behsetmeyecektim çünki gerçekten midem kalkıyor bu tip olayları düşünmekten,tartışmaktan.Ama birilerinin göz göre kandırılmasıda içime sinmiyor açıkçası :)

Bu olayda oramiral nickli arkdşın ufak söz yanıltmacalarıyla alış verişi gerçekleştirdiği ve ardından cavit arkdaşımza kazıkladım seni tarzında cewaplar werdiği..tabi bende şahit değlim birebir okumadım ikisi arasındaki msj vs fakat cavit arkadşmza güvenirim..Ve büyük emeklerle müzik yapmak adına toparlanan paranın benm içinde büyük bir önemi wardır snçta hepimz birşeylerden kısarak toparlıyorz bu parayı..Dicek başka bişey bulamıyrm artık alış-veriş yaparken daha dikkatli olmak lazım..

arakdaşlar bu arada böyle insanlara karsı sessiz kalmamk lazım.ben su anda wahı kullanılabilir duruma getirdim.maddi bir zararım söz konusu değil.Ama karsımdaki insanın yüzsüzce sergilediği tutum benim canımı sıkıyor.Bu paradan daha önemli.Bundan sonra alet gelmeden para yollamayı düşünmüyorum kimseye.Zaten malına güvenen adam da buna birşey demez.
Ben kimseye bu arkadaşla alışveriş yapmasını önermiyorum.Aleti almadan paranızı yollamayın bu adama.Karşınıza çıkıp sonra çok rahat bir tavırla haklı olduğunu iddia eder.Ama haram para yemek hoşuna giden bir insana ne desen boş zaten.Bana destek olan arkadaşlara teşekkür ederim.Bugun bana yarın sana çünkü.bu forumda hepimiz arkadaşız.Kalabalıız aradan böyle tipler çıkacaktır.Öneml olan bunları deşifre edip başkasının canının yanmasını engellemek.

abi ayıptır yaa, o para elbet biryerden çıkar, hele birde bebek sahibi, biraz inanç sahibi ise bu arkadaş, vicdan azabı çekmesi gerekir ki çekerde.. cavit cok kısmetsiz adamsın be abi, bende liseye giderken yürüdm ev-okul 8km sabah akşam, öglen aralarında basketbol oynadım, " altınbaşak " yedim 300bine(eski parayla).. alnımın teriyle kazandıgım parayla çalıyorum gitarımı. Boyle fedakarlığın mükafatı bu olmamalı bi hata var bu işte. iyi akşamlar.

Geri